ناپلئون هیل

حقایق ناگفته درباره ناپلئون هیل را اینجا بخوانید…

کامل ترین مقاله وب فارسی راجع به ناپلئون هیل

معرفی او، زندگی نامه ناپلئون، کودکی و مرگ ناپلئون هیل، معرفی کتاب های ناپلئون هیل، سخنان ناپلئون هیل و … مواردی هستند که در این مقاله مشاهده می کنید

ناپلئون هیل بی شک یکی از بهترین نویسندگان و سخنرانان تاریخ آمریکا به حساب می آید که در حوزه موفقیت فعالیت کرده و تا لحظه مرگ کتاب های گوناگونی در حوزه موفقیت و پیشرفت شخصی را نوشت. زندگی ناپلئون هیل مملو از چالش ها و اتفاقات مختلف بوده و همین موضوع باعث شد تا در طول زندگی، هیل ایده های بسیار خوبی نسبت به مسیر موفقیت پیدا کرده و بتواند با نگارش کتاب های گوناگون در این حوزه مردم عادی را نیز در مسیر موفقیت قرار دهد. در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به زندگی ناپلئون هیل انداخته و در رابطه با او توضیحات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید تا نگاهی به زندگی این مرد افسانه ای و پرطرفدار بیاندازیم.

ناپلئون هیل کیست؟

در بخش اول اگر بخواهیم به معرفی ناپلئون هیل بپردازیم باید گفت که نام کامل او اولیور ناپلئون هیل بود و در تاریخ ۲۶ اکتبر سال ۱۸۸۳ در کشور آمریکا به دنیا آمد. بدون هیچ شک و تردیدی هیل را می توان یکی از مهم و اصلی ترین نویسندگان سبک مدرن ادبیات حوزه موفقیت دانست، چرا که کتاب های او، به خصوص عناوینی مثل بیندیشید و ثروتمند شوید، توانست در زمان عرضه خود به عنوان پرفروش ترین کتاب خود آموز موفقیت تاریخ ثبت شده و به طرز شگفت انگیزی محبوبیت فوق العاده ای در بین تمامی مردم به دست بیاورد.

در حقیقت همین موضوع باعث شد تا هر چقدر که زمان جلوتر می رفت، ناپلئون هیل تبدیل به یک مرد افسانه ای در تاریخ نگارش کتاب های حوزه موفقیت شود.مسیر زندگی ناپلئون هیل مملو از اتفاقات گوناگون بود و به وجود آمدن این چالش ها باعث شد تا هر روز ناپلئون هیل قدرتمند تر از روز قبل به جلو حرکت کرده و با افق دید بازتری اقدام به نگارش کتاب های مختلف کند.

به منظور آشنایی بیشتر شما با ناپلئون هیل، در ادامه نگاهی به زندگینامه او انداخته و سپس کتاب های هیل را به شما معرفی می کنیم. در نهایت نیز چند نقل قول بسیار مهم را از او ذکر خواهیم کرد. مطالعه این مطالب به شما کمک می کند تا به بهترین شکل ممکن با زندگی هیل، طرز فکر او و همچنین مسیر طی شده اش آشنا شوید

زندگی نامه ناپلئون هیل

به خودی خود، ناپلئون هیل زندگی نامه جذاب و خواندنی دارد. به همین دلیل در این بخش ابتدا نگاهی به زندگی نامه او در مقاطع مختلف انداخته و شما را بیشتر با این شخصیت آشنا می کنیم. در واقع بررسی زندگی نامه ناپلئون به شما کمک می کند تا بفهمید چگونه این مرد افسانه ای توانست با وجود شکست های گوناگون تبدیل به یک نویسنده موفق شده، مسیر موفقیت را طی کرده و اقدام به نگارش کتاب های مشهور این حوزه کند.

کودکی ناپلئون هیل

ناپلئون در شهر آپالاچی پوند در ایالت ویرجینیا آمریکا به دنیا آمد. اجداد او انگلیسی هایی بودند که از بریتانیا مهاجرت کرده و وارد آمریکا شدند. بر اساس گفته های خودش ناپلئون هیل در زمان کودکی یک بچه سرکش شلوغ و بسیار خشن بود و همین مسئله باعث شده بود تا مشکلات مختلفی برای او به وجود بیاید. نکته مهم این بود که او مثل اکثر افراد موفق در دوران کودکی در شرایط سختی زندگی می کرد و به کودکان هم سن و سال خود که وضعیت مالی بهتری از او و خانواده اش داشتند، همواره با چشم حسرت نگاه می کرد.

فوت مادر ناپلئون

مادر ناپلئون در زمانی که او تنها 9 سال داشت، به دلیل تغذیه ناسالم و مبتلا شدن به بیماری فوت کرد. بعد از این اتفاق بود که زندگی برای ناپلئون سخت تر از گذشته شد. نبود مادر باعث شد تا مسیر زندگی ناپلئون هیل خشن تر ادامه پیدا کند و به قدری او سرکش و یاغی شده بود که حتی با خود اسلحه حمل می کرد و اقدام به آزار و اذیت همسایگان می نمود. حتی یکی از مهم ترین و اصلی ترین یاغی های تاریخ آمریکا یعنی جسی جیمز به عنوان الگوی هیل او انتخاب شده بود، چرا که ناپلئون را نماد قدرت و شهرت می دانست.

نامادری خوب ناپلئون هیل

پدر ناپلئون بعد از، از دست همسرش دو سال بعد با فردی به نام مارتا ازدواج کرد. موضوع مهم این بود که این نامادری تاثیر بسیار خوبی بر روی ناپلئون گذاشت. مارتا ناپلئون را به مدرسه و کلیسا فرستاد تا به این ترتیب بتواند او را در مسیر داشتن یک زندگی موفق قرار دهد.

بعد از این اتفاق بود که ناپلئون در سن ۱۳ سالگی شروع به نوشتن در روزنامه پدرش کرد و کم کم از روزهای گذشته خود فاصله گرفت. او عنوان خبرنگار کوهستانی را برای خود انتخاب کرد و شروع به نگارش موضوعات مختلف در روزنامه پدرش کرد. در سن ۱۵ سالگی ناپلئون هیل مجبور شد تا با یک دختر محلی ازدواج کند، چرا که این دختر ادعا کرده بود که از ناپلئون هیل بچه دارد اما پس از مدتی این دختر ادعای خود را رد کرد و ازدواج او باطل شد.

نوجوانی و بزرگ سالی ناپلئون هیل

اگر بخواهیم نگاهی به دوران جوانی و همچنین بزرگسالی ناپلئون هیل بیاندازیم باید گفت که در سن ۱۷ سالگی او توانست از دبیرستان فارغ التحصیل شده و در مدرسه کسب و کار منطقه تارزول ثبت نام کرد. این موضوع باعث شد تا او از ایالت ویرجینیا خارج شده و به سایر نقاط کشور آمریکا برود. تمام تلاش ناپلئون هیل این بود که به سرعت به موفقیت دست پیدا کرده و جایگاه قابل قبولی در جامعه آمریکا را بدست بیاورد. به همین دلیل در مدرسه حقوق شروع به تحصیل کرد و حتی تبدیل به دستیار یک وکیل و دادستان کل نیز شد.

مسافرت های پی در پی و ازدواج کردن

پس از به دست آوردن تجربیات مختلف و پی در پی، در سال ۱۹۰۷ ناپلئون به منطقه آلاباما مهاجرت کرده و کمپانی خود را در حوزه چوب بری تاسیس کرد. اتفاقات مختلفی پیرامون این شرکت به وجود آمد و حواشی گوناگونی که برای ناپلئون هیل ایجاد شد، سبب گشت تا او در سال ۱۹۰۹ به واشنگتن دی سی رفته و دانشگاه خودرویی واشنگتن را افتتاح کند. دانشگاه او نیز در طی سال ها حواشی مختلفی داشت با این وجود ناپلئون هیل توانسته بود این حواشی را به خوبی مدیریت کند و در سال ۱۹۱۰ او با فلورانس الیزابت ازدواج کرد و سه فرزند حاصل این ازدواج بود. بعد از ازدواج کردن، باز هم ناپلئون هیل شخصی نبود که بخواهد در یک منطقه مانده و به یک کار مشغول شود، به همین دلیل با خانواده اش به شهرهای مختلف آمریکا رفته و در حوزه های مختلف فعالیت کرد. در همین سال ها بود که شهرت ناپلئون هیل به طرز چشمگیری افزایش پیدا کرده بود حتی به گفته او در زمان جنگ جهانی اول و در روزهای انتهایی جنگ به ویلسون رئیس جمهور آمریکا مشاوره می داد.

شکست های ناپلئون هیل

نکته مهم این بود که با وجود تلاش های مختلفی که ناپلئون هیل کرد اما او بارها و بارها در حوزه ها کسب و کارهای متحمل شکست های گوناگون شد و همین موضوع سبب گشت تا ناپلئون هیل یک تجربه فوق العاده از فعالیت در کسب و کارهای گوناگون و مختلف را به دست بیاورد و با پشتوانه همین تجربیات و ایده ها تبدیل به یک نویسنده در حوزه موفقیت شد. از این پس بود که زندگی ناپلئون هیل وارد مرحله جدیدی شد.

نگارش کتاب های حوزه موفقیت

کتاب های ناپلئون هیل

پس از تجربه کردن کسب و کارهای مختلف و تجربه اندوزی، ناپلئون هیل به این نتیجه رسید که وقت آن رسیده تا با استفاده از تجربیات خود کتاب هایی در حوزه موفقیت را بنویسد. برای رسیدن به این هدف او فعالیت های مختلفی انجام داد. در مرحله اول او تصمیم گرفت تا با به وجود آوردن مجله های مستقل اقدام به نگارش در حوزه موفقیت کند. در همین راستا او دو مجله قوانین طلایی هیل و مجله ناپلئون هیل را به چاپ رساند.

باز هم این مجلات نتوانستند آن طور که باید ناپلئون را قانع نگه دارند، به همین دلیل او در سال ۱۹۲۸ به فیلادلفیا نقل مکان کرد و یک ناشر را متقاعد کرد تا اثر هشت جدی او یعنی قانون موفقیت را چاپ کند. در واقع می توان گفت که اصلی ترین و مهم ترین بخش زندگی ناپلئون پس از چاپ این کتاب رقم می خورد و در واقع پس از موفقیت این کتاب هشت جلدی بود که ناپلئون هیل نیز توانست به درجه قابل قبولی از موفقیت در زندگی دست پیدا کند.

از دست دادن تمام سرمایه

با وجود موفقیت بسیار خوبی که کتاب های ناپلئون هیل داشت، او تلاش می کرد تا همچنان در حوزه های مختلف و در بخش های دیگری نیز فعالیت کرده و اقدام به کسب درآمد کند. به همین دلیل در حوزه اتومبیل و همچنین املاک ناپلئون فعالیت خود را آغاز کرد اما در همین دوران بود که با به وجود آمدن رکود بزرگ در ایالات متحده آمریکا، زندگی ناپلئون هیل بازهم تحت تاثیر قرار گرفت و تمامی دارایی های خود را از دست داد. پس از این اتفاقات دوباره ناپلئون اقدام به نگارش کتاب های دیگری در حوزه موفقیت کرد که از مهم ترین آن ها می توان به نردبان سحر و جادو موفقیت اشاره کرد.

انتشار کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

۱۹۳۷ را می توان یکی از مهم ترین و تاثیر گذار ترین سال های زندگی ناپلئون هیل در نظر گرفت که در این سال بهترین کتاب خود یعنی کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید را به چاپ رساند. کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید به قدری به محبوبیت فوق العاده ای دست پیدا کرد که در مدت زمان کوتاهی توانست جایگاه عالی در بین تمامی مردم جامعه به دست بیاورد. بر اساس بررسی های صورت گرفته با وجود این که سال ها از عرضه این کتاب می گذرد، اما همچنان بیندیشید و ثروتمند شوید، آمار فروش فوق العاده ای را به ثبت رسانده است و طبق آمارهای منتشر شده این کتاب در طی 50 سال توانست بیش از ۲۰ میلیون نسخه بفروشد.

پس از فروش فوق العاده این کتاب، ناپلئون هیل دوباره توانست به ثروت بسیار زیادی دست پیدا کند و املاک جدیدی خریداری کرد. تمام تلاش ناپلئون این بود که از این پس بتواند ثروت خود را حفظ کرده و اشتباهات گذشته را تکرار نکند. ناپلئون علاوه بر نگارش کتاب با برگزاری سمینار های مختلف در حوزه هایی مثل موفقیت، ثروت، قانون جذب و… تلاش کرد تا همواره مخاطبین بسیار زیادی را جذب خود کند و در این حوزه نیز فوق العاده عملکرد عالی را به ثبت رساند.

علت محبوبیت ناپلئون هیل

پس از بررسی زندگی ناپلئون، یکی از سوالات بسیار مهمی که مطرح می شود این است که چگونه این فرد با وجود شکست های مختلف که در زندگی خود داشته، توانسته تبدیل به یکی از برترین نویسندگان حوزه موفقیت شود. در حقیقت موضوع مهمی که باید بدانید این است که علت محبوبیت ناپلئون هیل به دلیل داشتن سرمایه زیاد و یا زندگی مرفه نبود، در واقع این طرز فکر ناپلئون هیل بود که توانست افراد بسیار زیادی را جذب او کرده و کاری کند که هیل تبدیل به یکی از افسانه ای ترین نویسندگان تاریخ در حوزه موفقیت شود.

مرگ ناپلئون هیل

مرگ ناپلئون هیل

ناپلئون هیل بعد از 87 سال زندگی، در 8 نوامبر ۱۹۷۳ در کارولینای جنوبی در هنگام نگارش کتاب شما می توانید معجزه خود را انجام دهید، چشم از جهان فرو بست. موضوع مهمی که باید به آن توجه داشت این است که با این وجود این که سالیان سال از دوران زندگی ناپلئون هیل می گذرد، هم چنان او به عنوان یک شخصیت های محبوب در بین مخاطبین کتاب های حوزه موفقیت شناخته می شود و به عنوان یکی از نام های قابل احترام می توان از او اسم برد.

تاثیر ناپلئون هیل بر سایر نویسندگان

بی شک یکی از مهم ترین موضوعاتی که به هیچ عنوان نمی توان از آن چشم پوشی کرد، تاثیر فوق العاده ای ناپلئون هیل بر روی سایر نویسندگان هم دوره و پس از خودش بود. در واقع امروزه کمتر کتابی در حوزه موفقیت را می توان ورق زد که در آن نامی از ناپلئون هیل و آثار او نباشد. بسیاری از نویسندگان مدرن حوزه موفقیت (از جمله کوین ترودو) با مطالعه کتاب های ناپلئون هیل با این فضا آشنا شده و سپس توانستند آثار و ایده های خود را به رشته تحریر در بیاورند.

چرا ناپلئون هیل مهم است

یکی از سوالات بسیار مهمی که مطرح می شود این است که چرا در بین صدها نویسنده برتر در حوزه موفقیت، ناپلئون هیل به عنوان یک شخصیت حائز اهمیت و بسیار مهم شناخته می شود. در پاسخ به این سوال باید گفت که چندین دلیل وجود دارد که اصلی ترین علت محبوبیت ناپلئون هستند. اگر بخواهیم این دلایل را به شما معرفی کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تاثیرگذاری بر همه افراد

یکی از نکات مهمی که باید بدانید این است که کتاب های هیل می توانند بر روی هر یک از افراد جامعه با هر طرز فکر، دیدگاه و سطح تحصیلاتی تاثیرگذار بگذارند. در واقع هر شخص با توجه به جایگاه و دانش خود می تواند اطلاعات مختلفی را در کتاب های ناپلئون هیل به دست می آورد. به همین دلیل است که او را می توان یکی از تاثیر گذار ترین و مهم ترین شخصیت های تاریخ در زمینه نگارش کتاب های موفقیت دانست.

نگارش حرفه ای

یکی دیگر از دلایل افزایش محبوبیت ناپلئون هیل سبک نگارش او بود. در واقع نگارش هیل به نحوی بود که همه افراد می توانستند در حد ذهنیت خود با کتاب های این شخص در ارتباط برقرار کرده و دید بسیار خوبی در زمینه موفقیت بدست بیاورند.

ایده های ناب ناپلئون هیل

مغز فعال ناپلئون هیل و همچنین ارائه ایده های ناب در کتاب هایش بود. هیل تمام تلاش خود را می کرد تا هم با استفاده از روش های قدیمی و همچنین رویکرد های مدرن، تلفیق جالب و جذابی برای حل مشکلات گوناگون داشته باشد. در واقع همین ایده های ناب و درجه یک ناپلئون هیل بود که باعث محبوبیت شگفت انگیز شد.

کتاب های ناپلئون هیل

ناپلئون در طی سال های فعالیت خود، توانست کتاب های مختلفی را به مرحله چاپ برساند. یکی از نکات مهمی که باید بدانید این است که برخی از افراد ادعا می کنند که کتاب های ناپلئون هیل در طی سال ها با ویرایش های مختلف سانسور شده و اطلاعات مهم این کتاب ها از بین رفته است. در حقیقت می توان گفت که این بحث تنها یک تهمت است، چرا که ناپلئون هیل تا زمانی که زنده بود شخصاً بر روی ویرایش کتاب های خود کار می کرد و پس از مرگ او نیز کتاب هایش تا به امروز دست نخورده باقی مانده است و هیچ سانسوری در کتاب های او صورت نگرفته است.

کتاب

نکته ای که باید به خاطر بسپارید این است که شما نباید به خاطر دلایل مختلف از خواندن کتاب های این شخص دست بکشید، چرا که شما می توانید با مطالعه کتاب های نوشته شده توسط هیل دید بهتری نسبت به زندگی و موفقیت پیدا کرده و در مسیر پیشرفت قدم بردارید. به همین دلیل است که در این بخش قصد داریم تا شما را با کتاب های ناپلئون هیل آشنا کنیم.

قوانین موفقیت The Law of Success

اولین کتاب ناپلئون هیل قوانین موفقیت نام داشت که در سال ۱۹۲۸ به چاپ رسید. نکته مهمی که باید در رابطه با این کتاب بدانید این است که بر خلاف بسیاری از نویسندگان که در ابتدای مسیر نویسندگی خود آثار با کیفیتی نمی توانند تولید کنند، اما انگیزه و همچنین تجربه نویسندگی ناپلئون هیل در روزنامه پدرش باعث شد که او بتواند این کتاب را حرفه ای و با کیفیت بالا نوشته و آن را به عنوان یکی از بهترین آثار خود چاپ کند. موضوع مهمی که باید بدانید این است که پس از نگارش این کتاب بود که نام ناپلئون هیل بر سر زبان ها افتاد و او محبوبیت بسیار زیادی بین تمامی مردم آمریکا پیدا کند.

نردبان جادویی موفقیت The Magic Ladder to Success

کتاب نردبان جادویی موفقیت به عنوان دومین اثر ناپلئون هیل در سال ۱۹۳۰ به چاپ رسید. این کتاب زمانی چاپ شد که ناپلئون با توجه به اتفاقات مختلف پیرامون زندگی اش با مشکلات گوناگونی دست و پنجه نرم می کرد. در حقیقت به دلیل رکود بزرگ ناپلئون اموال خود را از دست داده بود و سپس با نگارش کتاب نردبان جادویی موفقیت توانست نشان دهد که همچنان ذهن قوی برای نگارش در حوزه موفقیت دارد.

بیندیشید و ثروتمند شوید Think and Grow Rich

بدون هیچ شک و تردیدی باید مهم ترین و با کیفیت ترین کتاب نوشته شده توسط ناپلئون هیل را کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید در نظر گرفت. نگارش این کتاب سبب شد تا ناپلئون هیل دوباره بتواند در مسیر موفقیت حرکت کرده و درآمد بسیار زیادی را از فروش این کتاب به دست بیاورد. این کتاب همچنان به عنوان یکی از مهم ترین کتاب های حوزه موفقیت شناخته می شود و در حال حاضر نیز افراد بسیار زیادی در سراسر دنیا با مطالعه این کتاب تلاش می کنند تا مسیر رسیدن به قله موفقیت را طی کرده و به اهداف خود دست پیدا کنند.

غلبه بر شیطان Outwitting the Devil

ناپلئون هیل در کتاب غلبه بر شیطان، در قالب یک مصاحبه میان خود و شیطان و در حقیقت همان نیمه‌ی تاریک وجود، تلاش می‌کند تا اسرار دستیابی به موفقیت و آزادی را فاش کند و مهم‌ترین موانع انسان برای رسیدن به اهداف شخصی را مورد بررسی قرار دهد.

شاه کلید ثروت The Master-Key to Riches

پس از موفقیت های متوالی ناپلئون هیل از سال 1928 تا سال 1940 افراد بسیار زیادی جذب او شده و طرفداران کتاب های او به طرز چشمگیری افزایش پیدا کردند. با این حال یک وقفه ۶ ساله بین نگارش کتاب بعدی او به وجود آمد که همین موضوع باعث شد تا طرفداران کتاب های او مشتاق تر از همیشه شوند. در نهایت در سال 1945 کتاب شاه کلید ثروت به چاپ رسید. با وجود این که این کتاب از بسیاری از کتاب های سایر نویسندگان حوزه موفقیت جلو بود اما همچنان با اثر فوق العاده هیل یعنی بیندیشید و ثروتمند شوید، فاصله معنی داری داشت.

چگونه درآمد خود را افزایش دهید How to Raise Your Own Salary

ناپلئون هیل با چاپ کتاب چگونه درآمد خود را افزایش دهید در سال 1953 دوباره توانسته محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده و جایگاه خود را به طرز چشمگیری بهبود ببخشید. در این کتاب نویسنده تکنیک ها و طرز فکری را بیان می کند که به شما کمک می کند تا بتوانید درآمد خود را به طرز چشمگیری افزایش دهید.

موفقیت از طریق نگرش ذهنی مثبت Success Through a Positive Mental Attitude

پس از صحبت های مختلفی که ناپلئون هیل به صورت مستقیم و غیرمستقیم در کتاب ها و سمینار های خود در رابطه با قانون جذب داشت، در نهایت او اقدام به نگارش یک کتاب به صورت مستقیم در این حوزه کند. در سال ۱۹۵۹ ناپلئون کتاب موفقیت از طریق نگرش ذهنی مثبت را به وجود آورد. او در این کتاب تمام تمرکز خود را بر روی موضوع قانون جذب گذاشت و تلاش کرد تا بتواند ایده جدیدی را به مخاطبین خود ارائه داده و آمار فروش بیشتری را به دست بیاورد.

ثروتمند شوید با آرامش خاطر Grow Rich!: With Peace of Mind

پس از آن که داشتن وقفه چند ساله بین آثار هیل تبدیل به یک موضوع مرسوم شده بود، ۴ سال بعد از کتاب موفقیت از طریق نگرش ذهنی مثبت، هیل اقدام به نگارش کتاب ثروتمند شوید با آرامش خاطر کرد. بازخوردهای متفاوتی این کتاب داشت و همین موضوع باعث شد که این کتاب نیز نتواند موفقیت بیندیشد و ثروتمند شوید را تکرار کند.

موفق شوید و با اقناع ثروتمند شوید Succeed and Grow Rich Through Persuasion

با وجود این که کتاب های هیل تماماً جزوه برترین کتاب های حوزه موفقیت به حساب می آیند، اما کتاب موفق شوید و با اقناع ثروتمند شوید را می توان یکی از کتاب های ناپلئون هیل دانست که به نسبت آثار گذشته فاصله معناداری از نظر استاندارد و کیفیت دارد و همین موضوع باعث شد که این کتاب نتواند آن طور که باید افراد بسیار زیادی را جذب خود کند.

شما می توانید معجزه خود را انجام دهید You Can Work Your Own Miracles

آخرین کتاب ناپلئون هیل که ناتمام ماند اما در نهایت به چاپ رسید، کتاب شما می توانید معجزه خود را انجام دهید بود. این کتاب بی شک ضعیف ترین اثر نوشته شده توسط ناپلئون هیل است که عوامل مختلفی در به وجود آمدن این مشکل نقش داشت.

 در وهله اول با بالا رفتن سن ناپلئون هیل، مطمئنا او قدرت ذهنی خود را به نسبت جوانی از دست داده بود و همین موضوع باعث شده بود تا در این کتاب مفاهیم آن طور که باید جذاب و گیرا نباشند. از سوی دیگر نیمه کاره ماندن این کتاب به دلیل مرگ ناراحت کننده هیل باعث شد تا این کتاب آن چنان که باید نگارش حرفه ای و کاملی نداشته باشد.

تمامی این مسائل در کنار هم باعث شد تا با وجود شروع فوق العاده ای که ناپلئون در ابتدای مسیر نویسندگی داشت، در انتهای عمر خود نتواند پرونده کتاب ها و آثار خود را با یک عنوان قوی و حرفه ای در قد و قامت کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید به پایان برساند.

نقل قول های ناپلئون هیل

یکی از موضوعات مهمی که برای بررسی هر شخصیت باید به آن توجه داشته باشید، آنالیز و بررسی صحبت های این شخص است. در همین راستا اگر بخواهیم شما را با مهم ترین نقل قول های ناپلئون هیل آشنا کنیم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • هر موضوعی که ذهن انسان بتواند آن را تصور و باور کند، انسان می تواند به آن دست پیدا کند.
  • موفقیت و شکست، تا حد زیادی نتیجه عادت های شما هستند.
  • ادیسون ۱۰۰۰ بار شکست خورد تا در نهایت چراغ الکتریکی را اختراع کرد. با چند بار شکست خوردن به هیچ عنوان دلسرد نشوید.
  • هیچ عاملی به جز خودت، نمی تواند برای تو موفقیت به ارمغان بیاورد.
  • نقطه شروع موفقیت ‌ها، اشتیاق است.

جمع بندی

در این مطلب نگاهی به شخصیت ناپلئون هیل انداخته و این نویسنده افسانه ای را به شما معرفی کردیم. توجه به نکات گفته شده به شما کمک کند تا دید بسیار خوبی از این نویسنده به دست آورده و بیشتر با آثار او آشنا شوید. در ادامه نیز آثار این نویسنده را به شما معرفی کرده و در رابطه با هر یک از کتاب های او توضیحاتی را به شما ارائه دادیم.

یک دیدگاه

  1. کامل ترین مقاله ای بود که راجع به ناپلئون هیل خوندم خیلی ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا