خود واقعی خود بودن در جهانی بدون هویت واقعی

دنیای اطراف ما دستیابی به هویت واقعی را سخت می‌کند. ما تشویق می‌شویم که یک خود فانتزی و ایده‌آل را در رسانه‌های اجتماعی نشان دهیم و زمان بیشتری را برای حفظ آن صرف کنیم تا این‌که زمان را برای شناخت واقعی خودمان صرف کنیم.

به نظر می‌رسد که این امر پیامدهای واقعی و منفی دارد؛ نه تنها ما کمتر خوشحال می‌شویم، بلکه زمانی که هویت روشنی نداریم، کمتر موفق می‌شویم. اما در این مورد چه کاری می‌توانیم انجام دهیم؟ چگونه می‌توانیم خود واقعی خود را پیدا کنیم و تبدیل شویم؟ برای دریافت پاسخ این سوالات در این مقاله از سایت وان جذب با ما همراه باشید.

هدف ما در این مقاله این است که به شما کمک کنیم در مورد تبدیل شدن به اصیل‌ترینِ خود فکر کنید. جهت تنظیم بحث به این موضوع می‌پردازیم که چرا معتبر بودن مهم است و سپس به بررسی چهار موردی می‌پردازیم که می‌توانید انجام دهید تا آن‌چه را که واقعاً هستید، انجام دهید.

در نهایت، به این فکر خواهیم کرد که چگونه واقعی بودن باعث می‌شود رویاهای خود را با سرعت فزاینده‌تری آشکار کنید.

چرا خود واقعی خود باشید؟

بیایید با این سوال شروع کنیم که چرا خود بودن و پذیرفتن اصالت این اندازه مهم است. اولاً، شناخت خود دعوتی برای آزادانه زندگی کردن در درون و بیرون است.

در تعاملات اجتماعی خود، نیازی به فکر کردن زیاد در مورد آن‌چه که باید بگویید ندارید؛ می‌توانید به سادگی احساسات خود و آنچه را که فکر می‌کنید به اشتراک بگذارید.

در همین حال، در زندگی درونی خود می‌توانید تجربیات و احساسات واقعی خود را بدون خودفریبی یا خودتوجیهی در آغوش بگیرید. شما با انرژی بسیار بیشتری باقی می‌مانید و همچنین احتمال بیشتری وجود دارد که دیگران را به روشی معنادار بشناسید.

علاوه بر این، شما از منابع خود برای دنبال کردن چیزهایی که واقعاً به آنها اهمیت می‌دهید، استفاده می‌کنید؛ نه این‌که وقت خود را به گونه‌ای اختصاص دهید که دیگران تصور می‌کنند شما این‌گونه هستید یا می‌خواهید باشید.

دروغ گفتن به خود

در مقابل، با دروغ زیستن چیزی جز بدبختی به همراه ندارد. با این وجود، اگر تأمل زیادی در خود انجام نداده باشید، همیشه نمی‌دانید که چرا احساس خوبی ندارید.

ممکن است متوجه شوید که هرگز احساس «درست» نمی‌کنید؛ در عوض احساس می‌کنید چیزی اشتباه است و مثل این‌که زندگی شما واقعاً متعلق به شما نیست. وقتی اصیل نباشید، نمی‌توانید واقعاً به دیگران احساس نزدیکی کنید و این قطع ارتباط و تنهایی در نهایت سلامت روان را از بین می‌برد.

علاوه بر این، عدم اصالت مستلزم نوعی پوشش در هر زمانی است که به سر کار می‌روید یا معاشرت می‌کنید و این امر انرژی زیادی از شما می‌گیرد. پس این حیاتی است که از دروغ گفتن به خودتان دست بردارید.

با این وجود، اگر همۀ اینها آشنا به نظر می‌رسد، سعی کنید خیلی به خودتان سخت نگیرید. تجربیات مختلف زیادی وجود دارد که می‌تواند شما را به سمتی سوق دهد که واقعی نیستید یا کسی که هستید را انکار کنید.

برای مثال، بسیاری از افرادی که به خود دروغ می‌گویند، به یاد می‌آورند که در بزرگ شدن به آنها گفته شده «اشتباه» یا «به اندازه کافی خوب نبوده‌اند». وقتی این پیام را در طول سال‌های شکل‌گیری دریافت می‌کنیم، یاد می‌گیریم که اگر می‌خواهیم محبت و مهربانی دریافت کنیم، باید وانمود کنیم که شخص دیگری هستیم.

ما همچنین در زیر این نقاب شرمنده هستیم، زیرا می‌دانیم هر کسی که به نظر، ما را دوست دارد؛ واقعاً ما را دوست ندارد و آنها فقط یک فرافکنی را دوست دارند. دروغ گفتن به خود نیز می‌تواند در طول زندگی مراحلی را طی کند؛ حتی اگر در یک محیط قدرتمند و حمایت‌کننده بزرگ شده باشید.

به عنوان مثال، اگر شغل خود را از دست بدهید یا با یک جدایی سخت روبرو شوید، ممکن است به اشتباه فکر کنید که بازیابی دوبارۀ خود رمز موفقیت است. در حقیقت، تنها زندگی شاد، زندگی واقعی است.

چگونه خود واقعی خود باشیم

با در نظر گرفتن تمام موارد فوق در مورد اهمیت صادق بودن با خود، اگر می‌خواهید یاد بگیرید چگونه خود واقعی خود باشید، چه کاری می‌توانید انجام دهید؟ اصیل بودن یا آن اندازه راحت بودن که خودتان باشید، به سادگی و یک‌شبه اتفاق نمی‌افتد، اما چیزهایی وجود دارد که می‌تواند این اصالت را پرورش دهد. در اینجا چهار پیشنهاد وجود دارد.

ارزش خود را بدانید

قبل از اینکه رنگ واقعی خود را به دیگران نشان دهید، آسان‌تر است که یاد بگیرید چگونه خود واقعی باشید. به عبارت دیگر، بخشی از فهمیدن این‌که چگونه خودتان باشید، فقط با تأمل در مورد این‌که چه کسی هستید و پذیرش آن انجام می‌شود.

یک تمرین سرگرم‌کننده برای تشویق این امر شامل نوشتن ده مورد از ویژگی‌های خود است. ما اغلب در مورد عادات و علایق خود احساس خجالت می‌کنیم، اما در بسیاری از موارد، آنها چیزی هستند که دیگران را به سمت ما می‌کشانند.

بنابراین هنگام نوشتن لیست خود، بپرسید: چه چیزی شما را منحصر به فرد می‌کند؟ چه چیزی باعث می‌شود شما به متفاوت بودن افتخار کنید؟ اگر دوست دارید به فراتر از ده مورد ادامه دهید، با خیال راحت خاطره‌ای سریع از زمانی که شخصی از هر کدام از خصلت‌های قدردانی کرده است، اضافه کنید.

این لیست را در جایی قرار دهید که بتوانید آن را ببینید؛ شاید در کنار آینه هنگام لباس پوشیدن در صبح. این اکر به شما کمک می‌کند که واقعی باشید؛ حتی اگر فقط در ذهن و قلب خود باشید.

بر همنوایی غلبه کنید

هنگامی که معتبر نیستیم، اغلب به این دلیل است که به طور مضطرب در حال تلاش برای سازگاری هستیم. همان‌طور که پیشتر ذکر شد، گاهی اوقات شخصی به ما می‌گوید که متفاوت بودن بد است.

در موارد دیگر، ما فقط یک پیام قوی از جامعه در مورد معنای دوست‌داشتنی، جذاب و موفق بودن دریافت می‌کنیم. همۀ ما تمایل به انطباق داریم و این با چیزی به نام پدیدۀ آچ توصیف می‌شود.ئ محققان دریافتند که اگرچه بسیاری از ما ایدۀ معتبر بودن را دوست داریم، اما اغلب از اعمال دیگران پیروی می‌کنیم؛ حتی اگر آنها منطقی نباشند!

بنابراین برای بهبود و شادی خود تمرین کنید که مسیر خود را بروید. با انتخاب متفاوت در یک سناریوی کم‌هزینه شروع کنید، مانند سفارش غذا یا نوشیدنی متفاوت از آن‌چه که دیگران می‌خورند.

توجه داشته باشید که چقدر احساس خوبی است که خودتان را ابراز کنید و به تدریج تلاش کنید تا از انطباق در محیط‌های پرخطرتر اجتناب کنید. ممکن است در ابتدا کمی پس‌زدگی دریافت کنید، اما احتمالاً تحسین هم را به خود جلب خواهید کرد.

تصمیمات معتبر بگیرید

یکی از راه‌های توصیف زندگی واقعی این است که بگوییم شما یک سری تصمیمات معتبر می‌گیرید. با این حال، برای اتخاذ تصمیمات معتبر که نشان‌دهندۀ شخصیت شما باشد، ابتدا باید خودتان را به خوبی بشناسید.

یکی از تمرین‌هایی که این خودشناسی را تشویق می‌کند، این است که همه چیز در مورد کشف ارزش‌های شماست. همانند تمرین اول، تنها کاری که باید انجام دهید این است که فهرست کوتاهی تهیه کنید.

ده ارزشی که دارید را در فرهستی قرار دهید. در مرحله بعد، آنها را به ترتیب قرار دهید یا حداقل سه مورد مهم را علامت بزنید. قدم بعدی این است که از خود بپرسید که چقدر مطابق با این مهم‌ترین ارزش‌ها زندگی می‌کنید.

آخرین بار کی این کار را کردید؟ آخرین بار چه زمانی با سه ارزش برتر مخالفت کردید و چرا؟ در روزها و هفته‌های آینده چه کاری می‌توانید انجام دهید تا احتمال این‌که همه تصمیم‌های‌تان مطابق با آن ارزش‌ها باشد، بیشتر شود؟

شروع به ایجاد روابط معتبر و مزایای آن کنید

در نهایت، زمانی که خودتان را بهتر بشناسید، وقت آن است که نگاهی دقیق‌تر به نحوۀ واقعی بودن در یک رابطه بیندازید. رابطۀ اصیل دقیقاً چیست؟

به طور کلی، این رابطه حالتی است که در آن هر دو طرف احساس آزادی می‌کنند که خودشان باشند و بدون ترس از قضاوت، خودشان را بیان کنند. با این حال، برای ایجاد این نوع روابط باید به دقت در مورد افرادی که با آنها روبرو می‌شوید، فکر کنید.

به ویژه زمانی که می‌خواهید بین «سپاس‌گزاران» و «عقب‌نشینی‌کنندگان» تمایز قائل شوید و هر بار به سراغ سپاس‌گذاران بروید. سپاس‌گزاران افرادی هستند که به تجربیات و زندگی ما ارزش می‌بخشند. آنها به خود اجازه می‌دهند در مقابل ما آسیب‌پذیر باشند، آسیب‌پذیری ما را بپذیرند و اعتماد متقابل را تمرین کنند.

آنها همچنین احساس می‌کنند که از ما مراقبت می‌کنند و در توسعۀ ما سرمایه‌گذاری می‌کنند. در مقابل، عقب‌نشینی‌کنندگان بر گرفتن تمرکز می‌کنند. آنها ما را از دنبال کردن رویاها منصرف می‌کنند، زیرا موفقیت ما باعث ناراحتی آنها می‌شود و آنها فقط به آن‌چه می‌توانند به دست آورند علاقمند هستند، نه این‌که ما را به خاطر خود بشناسند.

چگونه اصیل بودن می‌تواند به شما کمک کند که به طور مؤثر خود را نشان دهید

در این مرحله، امیدواریم احساس کنید که بیشتر در مورد زندگی واقعی و اینکه چگونه می‌توانید از خود واقعی بودن خود بهره مند شوید، می‌دانید. برای پایان، ارزش این را دارد که به این فکر کنید که چگونه اصالت با استفاده از قانون جذب برای تلاش برای تجلی زندگی رویایی خود ارتباط دارد.

وقتی متعهد می‌شوید که خود واقعی خود باشید، شروع می‌کنید به یادگیری آن‌چه واقعاً شما را خوشحال می‌کند. شما با ارزش‌های اصلی خود ارتباط برقرار می‌کنید و مطابق با هدف زندگی خود زندگی می‌کنید.

علاوه بر این، نگرش مثبت و محبت‌آمیز شما نسبت به خود به این معنی است که دائماً در فرکانس بالایی از فراوانی ارتعاش می‌کنید و فراوانی بیشتری را در زندگی خود جذب می‌کنید. این امر به طور چشمگیری با دروغ زندگی کردن متفاوت است که ارتعاش شما را کاهش می‌دهد و تمایل به جذب منفی بیشتر به زندگی شما دارد.

منبع
thelawofattraction

تیم وان جذب

سایت وان جذب اولین و کامل ترین مرجع آموزش قانون جذب و موفقیت در ایران با آپدیت روزانه، پیشنهاد می کنیم اگر به دنبال این هستید که جزء یک درصد موفق و سطح بالای جامعه باشید، مطالعه روزانه را در برنامه خود جای دهید، خواندن روزانه مقالات سایت وان جذب هم می تواند یک عادت مفید برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا