خودساختگی چیست و چگونه بر آن مسلط شوید؟

آیا با خودساختگی مشکل دارید؟ آیا اهداف خود را از دست داده اید؟ آیا تصور می کردید که اکنون در زندگی خود بسیار پیشرفت کرده اید؟

اگر در رسیدن به اهداف خود با مشکل روبرو هستید، ممکن است لازم باشد روال عادی خود را دوباره ارزیابی کنید. زندگی می تواند با بسیاری از اولویت ها و حواس پرتی ها مشغول شود. خارج شدن از مسیر آسان است.

اگر ثابت قدم نباشید، همه چیز می تواند آشفته شود. ما باید بیاموزیم که خودساختگی را در اولویت قرار دهیم تا بتوانیم روی زندگی مان تمرکز کنیم. اغلب این کار به دلیل قدرت اراده نیست، بلکه به دلیل نداشتن مسیر و اهدافی است که به ما انگیزه نمی دهد.

برای اینکه در این زندگی آن چیزی باشیم که می خواهیم باشیم و به چیزهایی برسیم که می خواهیم به آنها برسیم، باید نظم و اشتیاق داشته باشیم. ما برای ساختن زندگی رویاهایمان به یک هدف و ارزش هایی نیاز داریم که با هماهنگی کامل تنظیم شده اند.

بیایید نحوه تسلط بر خودساختگی را تجزیه کنیم تا بتوانید به اهداف خود در زندگی برسید.

خودساختگی چیست؟ (به عنوان ارزش اصلی)

بیایید با تعریف ارزش اصلی شروع کنیم. ارزش های اصلی از سیستم اعتقادی ما گرفته شده اند.

آنها اصولی هستند که همه اعمال و رفتارهای ما را هدایت می کنند.

انواع مختلفی از ارزش ها وجود دارد. با این حال، مجموعه کوچک تری از ارزش های اساسی (ارزش های اصلی) وجود دارد که بر تمام ارزش های دیگر تأثیر می گذارد.

به عنوان مثال، اگر صداقت برای شما یک ارزش اصلی است – این بدان معناست که شما نیز به دروغ، فریبکاری و ریاکاری اعتقاد ندارید.

از میان آن صفات و ارزش ها، صداقت در هسته اصلی آن قرار داشت. بنابراین، خودساختگی به عنوان ارزش اصلی چیست؟

تعریف خودساختگی به معنای تلاش آگاهانه در جهت تغییر شخصی برای رسیدن موفقیت بلند مدت است.

برعکس تمام این ها، بی بندوباری است، به این معنی که فاقد اراده، عمل یا ذهنیت برای توسعه خود هستید. وقتی خودساختگی را به دسته ارزش اصلی انتقال می دهیم، ارزش های دیگر را جدی تر می گیریم.

در نتیجه خودساختگی، ما به تناسب اندام، بیشتر اهمیت می دهیم. ما برای آنچه که می خوریم ارزش زیادی قائل هستیم. ما برای آرامش روانی و ذهن آگاهی بیشتر ارزش قائل هستیم. ما به مراقبت از سلامتی خود اهمیت می دهیم. بنابراین، خودساختگی، ارزش اصلیِ تمام این عادات و عادات دیگر است.

چرا خودساختگی مهم است؟

وقتی مردم به نظم و انضباط فکر می کنند، معمولاً آن را یک مفهوم منفی می دانند. انضباط معمولاً با درد همراه است. انسانها بیشتر به سمت لذت حرکت می کنند.

خودساختگی چیست

این جایگاه لذت به عنوان “منطقه آسودگی” نیز شناخته می شود. آرام است و به شما این امکان را می دهد که تا آنجایی که می خواهید تنبل و بدون نیاز به چیزی باشید.

با این حال، وقتی شروع به فکر کردن درمورد مزایای خودساختگی می کنیم، اهداف مان را شفاف و واضح تر می کنیم.

برای انتقال خودساختگی به جایی که باعث می شود به اهمیت آن پی ببریم، باید به تمام مزایایی که از این تمرین برای زندگی مان به دست می آوریم فکر کنیم.

این شامل پرسیدن مواردی مانند: اگر به این هدفم نرسم چه می شود؟ آیا اگر این کار را نکنم ناراحت می شوم؟ آیا در نهایت از زندگی خود پشیمان می شوم؟ وقتی این هدف را در نتیجه اقدامات خود به پایان برسانم، پاداشم چه خواهد بود؟ آیا پول، عشق، موفقیت بیشتری خواهم داشت؟ آیا قادر خواهم بود زندگی ای داشته باشم که مرا سرشار از میل و شادی کند؟

با شفاف سازی تأثیرات منفی از عدم رعایت خودساختگی شروع کنید زیرا این کار به شما انگیزه می دهد تا بیشتر اولویت بندی کنید.

بنابراین، به جای این که از خود بپرسید “چرا خودساختگی مهم است؟”

– فکر کنید چرا زندگی ام برایم مهم است؟

اراده محض همیشه کافی نیست

وقتی عادت به نظم و انضباط شخصی می کنیم ، بسیاری از ما سعی می کنیم “جهان را در نظر بگیریم” بدون اینکه واقعاً اقدامات خود را زیر سوال ببریم یا برنامه ای برای رسیدن به آنجا داشته باشیم.

ما فکر می کنیم که می توانیم با اراده محض راهی را پیش ببریم. این کمی شبیه ترک سیگار سرد یا بوقلمون است.

این یک نگرش کلی یا هیچ است.

با این حال، این می تواند تأثیر مخربی بر اهداف کلی شما داشته باشد. در این روند کمال گرا نباشید.

این سریعترین راه برای تسلیم شدن کامل شما است. وقتی انتظارات غیر واقعی برای خود تعیین می کنید، احساس شرم سریعا درونتان ایجاد می شود.

برای ترکیب اثر نتایج خود، می خواهید آن را واقع بینانه و تا حدودی لذت بخش کنید. از کارهای کوچک شروع کنید. نتایج کوچک به نتایج بزرگ تبدیل می شوند. وقتی شروع به تجربه پیروزی های کوچکتر می کنید، قدرت اراده تان را نیز افزایش می دهد.

اراده مانند چاه آبی است که هر چند وقت یکبار از آن برداشت می کنید. اگر همه را به یکباره مصرف کنید، به زودی چیزی برای شما باقی نخواهد ماند. مهم این است که آهسته و پیوسته پیش بروید. همچنین مشارکت گرفتن از دیگران مفید است.

مسئولیت پذیری یک چیز است، اما این که دیگران نیز شما را مسئول بدانند، روی اهداف و خودساختگی تان تاثیر بیشتری می گذارد.

این به این دلیل است که شما نه تنها خود را ناامید می کنید، بلکه دیگران را نیز ناامید می کنید. بنابراین ، در مورد آن با همسر، دوستان و همکاران خود صحبت کنید.

خویشتن پذیری را بیاموزید

وقتی می خواهیم به چیز مهمی در زندگی دست یابیم، مهم است که نگاهی صادقانه و عینی به وضعیت فعلی خود بیندازیم.

آموزش خودساختگی این است که با خود صادق باشید، خوب یا بد. اگر خیلی بد باشد، مردم می توانند خود را خیلی سخت قضاوت کنند و در نهایت بدترین دشمن خودشان باشند. آنها احساس بدی دارند و در نهایت کارشان ساخته است.

هیچکس بی عیب نیست. تغییرات یک شبه اتفاق نمی افتند. میلیون ها نفر به احتمال زیاد دچار همان احساسات و مشکلاتی می شوند که شما نیز در حال تجربه آن ها هستید.

شما در این مورد تنها نیستید. بنابراین، یاد بگیرید که به نقاط ضعف خود و همچنین نقاط قوت خود عشق بورزید. وقتی یاد بگیریم خودمان را آنگونه که هستیم بپذیریم، صادق و راستگو باشیم، آن وقت می توانیم واقع بینانه تر و عینی تر پیش برویم.

پیشرفت به طور دقیق سنجیده می شود زیرا می دانید که تا کجا باید پیش بروید و وارد تفکرات غیر واقعی نمی شوید.

راه های ایجاد خودساختگی

نحوه خودساختگی یک مسئله مهم برای اکثر مردم است. بسته به هدف، روش های مختلفی برای ایجاد خودساختگی وجود دارد.

برای اینکه به راحتی از پا در نیایید، با اهداف کوچکتر شروع کنید. روی آن اهداف کوچکتر به مدت یک ماه کار کنید تا تبدیل به یک عادت شوند.

سپس می توانید عادت های بزرگتر و اهداف بزرگتری را ایجاد کنید. بنابراین، منظور از خودساختگی به عنوان مثال چیست؟

اگر می خواهید تناسب اندام بیشتری داشته باشید، می توانید با مراحل کوچک شروع کنید. ابتدا با پیاده روی شروع کنید، سپس در نهایت می توانید به دویدن بپردازید.

اگر می خواهید از توسعه خودساختگی برای کسب درآمد بیشتر استفاده کنید، می توانید با خود پیمان ببندید که صبح زود یا شب در شغل دوم خود کار کنید.

وقتی شروع به ایجاد این تغییرات کوچک می کنید، به زودی به نتایج بزرگی تبدیل می شوند.

وسوسه های خود را کنار بگذارید

وسوسه ها مانند بمب های کنار جاده در مسیر شما برای منع زندگی بهتر هستند. دور ماندن از آنها برای موفقیت شما حیاتی است. وسوسه ها به شخصیت قدیمی و عادات قدیمی تان مرتبط هستند.

اگر می خواهید به مکان جدیدی در زندگی خود نقل مکان کنید، باید نحوه مبارزه با وسوسه را بیاموزید. وسوسه می تواند هر چیزی باشد که شما را از اهداف تان دورتر کند.

این وسوسه ها می تواند غذا، عادات تضعیف کننده، مردم یا تلویزیون باشد. می تواند بازی بیش از حد ویدئویی، زمان زیادی در رسانه های اجتماعی صرف کردن و حتی دیر بیدار شدن باشد.

اگر می خواهید نحوه غلبه بر وسوسه هایتان را بیاموزید، به جای این که تمرین های ذهنی را انجام دهید، به خودتان لطف کنید و بدترین وسوسه های خود را یادداشت کنید.

به آنها مقدار عددی را به ترتیب از حداقل آنها تا بدترین آنها بدهید. 1 بدترین و 5 حداقل آنها است.

اهداف زندگی خود را تعیین کنید و برای آنها برنامه ریزی داشته باشید

کلید تعیین اهداف زندگی، داشتن نتایج روشن است. این به معنی تمرکز و خاص بودن است. گفتن اینکه می خواهم شغل بهتری داشته باشم کافی نیست. گفتن اینکه می خواهم شادتر باشم هم کافی نیست. این نیز کافی نیست که بگویید من پول بیشتری می خواهم. وقتی بر فقدان تمرکز می کنید، فقط کمبودهای بیشتری را دریافت خواهید کرد. زمان آن رسیده است که به جای تمرکز بر مشکلات، راه حل هایی ایجاد کنیم.

اهداف خوب، مشخص، قابل اندازه گیری و محدود به زمان هستند. به جای این که بگویید می خواهم وزن کم کنم، بگویید که با گرفتن رژیم گیاهی و تمرین 3 روز در هفته به مدت 30 دقیقه، 30 کیلوگرم وزن کم می کنم. هدف شما مشخص استو تاریخ پایان آن را اعلام کردید. به جای این که بگویید می خواهم شادتر باشم، بگویید با حذف انرژی و افراد منفی از زندگی ام شادتر می شوم، 5 روز در هفته مدیتیشن کنید و در 30 روز آینده دوباره با دوستان قدیمی خود ارتباط برقرار کنید.

این راه حلی برای افزایش شادی شما است و دارای یک مهلت زمانی است. این امر امکان پذیری اهدافتان را بیشتر می کند.

ایجاد عادات خوب

ایجاد عادت های خوب می تواند چالش برانگیز باشد. تقریباً 50 درصد مردم در هفته اول عادت ها و اهداف جدید را رها می کنند. به منظور ایجاد عادت های خوب، بیایید با تعریف از آنچه که آنها هستند شروع کنیم تا بتوانیم آنها را بهتر درک کنیم.

رشد فردی

عادات به طور منظم الگوهای تکراری مانند افکار، اعمال و رفتارها هستند. یک عادت خوب ثابت و تکراری است. نمونه هایی از عادت های خوب مواردی مانند ورزش، تغذیه سالم و ترک سیگار است.

این عادت ها باعث می شود زندگی سالم تر و شادتری داشته باشیم. به همین دلیل است که باید عادت های بد را ترک کنیم. برای حفظ این موارد، باید ارزش های خود را درک کنیم.

اگر برای سلامتی ارزش قائل هستیم، این عادت ها حفظ آن را آسان تر می کند. وقتی برای عادات خوبی که می خواهید اجرا کنید ارزش قائل نیستید، یا دچار ناهماهنگی ذهنی در باورهای ناخودآگاه خود هستید، آنها از شما دور می شوند.

برای ایجاد عادات خوب باید به خود ایمان داشته باشیم، واقعاً برای آن ارزش قائل شویم و سپس آن را اجرا کنیم.

خود مراقبتی را شروع کنید

مراقبت از خود عشق به خود است. این خودخواهی نیست. اگر می خواهیم خود را برای موفقیت آماده کنیم، باید بر رفاه کلی خود تمرکز کنیم و خود را از خود تخریبی خلاص کنیم.

مطلب مرتبط: خود درمانی ذهنی چیست؟

مغز ما هر روز اطلاعات زیادی را دریافت می کند و اگر شما کارها را برای دیگران انجام دهید نه برای خودتان، دیگر هیچ نیروی مغزی برای شما باقی نمی ماند.

شما باید یک برنامه خود مراقبتی بسازید. برای افزایش قدرت اراده خود در این زمینه، یادآوری اهمیت مراقبت از خود در حالی که متوجه مزایای آن هستید، مفید است.

وقتی ما خود مراقبتی ذهنی، خود مراقبتی جسمی و خود مراقبتی اجتماعی انجام می دهیم، از سلامت احساسی خود مراقبت می کنیم. ما به حالت عمیق تری از آرامش و تمرکز می رسیم.

از آنجا که در خود احساس بهتری داریم، آمادگی بیشتری برای انجام کارهای بزرگتر داریم. ذهن ما روشن است، انرژی ما فراوان است. ما سرزنده تر و شادتر هستیم.

همچنین به یاد داشته باشید که باید زیاد بخوابید و مقدار زیادی آب بنوشید. این به طور طبیعی آن “احساسات شاد” را ایجاد می کند و بدن ما را از سموم بد پاک می کند.

به خودتان پاداش دهید

پاداش دادن به خودتان یک راه عالی برای استفاده از تقویت مثبت است. این چیزی است که باید با پیشرفت و ادامه کار در جهت اهداف خود منتظر آن باشید.

برای ایجاد یک تغییر مداوم سخت کوشی لازم است. اهداف همچنین می توانند به آرامی پیش بروند، بنابراین خشنودی فوری می تواند انگیزه شما را حفظ کند. بسته به هدف، پاداش تغییر می کند.

در زیر چند روش برای ایجاد انگیزه در خود آورده شده است:

به سادگی می توانید یک روز مرخصی بگیرید. اجازه دادن به خود برای استراحت یک راه خوب برای شارژ انرژی است. به خود زمان هدیه بدهید.

یک روز را تقلب اختصاص دهید. اگر تمام هفته ورزش می کنید و درست غذا می خورید، با سفارش غذای مورد علاقه خود یا خرید بستنی مورد علاقه تان به خود پاداش دهید.

برای خودتان چیزی بخرید اگر در طول هفته واقعا خوب عمل کردید، با چیزی که می توانید بصورت آنلاین خریداری کنید به خود پاداش دهید. چیزی که می توانید بپوشید، بخوانید یا تماشا کنید.

به خود ساختگی مسلط شوید و دستیابی به اهداف زندگی خود را آغاز کنید.

تسلط بر هر چیزی در زندگی به این معنی است که شما درک، عمل یا توانایی فوق العاده ای را به کار می برید. موفقیت در اهداف شما، استاد سرنوشت شماست.

این عادت حفظ برتری در کاری است که انجام می دهید. برای رسیدن به موفقیت های بزرگ در زندگی، باید در مورد اهدافمان هیجان زده باشیم! شما باید اشتیاق و ذوق خود را حفظ کنید.

اشتیاق و هدف شما باید با قلب و ذهن شما هماهنگ باشد تا توقف ناپذیر شوید.

ما موجودات شگفت انگیزی هستیم که سرشار از قدرت و پتانسیل بی نهایتی هستیم. به یاد داشته باشید که شما هنرمند، خالق، طراح جهان خود هستید.

شما به تنهایی مسئول نتیجه زندگی خود هستید، بنابراین آن را به یک زندگی عالی تبدیل کنید. زندگی یک ماجراجویی شگفت انگیز است و یکی از بزرگترین کارهایی که باید انجام دهیم این است که دریابیم واقعاً چه کسی هستیم و از چه چیزی ساخته شده ایم. منضبط باشید و به اهداف خود برسید!

  • ترجمه شده توسط تیم وان جذب
  • مترجم: پرنیا اسد
منبع
thelawofattractionverywellmind

تیم وان جذب

سایت وان جذب اولین و کامل ترین مرجع آموزش قانون جذب و موفقیت در ایران با آپدیت روزانه، پیشنهاد می کنیم اگر به دنبال این هستید که جزء یک درصد موفق و سطح بالای جامعه باشید، مطالعه روزانه را در برنامه خود جای دهید، خواندن روزانه مقالات سایت وان جذب هم می تواند یک عادت مفید برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا