علم جفر (علم الحروف) چیست؟ 3 راز مهم ناگفته

علم جفر (به عربی: ٱلْجَفْر) یا علم الحروف یکی از علوم غریبه است که به کمک آن تمام اتفاقات و رویدادهای جهان هستی قابل فهم و درک می شود. این علم به صورت اختصاصی در اختیار ائمه اطهار (ع) قرار داشته و فقط ایشان به رمز و رازهای این علم آشنایی داشتند. با این حال، در حال حاضر اطلاعات جسته و گریخته ای از علم جفر وجود دارد که اطلاع از آن ها می تواند برای هرکسی جذاب و هیجان انگیز تلقی شود. برای آشنایی بیشتر با این علم و نکات پیرامون آن در ادامه این مطلب همراه سایت وان جذب باشید.

علم جفر چیست؟

علم جفر چیست؟

پیش از بیان مطالبی که در ادامه به آن ها می پردازیم، لازم است بدانید تمام محتوای این مقاله از سایت های ایرانی و خارجی جمع آوری شده و تیم تولیدمحتوای وان جذب هیچ دخل و تصرفی در بیان مطالب موجود ندارد. همان طور که گفتیم، علم جفر یا علم الحروف که ریشه آن به ائمه اطهار باز می گردد جزو علوم غریبه ای است که امروزه اطلاعات کمی از آن در دست می باشد. تمام تعاریف، سرفصل ها و محتوایی که از این علم موجود است مربوط به آثار و کتب قدیمی بوده و از این رو شاید درک آن ها کمی سخت باشد.

در این علم با استفاده از حروف و اعداد و ویژگی هایی که برای هر یک تعریف شده است، حوادث عالم پیش بینی و مشخص می شود. در این علم حروف، کلمات، اسامی، جملات، اعداد و شماره ها همگی به یکدیگر متصل بوده و در سرانجام معانی رویدادهایی که رخ داده یا قرار است رخ دهد را بیان می کنند.

منشا این علم کجاست؟

منشا علم جفر به صورت دقیق مشخص نیست اما آن طور که در روایات آمده و بزرگان دینی و فقهی می گویند، علم جفر علمی است که رسول خدا حضرت محمد (ص) آن را بیان کرده و امام علی (ع) آن را نوشته است. این نوشته به صورت دست به دست به ائمه اطهار رسیده و در نهایت امام عصر (عج) آن را در اختیار دارد. روایات و احادیث گوناگونی برای صحت و درستی این علم وجود دارد که بیان آن ها خارج از حوصله کاربران عزیز می باشد. از این رو صرف این که بدانید روایات مختلفی از ائمه اطهار و بزرگان دینی اسلام مبنی بر صحت علم جفر وجود دارد، دلیل روشنی بر درستی این علم می باشد.

کلمه ٱلْجَفْر در زبان عربی به معنی پوست بزغاله است و چون در زمان قدیم برای نوشتن مطالب از پوست حیوانات استفاده می شده، این علم بدین نام شناخته شده است. علم جفر را می توان با کلید واژه هایی مثل نمادگرایی، علم حروف، عددشناسی، پیشگویی، پیش بینی، علوم غریبه و … مرتبط دانست.

تفاوت علم جفر و عددشناسی

تفاوت علم جفر و عددشناسی

علم جفر علمی است که بخشی از آن شامل وقایعی است که تا روز قیامت رخ خواهد داد و تمام امامان معصوم ‏علیه السلام آن را می دانند. در این علم با تکیه بر ارزش عددی حروف الفبا، سعی در فهم روح کلمات به منظور اطلاع از حقیقت آن ها و در نهایت درک رویدادها و اتفاقات آینده می شود. بسیاری از عزیزان به واسطه شکل و شیوه این علم از ما می پرسند که آیا علم جفر و علم عددشناسی یک مفهوم را بیان می کنند یا خیر؟ در پاسخ به این سوال می توان اینگونه گفت که علم عددشناسی یکی از علومی است که در علم جفر از آن استفاده می شود و این علم محدود به عددشناسی نیست.

در واقع در علم عددشناسی صرفاً معنی اعداد بیان شده و حروف و کلمات در آن غیرقابل تعریف اند. این یعنی بدون استفاده از این علم می توان به شرح و یادگیری علم عددشناسی پرداخت اما برای درک این علم ر و استفاده از مفاهیم و اصول آن نیاز به علم عددشناسی است. به طور کلی، این علم علم گسترده تری نسبت به علم اعداد است اما اگر بخواهیم ماهیت این دو علم و سرانجام شان را شرح دهیم، می توان اینگونه گفت که هم علم جفر و هم علم عددشناسی به دنبال یافتن سرنخ هایی از آینده بوده و به بیان رویدادهایی می پردازند که قرار است در آینده رخ دهد.

علم جفر و علوم غریبه

علم جفر و علوم غریبه

وقتی صحبت از علوم غریبه می کنیم، منظورمان علومی است که در آن ها از مفاهیم ماورالطبیعه استفاده شده و اغلب به دنبال کشف رویدادهایی هستند که در آینده رخ می دهد. فال، سحر و جادو، طلسم، علم نجوم و ستاره شناسی و … جزو علوم غریبه ای هستند که هم راستا با علم جفر سعی در شناخت پدیده های جهان هستی دارند. این علم در میان علوم غریبه در عالی ترین سطح قرار داشته و نمی توان آن را با مواردی که ذکر کردیم یکی دانست.

از آن جایی که علوم غریبه علاوه بر مفاهیم و اصول مشخص خود از جنبه ماورایی و معنوی نیز برخوردار هستند، برای درک این علم علاوه بر تسلط بر مفاهیم این علم، می بایست از بیداری معنوی برخوردار بود تا به نتیجه صحیح رسید. تقویت جنبه معنوی انسان و تسلط بر مواردی که پیرامون این علم بیان می شود، فرد را قادر می سازد تا گوشه هایی از علم جفر را درک کرده و به رمز و رازهای جهان هستی دست پیدا کند.

مطلب پیشنهادی: اعداد فرشتگان چیست؟ 

جمع بندی نهایی

از آن جایی که این علم جزو علوم غریبه است، برای درک معنی، مفهوم و عملکرد این علم نیاز به شرح مباحثی است که شاید از حوصله بسیاری از کاربران عزیز خارج باشد. از این رو ما سعی کردیم در این مقاله از سایت وان جذب، به صورت کاملاً خلاصه و واضح به شرح این علم بپردازیم تا علاوه بر آشنایی ضمنی با علم جفر، از ارتباط این علم با علم عددشناسی و سایر علوم غریبه نیز اطلاع داشته باشید.

چنانچه مایل به آشنایی بیشتر با علم جفر و ویژگی های این علم دارید، توصیه می کنیم از دوره تخصصی عددشناسی وان جذب استفاده کنید تا درک بهتر و جامع تری نسبت به علم جفر، زیرشاخه های آن و همینطور ارتباط آن با عددشناسی داشته باشید. اگر پرسش یا انتقادی در رابطه با این مقاله دارید از بخش نظرات زیر همین پست به اطلاع ما برسانید. موفق و پیروز باشید.

عدد شناسی

برای اطلاعات بیشتر روی بنر بالا کلیک کنید

تیم وان جذب

سایت وان جذب اولین و کامل ترین مرجع آموزش قانون جذب و موفقیت در ایران با آپدیت روزانه، پیشنهاد می کنیم اگر به دنبال این هستید که جزء یک درصد موفق و سطح بالای جامعه باشید، مطالعه روزانه را در برنامه خود جای دهید، خواندن روزانه مقالات سایت وان جذب هم می تواند یک عادت مفید برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا