می خواهید شاد باشید؟ پس دست بکشید!

وقتی می‌خواهیم شادتر و ثروتمندتر باشیم یا به دنبال بهبود زندگی‌مان به نحوی باشیم، به دنبال راه‌ های جدیدی برای «پرمشغله کردنِ» زندگی‌مان هستیم. عادت‌ های جدیدی پیدا می کنیم، مهارت‌های جدیدی را توسعه می‌دهیم، کتاب‌ها یا لباس‌های جدید می‌خریم و به نظر می رسد که هر چه خود را با چیز های قدیمی و آشناتر احاطه کنیم، احساس امنیت بیشتری می کنیم.

خب دیگر به جای جمع آوری و چسبیدن به چیزهایی که هیچ کاری برای خوشبختی شما نمی کنند، چرا برخی از چیزهایی را که در حال حاضر دارید رها نکنید؟

با چیزهایی که دیگر کمکی به شما نمی کنند خداحافظی کنید و آنها را به باد بسپارید!

خیلی تعجب نکنید اگر دیدگاهِ کنار گذاشتنِ چیزی باعث شود که کمی بترسید. بسیاری از ما زندگی خود را صرف نگه داشتن و احاطه کردن خود با چیز های غیر ضروری می کنیم، چیز های غیرضروری به شکل عادات قدیمی، فرآیندهای فکری، سیستم های اعتقادی، مردم، ترس ها… ظاهر می شوند (و من هم دچارِ این مشکل بوده ام. ویدیوی من را اینجا تماشا کنید تا بدانید چگونه توانستم زندگی خود را تغییر دهم).

به چه چیزِ غیر ضروری ای اجازه می دهید تا شما را از زندگی که لیاقتش را دارید باز دارد؟ زیرا اگر وجود داشته باشد، وقت آن است که برای همیشه آن را رها کنید.

آیا برای چالش آماده ای؟

در اینجا 10 نکته برای شما وجود دارد که باید از امروز آنها را شروع کنید:

  1. دست از بهانه جویی بردارید

بهانه؟ به آنها بگویید بروند! با نگاهی به گذشته در طول زندگی‌تان فکر می‌کنید چند بار بهانه‌ها مقصر بوده‌اند که شما را از کاری که بیشتر می‌خواستید انجام دهید بازدارند؟

بسیاری از ما در استفاده از بهانه ها تقریباً مقصریم.

  1. بازی سرزنش را رها کنید

زندگی شما، مسئولیت شما و شادی شما، مسئولیت شما است. سرزنش دیگران را برای اینکه چه احساسی دارید یا ندارید، برای اینکه زندگی شما چیست یا نیست، متوقف کنید. این کار را انجام دهید و قدرت خود را به عنوان تنها خالق زندگی خود به دست آورید.

  1. دست از شکایت بردارید

اگر بخواهید به خودتان اجازه شکایت بدهید، همیشه چیز هایی برای شکایت پیدا خواهید کرد، پس آن را رها کنید و هیچ موقعیتی، هیچ شخصی، هیچ رویدادی قدرت ایجاد احساس بد در شما را ندارد مگر اینکه به آن اجازه دهید.

همه چیز در مورد دیدگاه شما است. قدرتِ تفکرِ مثبت، چیزی است که هرگز نباید آنرا دست کم بگیرید.

مطلب مرتبط: 30 نقل قول مثبت برای زندگی و شاد زندگی کردن

  1. نیاز خود را به همیشه درست بودن رها کنید

بله، هیچ کس دوست ندارد اشتباه کند و این یک ویژگی ناگوارِ “هویتی” است و ویژگی ای که می تواند افراد را تحت فشار شدید استرسی قرار دهد و حتی روابط آنها را به خطر بیندازد. همه ی این استرس ها به خاطرِ گفتنِ «من به تو گفته بودم!» ارزشش را ندارد پس ولش کن!

دفعه بعد که احساس کردید برای یک مشاجره احساس نیاز می کنید، فقط از خود بپرسید: “آیا ترجیح می دهم درست باشم یا ترجیح می دهم کار درست را انجام دهم؟” از اینکه این دومی احساس بهتری دارد شگفت زده خواهید شد.

  1. نیاز خود را به کنترل رها کنید

“لحظه ای که کنترل کردن را رها کردم، لحظه ای بود که رها شدم – آلانیس موریست

تصمیم بگیرید که نیاز خود را برای کنترل همه چیزهایی که برای شما و اطرافتان اتفاق می افتد کنار بگذارید. رویدادها، موقعیت‌ها، افرادی که دوستشان دارید، بگذارید همه آنها باشند.

توجه شما به هیچ کجا به جز لحظه حال مورد نیاز نیست، بنابراین به خودتان اجازه دهید فقط به آن پایبند باشید و ببینید چقدر احساس بهتری خواهید داشت.

لحظه ای که از تلاش برای کنترل همه چیز در زندگی خود دست بردارید، می تواند لحظه ای باشد که همه چیز جور می شود.

  1. از باور های محدود کننده دست بردارید

تو کی هستی که بگویی چه چیزی ممکن است یا نیست؟ شما موجودی نامحدود هستید، شما قوانین را وضع می کنید پس آنها را بزرگ کنید! از این به بعد، تمام باور های محدود کننده ای را که شما را برای مدت طولانی درگیر نگه داشته اند، کنار بگذارید.

آنها را رها کنید و فضای بیشتری برای رویاهای بزرگتر و جسورانه ایجاد کنید.

  1. برچسب ها را رها کنید

آیا گاهی اوقات به چیزها، افراد یا تجربیاتی که نمی‌فهمید برچسب «عجیب» یا «بد» می‌زنید؟ اگر چنین است، وقت آن است که برچسب‌ها را کنار بگذارید. یک ذهن بسته باعث ایجاد یک زندگی امن و ناخوشایند می شود. ذهن خود را کم کم باز کنید و چه کسی می داند ممکن است شما را به کجا ببرد؟

مطلب مرتبط: پذیرش خود و خودپذیری چیست؟ (همراه با تمرین)

  1. از نیاز به راضی نگه داشتنِ دیگران دست بردارید

تو فقط یک زندگی داری؛ چرا مثل خودت زندگی نمیکنی؟ از نیاز خود برای راضی نگه داشتن همه دست بردارید. یک زندگی اصیل یک زندگی شاد است پس اینقدر تلاش نکنید تا دیگران را راضی نگه دارید و به این فکر کنید که چه چیزی می خواهید.

  1. ترس را کنار بگذارید

همانطور که فرانکلین دی روزولت یک بار گفت، “تنها چیزی که باید از آن بترسیم، خود ترس است.”

خود ترس وجود ندارد؛ بلکه یک نشانه است که نتیجه تربیت ما، جامعه و تجارب تحمیلی و نظام اعتقادی دیگران است پس ولش کن!

وقتی قادر به انجام چنین کار های بزرگ و معجزه آسایی هستید، اجازه ندهید ترس شما را کوچک نگه دارد.

  1. دست از گذشته بردارید

گفتن آسان تر از انجام دادن است اما دست کشیدن از گذشته می تواند برای خوشبختی حال و آینده شما معجزه کند. در حالی که می‌تواند وسوسه‌انگیز باشد که آرزوی گذشته، زمان‌های شادتر یا حتی سوگواری لحظات ناخوشایند را داشته باشید، انجام این کار به این معنی است که تنها چیز مهم زندگی خود را از دست می‌دهید.

بنابراین، اجازه ندهید گذشته بر آنچه در حال حاضر دارید سایه افکند. در لحظه و خوشحال باشید و گذشته را رها کنید و حال را دریابید، چه چیزی را رها خواهید کرد؟

تیم وان جذب

سایت وان جذب اولین و کامل ترین مرجع آموزش قانون جذب و موفقیت در ایران با آپدیت روزانه، پیشنهاد می کنیم اگر به دنبال این هستید که جزء یک درصد موفق و سطح بالای جامعه باشید، مطالعه روزانه را در برنامه خود جای دهید، خواندن روزانه مقالات سایت وان جذب هم می تواند یک عادت مفید برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا