قانون ارتعاش چیست؟

قانون ارتعاش یکی از مفاهیمی است که شاید آن را زیاد شنیده باشید اما از آن جایی که اطلاع چندانی راجع به آن نداشتید، بی تفاوت از کنار آن عبور کرده اید. قانون ارتعاش جزو همان قوانینی است که از ابتدای جهان هستی وجود داشته و تا انتها نیز تاثیرگذار است. ما در این مقاله از سایت وان جذب قصد داریم این قانون را براساس منابع معتبر و با بیانی شیوا به شما عزیزان و همراهان گرامی شرح دهیم. اگر شما هم دوست دارید با قانون ارتعاش و مباحث پیرامون آن بیشتر آشنا شوید، با ما همراه باشید.

قانون ارتعاش چیست؟

همه چیز در جهان، از ریزترین تا درشت ترین ذره در حال حرکت است. همه چیز حرکت کرده، ارتعاش می کند و در الگوهای دایره ای قرار می گیرد. هر چیزی که وجود دارد با فرکانس ارتعاشی منحصر به فرد خود یکسان است. فرکانس به عنوان تعداد نوسانات دوره ای، ارتعاشات یا امواج در واحد زمان تعریف می شود. شما نمی توانید دو چیز را در جهان پیدا کنید که کاملا با یکدیگر یکسان باشند. به همین خاطر هیچ جفتی در دنیا شبیه هم نیست؛ زیرا هر چیز در دنیا الگوی ارتعاشی منحصر به فرد خود را داشته و نمی تواند این الگو برای چیز دیگر وجود داشته باشد.

تفاوت بین ماده و انرژی در درجه اول با تفاوت در این حرکات ارتعاشی توضیح داده می شود. پدیده هایی مانند نور، گرما، مغناطیس، الکتریسیته و صوت اشکال حرکت ارتعاشی می باشند؛ درست مانند درختان، میزها، گل ها و حیوانات. وقتی چیزها خیلی آهسته ارتعاش می کنند، صدایی نمی شنویم. اجسام فیزیکی کمترین ارتعاش را دارند، به همین دلیل است که ما نمی توانیم صدایی که از آن ها منعکس می شود را بشنویم. با افزایش ارتعاش، ما شروع به شنیدن صداهایی با امواج پایین می کنیم. افزایش بیشتر ارتعاش به ما این امکان را می دهد تا مانند زمانی که نت های بالاتر پیانو را می زنیم، صداهای بلندتری را بشنویم. اگر ارتعاشات بیشتر شده و سطح فرکانس بالاتر رود، شاید نتوانیم صدا را بشنویم. زیرا ممکن است این صدا از توانایی ما برای درک فرکانس خارج شده باشد.

توانایی ما برای دیدن رنگ نیز به همین شکل است. ما محدود به دیدن رنگ هایی هستیم که در طیف نور «یا همان طیف رنگ های رنگین کمان» قرار دارند. اولین درک ما از رنگ، قرمز تیره است. با افزایش ارتعاشات، رنگ قرمز روشن تر می شود، سپس به نارنجی و سپس به زرد، سبز، آبی، نیلی و بنفش تبدیل می شود. بنفش بیشتر به ماوراء بنفش ارتعاش می کند، جایی که ما دیگر توانایی دیدن رنگ را نداریم، همانطور که نمی توانیم مادون قرمز را با چشم غیر مسلح ببینیم.

آیا قانون ارتعاش درمورد افکار و احساسات هم صدق می کند؟

احساسات در قانون ارتعاش

همان اصول ارتعاش که در دنیای فیزیکی اعمال می شود، در مورد ما و افکار، احساسات، خواسته ها و اراده هایمان نیز صدق می کند. هر کدام از ما صدای منحصر به فرد خود را داریم. اگر ما بتوانیم با صدای منحصر به فردمان ارتباط برقرار کنیم، خود حقیقی مان را کشف کرده و به آرامش واقعی می رسیم. در حقیقت اختلالات در زندگی، سبک زندگی، تلویزیون، رادیو، مردم و سر و صداها به طور کلی همه ما را از شنیدن صدای عالی درون مان و تبدیل شدن به آن باز می دارند. بسیاری از فرکانس های ارتعاشی در جهان به منظور ایجاد اختلال در حالات ذهنی و عاطفی ما کار کرده و ما را از ارتباط با کمال نهفته در درون مان منع می کنند. افکار، احساسات و اراده های ما ارتعاشاتی را به جهان می فرستند. هر فکر یا حالت ذهنی دارای حالت ارتعاشی منحصر به فرد خود است. هر چه ارتعاش بیشتر باشد، اثرات ماندگارتر است. هرچه ارتعاش کمتر باشد، در کوتاه مدت اثرات قوی تر است.

همه چیز فرکانس و ارتعاش است!

در ابعاد و اندازه های بالاتر، مانند بعد پنجم، قانون ارتعاش «آنچه هست» در نظر گرفته می شود. در این بعد به هیچ چیز معنا داده نشده و فقط فرکانس ها در نظر گرفته می شود. افکار، احساسات، رفتارها و اعمال هر فرد برای سطحی که در آن قرار دارد درک می شوند. اگر بخواهیم مثالی را برای ماهیت افراد در ابعاد بالاتر مثال بزنیم، می توان گفت یک فرد عصبانی بدون اینکه ارزشی برای رفتار او قائل شود به طور عینی به عنوان فرکانس عصبانی در نظر گرفته می شود. ما در بعد سوم زندگی می کنیم، سطح دوگانگی ها در این بعد بیشتر چیزها را به صورت خوب یا بد، سیاه یا سفید و بله یا خیر منعکس می کند. از آنجایی که هویت ما با این شیوه عملکرد مرتبط است، بیشتر ما سبک مشخصی از خوش بینی یا بدبینی داریم.

در این سبک، خوش بینی در فرکانس بالاتر و بدبینی در فرکانس پایین تر قرار دارد. خوشبین ها بیشتر از دنیا انتظار داشته و چون فرکانس مثبت آن ها بیشتر به دیگران ارسال می شود، احتمال این که چیزهای مدنظرشان محقق شود بسیار بالا است. بدبین ها انتظار منفی دارند. آنها تاریکی و عذاب را پیش بینی کرده و در واقع به ایجاد آن کمک می کنند. سبک اصلی ما مهم است زیرا هر چیزی که انتخاب می کنیم ارتعاشی ایجاد می کند که این ارتعاش در نهایت به آگاهی جمعی رفته و به افزایش یا کاهش ارتعاشات زمین کمک می کند. هنگامی که ما منفی را در نظر می گیریم، همان مقدار ارتعاش منفی از آن چه ابراز کرده ایم را به خود جذب می کنیم. به همین ترتیب، هنگامی که خود را به شیوه های مثبت ابراز می کنیم، به همان اندازه ارتعاشات مثبت را به خود جذب می کنیم.

تاثیر ارتعاش فرد بر محیط اطراف خود

ارتعاشات نه تنها بر ما تأثیر می گذارند، بلکه بر افراد اطرافمان نیز تأثیر می گذارند. ارتعاشات مثبت یا منفی ممکن است در دیگران طنین انداز شده و ارتعاشات مشابهی را ایجاد کند. اگر افکار حسادت، انتقاد یا نفرت را به بیرون بفرستیم، در آن صورت همان ارتعاشات بد باعث شکل گیری افکار دیگران شده و به خودمان بازگردانده می شوند. هر کدام از ما قدرت انتخاب داریم. ما می توانیم بدن و رفتارمان را برای ایجاد هماهنگی با آن چه درومان است هماهنگ کنیم. همانطور که با انتخاب گزینه ها و رفتارها (انتخاب غذا، انجام ورزش و رهایی از اعتیاد) برای حفظ تعادل و حفظ سلامت از بدن خود مراقبت می کنیم، باید با انتخاب افکار خوب از ذهن خود نیز مراقبت نماییم. افکار مثبت به ما کمک می کنند تا در سفر خود به سمت رشد معنوی حرکت کرده و بهترین حالت فکری و روحی را داشته باشیم. اگر به چیزی غیر این اندیشیده شود، این افکار مانع از پیشرفت شده و پسرفت و افت جایگاه انسان را سبب می شوند. وقتی یاد می گیریم خوب را از بد تشخیص داده و انتخاب کنیم، با پیشرفت های چشمگیری روبرو شده و به سمت اهداف معنوی حرکت می کنیم.

حل مشکلات به کمک قانون ارتعاش

اغلب، تأثیر کامل رفتار ما بر دیگران به خوبی درک نمی شود. ما می توانیم نیروی مثبتی باشیم که برای بهبود سازمان یا جامعه مان تلاش می کند یا می توانیم نیروی منفی باشیم و آن چه را که در حال ساخت است خراب کنیم. شاید سخت ترین جنبه منفی گرایی، غلبه بر بدبینی شخصی یا گروهی باشد. بسیاری از افرادی که ناامیدی ها یا شکست های متعددی را تجربه کرده اند، شروع به این باور می کنند که هیچ چیز جواب نمی دهد. سپس ذهن گروه یک فرکانس ارتعاشی ایجاد می کند که هر چیز دیگری را که در آن فرکانس قرار دارد را به سمت این فرد می کشاند. افراد برای حل مشکلات خود باید بیاموزند که ذهن و قلب خود را بگشایند و از جایی که به آگاهی بالاتر متصل است، راهکار بخواهند. از طریق قانون ارتعاش، همیشه پاسخی که ما به دنبال آن هستیم به ما داده می شود. چرا که فرکانس های بالاتر حاوی دانش و خرد بیشتری هستند و در قانون ارتعاش نیز افرادی که فرکانس بالایی دارند می توانند در مسیر رشد و ترقی قرار بگیرند.

عده کمی سعی می کنند منفی گرایی خود را با گفتن اینکه باید صادق باشند توجیه کنند. با این حال، هنگامی که افراد انگیزه رفتار منفی دارند، نباید این رفتارها را ادامه داده و خود را با کارهای اشتباه توجیح کنند. ما باید تلاش کنیم تا صادق و مفید باشیم و همچنان مثبت بمانیم. هدف ما این است که ارتعاشات خود را تا حد امکان مثبت و بالا نگه داریم. این بدان معنی است که ما نباید اجازه دهیم نگرش منفی دیگران در احساسات یا وضعیت ذهنی ما نفوذ کند. یکی از راه های رسیدن به این هدف این است که یاد بگیرید بیش از حد درگیر مشکلات دیگران نشوید. ما باید با دقت گوش دهیم، به تعیین اهداف برای حل مشکلات کمک کنیم و در برنامه ریزی نتایج مثبت کمک کنیم. در عین حال، با در نظر گرفتن تمام موارد گفته شده باید خود را از پذیرش ارتعاشات کمتری که دیگران ساطع می کنند دور نگه داشته و در مدار مثبت مان قرار بگیریم.

درک قانون ارتعاش چه کمکی به ما می کند؟

درک قانون ارتعاش به ما کمک می کند تا در هر لحظه از روز با احساسات خود در تماس باشیم. از آنجایی که هر فکر، احساس، کلمه و رفتار در فرکانس خاص خود قرار دارد، باید یاد بگیریم که چگونه احساس خود را ارزیابی کرده و رفتارها و نگرش هایی را انتخاب کنیم که فقط به تکامل ما کمک می کند. تکامل اصلی ترین دلیلی است که موجب شده ما اینجا باشیم. قانون ارتعاش اساس دانش را به ما می دهد تا راه حرکت به سطوح بالاتر وجود را در اختیار داشته و احساس آرامش واقعی را در زندگی مان داشته باشیم.

قانون ارتعاش از منظر علم

قانون جذب به ما می گوید «هر پدیده ای، پدیده شبیه و مانند خود را جذب می کند». این یعنی با تمرکز بر افکار مثبت یا منفی، می توان نتایج مثبت یا منفی به بار آورد. به عنوان مثال، اگر شخصی پاکت نامه ای را باز کند که انتظار دیدن یک صورتحساب را دارد، طبق قانون جذب، پاکت آن افکار را تأیید کرده و هنگام باز شدن پاکت فرد با صورتحساب روبرو خواهد شد. همچنین اگر شخصی انتظار چک را از این پاکت نامه داشته باشد، ممکن است طبق همان قانون، چکی را به جای صورتحساب بیابد. «قانون جذب» به ما می گوید، اگر ما در یک جهان ارتعاشی زندگی کرده و بدن مان دائماً در حال ارسال ارتعاشاتی به این جهان است، پس می توانیم با این ارتعاشات درگیر شده و با سر و سامان دادن آن ها، شرایطی را ایجاد نماییم که زندگی شادتر و سالم تری داشته باشیم. برای انجام این کار، انسان باید یاد بگیرد که چگونه افکار خود را هماهنگ کند. راه تجلی با نیت خود این است که تصویری از آنچه می خواهید در ذهن تان ایجاد کنید.

این تجلی می تواند چیزهایی که قبلا داشته اید یا چیزهایی که جزو اهداف تان است باشد. از این رو، اگر خانه رویایی خود را می خواهید، به سادگی تصویری از آن در ذهن خود ایجاد کرده و سپس زندگی در آن را تصور کنید. به طوری که انگار قبلاً آن را داشته اید. در همین زمان، تمام لذت، رضایت و لذت زندگی در آن خانه را تصور کنید. هر چه بیشتر به خودتان اجازه دهید تا این احساس را تصور و تجربه کنید، آن واقعیت را بیشتر به سمت خود جذب خواهید کرد. چرا که شما به یک چالش ارتعاشی برای ایجاد آن رویا وارد شده اید. عواطف خوب فرکانس بالایی داشته و احساسات بد فرکانس پایینی دارند. این فرکانس ها به گونه ای پیرامون شخص قرار می گیرد که فرد هیچ راه فراری از آن نداشته باشد. این یعنی نمی توان در حالی که حال واقعی شخص بد است، تظاهر به حال خوب کرد. چرا که در واقع کیهان خودش را حول ارتعاش شما شکل خواهد داد و دیر یا زود حال واقعی شما و آن چه در فکرتان است آشکار خواهد شد. در اصل، همه چیز در جای خود قرار می گیرد و در نهایت نتیجه ای که به آن فکر می کنید اتفاق می افتد. قدرت احساسات و افکار ما آینده ما را شکل می دهد. حال چه باور داشته باشید چه نه، این به شما بستگی دارد. این حقیقت از منظر اسلام نیز تائید شده و نظریات مختلفی پشت آن است.

قانون ارتعاش در فیزیک کوانتوم

قانون ارتعاش در کوانتوم

کلیدی ترین عبارت این مطلب «جذب شبیه ها به یکدیگر» می باشد. این مفهوم کلیدی در قانون ارتعاش نیز نقش مهمی داشته و درک آن لازم است. ما در جهانی ارتعاشی زندگی می کنیم. همه چیزهایی که در مقابل خود می بینیم، بدن هایمان، درختان، دریاها، خانه هایی که در آن زندگی می کنیم و … در واقع فضای خالی بوده و آنقدرها که به نظر می رسند فیزیکی و جامد نیستند. علم قبلاً این موضوع را ثابت کرده و نتیجه 99.99 درصد از تحقیقات دانشمندان نیز در نهایت به این موضوع رسیده است. همه چیزهایی که ما فرض می کنیم جامد هستند، در واقع فقط در داخل و خارج ارتعاش دارند. مثل ورود و خروج انرژی از ابعادی دیگر.

اگر درک این چیزها برایتان کمی دشوار است، کافی است چند دقیقه ای به ما اعتماد کنید؛ تمام مطالبی که شاید کمی عجیب به نظر برسد درست بوده و این موضوعات قبلا هم از لحاظ علمی و هم از لحاظ تجربی اثبات شده اند. قانون ارتعاش و مباحث پیرامون آن بخشی جدایی ناپذیر از «نظریه فیزیک کوانتومی» است. فیزیک کوانتوم برگرفته از نظریات و مباحثی است که در دایره علمی امروز بشر مطرح شده و در گذشته، دانشمندان نفوذ زیادی در آن پیدا نکرده بودند. اکنون که فیزیک کوانتوم با شدت بیشتری نسبت به قبل مورد تحقیق قرار گرفته، موضوعات و نظریه های جالبی به اثبات رسیده اند که قبل از این کمتر کسی حتی به آن ها فکر می کرد. یکی از این موضوعات، قانون جذب و ارتعاش است.

قانون ارتعاش در دین اسلام

از نظر اسلامی می دانیم که صفت الهی «خالق» معنی سطحی نداشته و به این معنا نیست که وقتی خداوند جهان را آفریده به «خالق» معروف شده یا این که وقتی عالم خلق شده صفت «خالق» به خداوند اطلاق شده باشد. در واقع کلمه «خالق» یعنی «کسی که پیوسته می آفریند و به وجود می آورد». هر ثانیه از وجود ما، پدیده های اطراف ما، محیط زندگی ما و تمام چیزهایی که به ما مربوط است را خدا می آفریند و به وجود می آورد. در حال حاضر این موضوع را تنها می توان در فیزیک کوانتومی بررسی کرد و همان طور که این فیزیک اثبات کرده، ما و تمام پدیده های جهان ماده های جامدی نیستیم که سکون داشته باشیم. بلکه فضاهای خالی ای هستیم که دائماً در حال ارسال ارتعاش به جهان هستی و جابجایی در ابعاد دیگر می باشد. قانون جذب می گوید: «آفرینش همیشه در حال وقوع است» و همان طور که می بینیم این موضوع در دین مبین اسلام نیز به شکل های مختلف و به صورت غیرمستقیم عنوان شده است.

یکی از نکات جالبی که پیرامون ارتباط قانون جذب و ارتعاش و دین مبین اسلام مطرح می باشد، تاثیر استخاره در زندگی است. استخاره عملی است که شاید هر شخصی بارها و بارها در زندگی اش به منظور اطمینان از یک موضوع آن را انجام داده باشد. به نظر شما ارتباطی بین قانون جذب و ارتعاشات و استخاره وجود دارد؟ این که بدانید «قوانین جذب» با مفهوم استخاره پیوند فوق العاده نزدیکی دارد، بسیار شگفت انگیز است. استخاره، دعا و گویشی است که پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) در 14 قرن و نیم پیش از آن استفاده می کرد. در واقع استخاره عملی است که وقتی مؤمن بخواهد به دست به کاری زده و آن را انجام دهد به جا می آورد. پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) به ما آموخت که این دعای خاص را انجام دهیم و سپس به خداوند متعال توکل کنیم. اگر چیزی که آرزو می کنید برای شما خوب باشد، به سراغ شما می آید؛ همه چیز در جای خود قرار می گیرد و در نهایت، آرزو یا رویای شما به واقعیت تبدیل می شود. این همان چیزی است که «قانون جذب» اساساً روی آن تاکید می کند. اگر روی قصد و خواسته تان تمرکز کرده و از احساسات خود برای تجربه اش استفاده نمایید، کائنات به شما کمک می کند تا آن را جذب کنید. درخواست از کائنات باعث می شود همه چیز در جای خود قرار گرفته و جهان به سمت کشش ارتعاشی مثبت شما شکل بگیرد.

اثبات قانون ارتعاش و قانون جذب در اسلام

دین مبین اسلام اصول و قواعد زیادی را در قالب روایات و آیات به انسان ها ارائه کرده و به آن ها یاد می دهد که چگونه افکار بد را نفی و فقط افکار مثبت را جذب کنیم. این موضوع افراد را قادر می سازد تا زندگی مرفه تری داشته و فارغ از وسوسه ها و نجواهای شیطانی به خواسته هایشان نزدیک و نزدیک تر شوند. موضوع اصلی که در «قانون جذب» وجود دارد، استفاده از افکار مثبت به عنوان سوخت برای نیرو دادن به موتورهای احساسات و رهایی ذهن از افکار منفی است. به عنوان مثال، اگر شخصی از خواب بیدار شده و به این فکر کند که دیر به سر کار خواهد رسید، او در واقع دیر به سر کار خواهد رسید.

اگر این فرد نظرش تغییر پیدا کرده و به این فکر کند که با تمرکز روی باور ذهنی اش دیر نمی کند، پس دیر نخواهد کرد. افکار در واقع قدرت تغییر این موضوع و موارد شبیه به آن را دارند. افکار انسان ها تبدیل به پدیده ها و رویدادهای زندگی می شوند. پس اگر بارها و بارها به چیزی فکر کنید، به واقعیت تبدیل خواهد شد. مراقبه که یکی از تاثیرگذارترین اعمال معنوی انسان است به ما می آموزد که بارها و بارها در مورد خدا بیندیشیم و به این فکر کنیم که ما همواره در حضور او هستیم. با انجام مراقبه و درک آن می توان در نهایت زندگی ای را در ذهن تصور کرد که حضور خداوند دائماً در آن حس می شود.

اشاره مستقیم به قانون ارتعاش در قرآن کریم

همچنین به عنوان یک آموزه اخلاقی و اسلامی می دانیم که خداوند می فرماید:

«و [به خاطر بياور] هنگامى را كه پروردگارت اعلام كرد: اگر شكرگزارى كنيد، قطعاً بر شما [نعمت] مى افزايم» – سوره ابراهیم، آیه هفت

این آیه مجددا به «قانون جذب و ارتعاش» اشاره می کند و به انسان می گوید برای این که روز شما با خلق و خوی مثبت همراه شود، باید روز خود را با سپاسگزاری برای همه چیزهایی که دارید آغاز نمایید. اگر این کار را انجام دهید، جهان همراه شما خواهد بود. از آنجایی که فرکانس ارتعاش مثبت به اندازه کافی قوی است، این کار می کند حال خوب شما را در طول روز چند برابر کند. بسیاری از مردم که با احساس خستگی و پریشان از خواب بیدار شده و با نگرانی ذهنی همراه هستند شرایطی را ایجاد می کنند که در نهایت باعث می شود روز بدی داشته باشند. در مقابل اگر کسی از خواب بیدار شود و از اینکه روز دیگری برای زندگی کردن و لذت بردن از لحظات در کنار خانواده فرصت دارد از خداوند متشکر و سپاس گزار باشد، روز او خوب و شاد خواهد بود. حتی اگر او در زندگی خود عشق، خانواده، دوستان و حمایتی نداشته باشد، او در نهایت عشق دریافت کرده و لحظات خوبی را سپری خواهد کرد. البته برای رسیدن به عشق و درک این احساس در زندگی می توان از اصول و قوانین جذب عشق استفاده نمود. در نهایت، هر چه که تحت عنوان «قانون جذب یا قانون ارتعاش» مطرح می شود تشابهات زیادی با حقیقت اسلام داشته و می توان این قانون و اصول آن را در تار و پود دین مسلمانان مشاهده کرد.

مزایای قانون ارتعاش

مزایای قانون ارتعاش

ارتعاش شما واقعیت شما را تعیین می کند. اگر از نتایجی که در زندگی به دست می آورید راضی نیستید، باید به صورت آگاهانه فرکانس ارتعاش خود را تغییر دهید! شما می توانید آن را به سادگی با تمرکز بر یک ایده مثبت انجام دهید. بدین ترتیب همانطور که شروع به بالا بردن ارتعاش خود می کنید، شروع به جذب ارتعاشات مشابه در ضمیر خودآگاه تان خواهید کرد. بنابراین، شما آهنربای موفقیت، رفاه و خواسته هایی خواهید بود که آرزوی آن ها را دارید. به زبان ساده، شما طراح زندگی خود خواهید شد.

چگونه از قانون ارتعاش به نفع خود استفاده کنیم؟

برای استفاده از قانون ارتعاش به نفع خود 10 روش ساده وجود دارد. ما در این قسمت از سایت بزرگ وان جذب به بیان این روش ها پرداخته ایم.

1. سپاسگزاری و مراقبه کردن

ساده ترین راه برای بالا بردن روحیه خود، ابراز قدردانی نسبت به خداوند متعال است. شما می توانید این کار را به صورت ذهنی یا با صدای بلند انجام دهید. شکرگزاری از خداوند می تواند با نوشتن متون مراقبه در یک دفترچه یادداشت نیز انجام می شود. هر زمان که نسبت به چیزهایی که در زندگی دارید قدردانی نمایید، انرژی ارتعاشی شما بالاتر می رود. در نتیجه، افکار، احساسات و اعمال شما شروع به بهتر شدن کرده و با تجلی چیزهای شگفت انگیز در زندگی مواجه خواهید شد.

2. استفاده از جملات مثبت

هر زمان که احساس کردید افکار شما ناامید کننده شده است، این کار را انجام دهید. برای هر فکر منفی، پنج جمله و فکر مثبت را در ذهن خود مرور کنید. این کار باورهای منفی ذهن را از بین برده و ضمیر ناخودآگاه را دوباره برنامه ریزی می کند. مهمتر از همه، با انجام این کار گفتن چیزهای مثبت به خود در شما به یک عادت تبدیل خواهد شد. شما می توانید از ذهن خودآگاه خود برای تحت تاثیر قرار دادن ایده های مثبت در ضمیر ناخودآگاه تان استفاده کنید. هم زمان با این که مثبت بودن آگاهانه را در زندگی تان انتخاب می کنید، به افزایش ارتعاشات خود و بالا بردن سطح آن نیز کمک خواهید کرد. در واقع با انجام این کار می توانید ارتعاش تان را با بیان کلمات قوی، شاد و قدرتمند تغییر داده و مسیر درست را طی کنید.

3. استفاده از رژیم غذایی مناسب

غذایی که می خورید هم بدن و هم ذهن شما را تغذیه می کند. سبزیجات تازه، میوه ها، غذاهای مقوی، آب کافی و … جزو مواد غذایی ای هستند که دارای نشاط بالایی می باشند. از سوی دیگر، غذاهای بی فایده و مانده، گوشت، غذاهای حاوی مواد نگهدارنده و رنگ های مصنوعی و … جزو غذاهای کم نشاط و نامناسب هستند. به همین خاطر سعی کنید از مصرف آنها اجتناب کرده و به خوردن غذاهای تازه و سالم عادت کنید. چرا که انجام این کار باعث افزایش ارتعاش شما خواهد شد. شما به راحتی می توانید متوجه این موضوع شوید که غذا خوردن چگونه می تواند ارتعاش در بدن شما را بیشتر کند. غذایی که از درون به شما احساس خوبی می دهد، یک غذای مناسب برای افزایش ارتعاشات می باشد. به همین خاطر ممکن است یک غذا برای یک فرد بسیار عالی و مثمر ثمر واقع شود و همان غذا برای فرد دیگری مناسب نباشد.

4. عدم شایعه پراکنی و دوری از غیبت کردن

هر زمان که حتی به صورت مخفیانه در مورد کسی حرف زشتی به زبان می آورید، بلافاصله شروع به انتشار انرژی منفی می کنید. ما موجوداتی هستیم که سراسر انرژی هستند. در واقع همه ما به منبع انرژی متصل هستیم و حتی اگر پشت یک نفر به چیزی منفی راجع به او اشاره کنید، انرژی بد به سمت آن فرد جریان یافته و ارتعاش منفی در او احساس می شود. آنها نیز ناخودآگاه انرژی و جو منفی را به شما باز می گردانند و شما برای همیشه در این دایره می مانید. مهمتر از همه، اگر می خواهید همیشه در حال و هوای تازه و ارتعاش بالا بمانید، از گفتن چیزهای بد در مورد دیگران دست بردارید. مراقب کلمات خود باشید زیرا بر فرکانس انرژی شما تأثیر می گذارد. غیبت کردن هرگز به کسی کمک نمی کند، فقط باعث منفی شدن ذهن و محیط شما می شود. پس از آن دست بردارید.

5. خندیدن و شاد بودن

خنده فواید متعددی دارد. خندیدن می تواند بسیاری از بیماری ها و دردهای شما را شفا داده و انرژی تان را در یک لحظه با افزایش چشمگیری همراه کند. شما واقعاً به دلیلی برای لبخند زدن نیاز نداشته و باید هر لحظه و هرکجا قادر به خندیدن و شاد بودن باشید.

6. تطابق سطح ارتعاش خود با خواسته ها

اگر چیزی می خواهید، باید ارتعاش خود را با سطح آن خواسته مطابقت دهید. در این راستا، انرژی های مشابهی را در زندگی خود آورده یا خود را به این نوع از انرژی ها بسپارید. بنابراین، اگر می خواهید سالم باشید، میوه ها و سبزیجات تازه را در یخچال نگهداری کنید. اگر می خواهید یک نوازنده خوب و موفق شوید، یک گیتار بخرید یا حتی بهتر است به یک کلاس گیتار بپیوندید.

7. افزایش سطح ارتعاش محیط پیرامون

شما میانگین پنج نفری هستید که بیشترین زمان را با آنها می گذرانید. این جمله از جیم ران یکی از پرتکرارترین جملاتی است که شاید آن را شنیده باشید. براساس این جمله، شما همیشه میانگین نزدیکترین دوستانتان خواهید بود. چه این اطلاعات را دوست داشته باشید چه نه، اگر در محیطی متوسط بمانید هرگز نمی توانید برتر از سایر افراد باشید. اگر می خواهید از قانون ارتعاش استفاده کرده و به یک فرد موفق تبدیل شوید، شروع به شبکه سازی با افرادی کنید که ارتعاش بالایی دارند. در این رابطه باید با افرادی تعامل کنید که خیلی بیشتر از کاری که شما در زندگی فعلی تان انجام می دهید را انجام می دهند. هنگامی که سطح ارتعاش افراد دور و بر خود را افزایش می دهید، سریع ترین و بهترین راه را برای تغییر ارتعاش و تغییر زندگی تان در پیش گرفته اید.

8. استفاده از تابلوی کائنات

شما باید از تصاویری که نشان دهنده زندگی ایده آل تان هستند استفاده کرده و به این تصاویر مرتباً نگاه کنید. این که می خواهید در چه نوع خانه ای زندگی کنید، چه ماشینی سوار شوید، سبک زندگی ایده آل تان چگونه باشد، چه نوع دوستانی را می پسندید و … مواردی هستند که با یک تصویر قابل بیان می باشند. شما باید تمام این تصاویر را که زندگی ایده آل تان را منعکس می کنند یک جا جمع کرده و به آن ها نگاه کنید. پیدا کردن این عکس ها در شبکه های اجتماعی یا موتور جستجو گوگل سریع ترین روش برای دسترسی به آن هاست.

دقت کنید شما نباید تصاویری که به زندگی و وضعیت فعلی تان ارتباط دارند را در اختیار داشته باشید. بلکه باید تمام تصاویری که نشان دهنده زندگی رویایی تان هستند را دانلود و به آن ها نگاه کنید. پس از دانلود و ذخیره این تصاویر از آن ها پرینت گرفته و تمام عکس ها را روی یک صفحه پوستر بچسبانید. به این تابلو، تابلوی کائنات می گویند. شما باید این تابلو را در جایی قرار دهید که بتوانید در تمام طول روز مکررا آن را ببینید. این روش یکی از راه های موثر برای ورود به فرکانس و ارتعاش بالاتر است. هر چه بیشتر زندگی رویایی تان را ببینید، در سطح بالاتری شروع به ارتعاش می کنید. در نتیجه، فرصت های غیرمنتظره ای را وارد زندگی خود خواهید کرد که شما را به سمت زندگی دلخواهتان پیش می برد.

9. سپری کردن اوقات در طبیعت

یکی از ساده ترین راه ها برای افزایش روحیه و استفاده از قانون ارتعاش به نفع خود، گذراندن زمان تنهایی در طبیعت است. هر چه بیشتر خود را در محیط های طبیعی قرار دهید، فرکانس ارتعاش خود را بیشتر خواهید کرد. در همین راستا می توانید در ساحل پیاده روی کرده یا به کوهنوردی بپردازید. همچنین می توانید هر روز زیر درخت بنشینید تا ارتعاشات شدید طبیعی را جذب کنید.

10. تمرین تمرکز و آگاهی ذهن

ذهن انسان همیشه سرگردان و بلاتکلیف است! اگر می خواهید ارتعاش بیشتری داشته باشید، ذهن تان را آگاه ساخته و قدرت تمرکز بر زمان حال تان را کسب کنید. انجام کارهایی مثل مدیتیشن می تواند سطح تمرکز فرد را بهبود بخشیده و ذهن او را از سرگردانی نجات دهد. هرگاه احساس کردید ذهنتان از لحظه فعلی منحرف شده و تمرکز خود را از دست داده اید، با انجام روش هایی مثل مدیتیشن آن را به حالت قبلی برگردانید. هرچه بیشتر روی «زمان حال» تمرکز کنید، بیشتر از ارتعاش فعلی خود آگاه شده و به این شکل می توانید حال و هوایتان را به نفع خود تغییر دهید.

چرا باید به قانون ارتعاش اعتماد کنید و آن را در زندگی خود به کار ببرید؟

نوبت شماست

این قانون طبیعی همیشه وجود داشته و همه افراد موفق برای قرن ها دانسته یا ندانسته از آن استفاده می کردند. اگرچه افراد زیادی در مورد این قانون و نتایج آن شک دارند، اما نمی توان این شک و تردید را چندان جدی و مهم قلمداد کرد. چرا که قانون ارتعاش و مفاهیم وابسته به آن جزو مواردی هستند که در مدرسه تدریس نشده و آگاهی افراد از آن ها کم است. این موضوع هرگز به این معنی نیست که قانون جذب یا ارتعاش نادرست باشد! علاوه بر این موضوع، اگر از قانون جذب و ارتعاش در زندگی خود استفاده نکرده و این قانون را به کار نبرید، چگونه متوجه خواهید شد که صحت دارد یا خیر؟ ما اینجا نیستیم که بحث کنیم یا بخواهیم شما را متقاعد کنیم! چیزی که ما فقط می توانیم به شما توصیه کنیم این است که برای یادگیری و درک این مفهوم، ذهنی باز داشته و واقعیات را بپذیرید. فقط زمانی که آن را در زندگی واقعی خود پیاده سازی کنید، می توانید مطمئن شوید که قانون ارتعاش برای شما مفید است یا خیر! نتایج و تجربیاتی که از این قانون بدست آمده نشان از تاثیر آن در زندگی واقعی افراد داشته است. پس شما هم در مسیر قانون جذب قدم گذاشته و ارتعاش خود را بالا ببرید تا با نتایج عالی آن همراه شوید.

قانون ارتعاش و قانون جذب

این دو قانون ارتباط عمیقی با یکدیگر دارند. در واقع، قانون ارتعاش قانون اولیه ای است که قانون جذب بر اساس آن عمل می کند. علاوه بر این، اگر واقعاً می خواهید شرایط بهتری را در زندگی خود تجربه نمایید، ابتدا باید نحوه عملکرد قانون ارتعاش را درک کرده و سپس از قانون جذب استفاده کنید. برای داشتن یک زندگی شاد و موفق باید هر دوی این قوانین را به خوبی درک نمود. زیرا زمانی که رابطه این دو قانون را درک کنیم و به طور منسجم آنها را اجرا کنیم، نتایج بهتری می گیریم. طبق قانون ارتعاش، تمام پدیده های فیزیکی و غیرفیزیکی جهان هستی از نوعی انرژی تشکیل شده اند که به طور مداوم در حال نوسان است.

در کنار این موضوع، باید بدانید که براساس قانون جذب ارتعاش هر فرد ارتعاش مشابه را جذب می کند. این یعنی افرادی با حالات مشابه همیشه دور هم جمع می شوند و هر فرد به هر چه بیاندیشد در نهایت به آن دچار خواهد شد. شما در واقع ممکن است آن چه را که می خواهید به دست نیاورید اما قطعا آنچه هستید را جذب می کنید! وقتی خوب فکر می کنید و احساس خوبی دارید، تجربیات و وضعیت خوبی را در زندگی تان ایجاد می کنید و وقتی فکر و باورهای شما منفی می شود، ارتعاشات منفی و پایین شما باعث بدتر شدن اوضاع خواهد شد. در مجموع، طبق قانون ارتعاش انرژی فکر شما حرکت می کند و طبق قانون جذب این حرکت به سمت افکار و ایده های مشابه است. پس بهتر است همیشه با افراد، تجربیات و پدیده هایی همراه شوید که با ارتعاش شما مطابقت داشته و حال شما را بهتر می کنند.

قانون ارتعاش و نعمت و فراوانی

با افزایش ارتعاش، شما نسبت به لحظه حال خود آگاه تر می شوید. بنابراین، متوجه فرصت هایی خواهید شد که فراوانی و نعمت های سرشار را در زندگی شما به ارمغان می آورد. انسان ها به عنوان موجوداتی که از انرژی تشکیل شده اند می توانند انرژی دیگران را به صورت ناخودآگاه درک نمایند. این اتفاق سبب می شود هر زمان که در حال و هوای بالایی قرار دارید، ارتعاش شما توسط افراد دیگر احساس شده و از آنجایی که انرژی های مشابه دور هم جمع می شوند، افرادی با حالات خوب و مثبت که همراه با فرصت ها و منابع هستند به سراغ شما بیایند!

قانون ارتعاش و شادی

سطح شادی ما به طور مستقیم با فرکانس های ارتعاشی مان متناسب می باشد. در واقع هر دوی این ها روی هم تاثیر می گذارند! این یعنی وقتی خوشحال هستید حال و هوای شما تقویت شده و با افزایش ارتعاش تان، شادی تان هم افزایش پیدا می کند. در این بین نکته کلیدی این است که شما باید به افکار خوبی بیندیشید تا حال و هوایتان بهتر شده و به این شکل سطح شادی تان نیز افزایش پیدا کند. علاوه بر این، وقتی شاد می مانید، حال و هوای شما توسط دیگران احساس می شود و آنها تحت تأثیر روحیه خوب شما قرار می گیرند.

قانون ارتعاش و ایجاد زندگی رویایی

اگرچه اکثر مردم بر این باورند که با قانون جذب می توانند زندگی رویاهای خود را آشکار کنند، اما در واقعیت، این تنها چیز نیست و بدون قانون ارتعاش هیچ چیز جدیدی در زندگی تان پدیدار نخواهد شد. وقتی شما روی ارتعاش خود تمرکز کرده و آن را بالا نگه دارید، قانون جذب بدون زحمت شروع به کار می کند. در این راستا شما باید به افکار خوب بیندیشید و با خود و دیگران با لحنی نیکو و بیانی زیبا صحبت کنید. وقتی این کار را انجام می دهید به یک مظهر عالی از انرژی خوب تبدیل شده و قانون جذب را به بهترین شکل در زندگی تان متجلی می کنید. این موضوع باعث می شود همانطور که شما قانون ارتعاش را در نظر می گیرید، زندگی تان نیز به سمت بهتر شدن تغییر پیدا کند.

قانون ارتعاش و آگاهی از زمان حال

همانطور که روی «زمان حال خود» تمرکز می کنید، حال و هوای محیط اطراف تان را احساس خواهید کرد. برای احساس انرژی ای که شما را احاطه کرده است باید به صورت آگاهانه از لحظه حال تان آگاه باشید. اکثر مردم در طول زندگی خود بدون توجه به جزئیاتی که در اطراف شان رخ می دهد لحظات خود را سپری می کنند. به همین دلیل این افراد رویاهای غیر ضروری و اشتباه را در زندگی شان ترسیم کرده و وقتی به این رویاها نمی رسند، همه چیز و همه کس را مقصر می دانند! آگاهی و فرکانس ارتعاش هم راستا با یکدیگر عمل می کنند. به طوری که اگر از افکار خود آگاه باشید، به راحتی می توانید حال و هوای افراد زندگی خود را احساس کرده و راجع به تمام اتفاقات زندگی تان تصمیم گیری کنید. تصمیم گیری شما می تواند در مورد این باشد که با چه کسی تعامل داشته باشید و از چه کسی اجتناب کنید. به همین خاطر پیشنهاد می کنیم در لحظه زندگی کنید تا ارتعاشات افراد و چیزهای پیرامون تان را بهتر و آسان تر درک کنید.

قانون ارتعاش باب پراکتور

باب پراکتور

به گفته باب پراکتور، مجموعه ای از قوانین بر جهان هستی حاکم است. این یعنی نظام آفرینش براساس یک سری اصول و قوانین استوار بوده و این قوانین هستند که گذشته، حال و آینده را صورت می دهند. این قوانین ذهن و ماده را دیکته کرده و همه چیز را تحت تاثیر خود قرار می دهند. باب پراکتور معتقد است این قوانین به خودی خود خوب یا بد نیستند بلکه این نحوه واکنش ما به این قوانین است که خوب یا بد بودن آن ها را نسبت به ما مشخص می کند. قانون ارتعاش یکی از این قوانین است. این قانون به ما می گوید تمام پدیده های هستی و هر چیزی که می توان آن را تصور کرد، از انرژی هایی تشکیل شده است که در سطوح مختلف در حال حرکت و ارتعاش هستند. این یعنی تمام ذرات در این جهان در حال حرکت بوده و لحظه ای از حرکت نمی ایستند. براساس نظر باب پراکتور هیچ ذره ای در جهان ما وجود ندارد که در حال سکون باشد. حتی انرژی که از خود می دهید نیز انرژی است که به شما باز می گردد.

این متفکر کانادایی که نویسنده کتاب های فوق العاده ای مثل «هنر زندگی کردن» می باشد معتقد است براساس قانون ارتعاش انرژی های مشابه همیشه در کنار هم جمع می شوند. به طوری که افراد منفی اندیش حوادث منفی و افراد مشابه را در زندگی خود جذب کرده و افراد مثبت اندیش نیز شخصیت های مشابه را جذب می کنند. به همین دلیل است که افراد موفق همیشه موفق می شوند در حالی که افراد ناموفق دائماً با شکست ها روبرو می شوند.

به گفته باب پراکتور، هدایت آگاهانه انرژی ارتعاشی خود در جهت درست، معجزه هایی را در زندگی شما ایجاد می کند که شاید باورنکردنی به نظر برسد. این قانون به شما این امکان را می دهد ت تجربیات و افرادی را جذب کنید که زندگی شما را غنی تر می کنند. در واقع تمام موقعیت هایی که هر فرد در زندگی خود با آن ها روبرو می شود براساس ارتعاشات اوست. به همین خاطر لازم است به انرژی خود و همچنین انرژی اطرافتان توجه کنید. شما باید شرایطی را ایجاد کنید که براساس آن در سطح ارتعاشی بالاتری قرار بگیرید. برای رسیدن به این شرایط به مکان هایی بروید که به شما احساس انرژی داده و با افرادی معاشرت کنید که سطح انرژی شما را بالا می برند. آقای باب پراکتور به ما توصیه می کند که از قانون ارتعاش به صورت آگاهانه برای تغییر مسیر زندگی خود استفاده کنیم. وقتی بتوانید از این قانون به نفع خود استفاده کنید، زندگی بسیار موفقی را شروع خواهید کرد.

کتاب قانون ارتعاش

کتاب قانون ارتعاش

در این قسمت لیستی از 5 کتاب قانون ارتعاش را برای شما عزیزان آماده کرده ایم. این کتاب ها منابعی هستند که به تفصیل درباره قانون ارتعاش بحث می کنند. همچنین این کتاب ها به شما این امکان را می دهند که ارتعاش خود را بالا ببرید و زندگی خود را بهبود بخشید.

  1. قانون ارتعاش اثر تونی پلامر
  2. ارتعاش فکر اثر وي‍ل‍ي‍ام واك‍ر ات‍ك‍ي‍ن‍س‍ون
  3. همانطور که یک مرد فکر می کند اثر جیمز آلن
  4. امکان بی نهایت اثر مایک دولی
  5. قدرت ضمیر ناخودآگاه شما اثر دکتر ژوزف مورفی

شما عزیزان می توانید نسخه اصلی، ترجمه شده یا الکترونیکی این کتاب ها را در منابع فارسی جست و جو کرده و از مطالعه آن لذت ببرید.

چکیده مقاله

همه ذرات در این جهان در یک فرکانس خاص طنین انداز هستند. هیچ چیز هرگز استراحت نکرده و هرگز از حرکت باز نمی ایستد. حتی اگر جسمی را دیدید که در مقابل شما قرار دارد، بدانید که تمام ذرات آن با سرعت بالایی در حال ارتعاش هستند. اگر آن را از طریق یک میکروسکوپ با وضوح بالا مشاهده کنید، می توانید ببینید که تمام ذرات تشکیل دهنده آن در ارتعاشات مختلف در حال چرخش هستند. بنابراین، به سادگی می توان گفت که همه چیز دائماً در حرکت بوده و به نوعی در حال ارتعاش است. به گفته گئورگ گورجیف، عارف و متخصص علوم خفیه غربی، همه چیز در جهان در فرکانس های مختلف طنین انداز می باشد. او معتقد است: «برای درک معنای این قانون لازم است که جهان را متشکل از ارتعاشات در نظر بگیریم. این ارتعاشات در تمام جنبه های مواد تشکیل دهنده جهان، از ریزترین تا درشت ترین حضور داشته و در حال حرکت است.

این ارتعاشات از منابع مختلفی صادر شده و در جهات مختلف حرکت می کنند، از یکدیگر عبور می کنند، با یکدیگر برخورد می کنند، تقویت می شوند، تضعیف می شوند، یکدیگر را دستگیر می کنند و در مجموع کاملا در حرکت و نوسان هستند». به همین خاطر است که می گوییم تمام جهان در حال ارتعاش بوده و همه چیز ارتعاش است! قانون ارتعاش یک اصل جهانی قدیمی است که از ابتدا وجود داشته و تا انتها وجود خواهد داشت. قانون ارتعاش به ما می گوید که جهان از ذرات انرژی در حال ارتعاش و حرکت ساخته شده است. براساس این قانون، تمام اجسام فیزیکی و غیرفیزیکی، افکار، حالات و هر آن چه قابل تصور است همگی از ذرات انرژی تشکیل شده و با فرکانس خاص خود ارتعاش می کنند. به همین خاطر، برای استفاده از این قانون به نفع خود، باید ارتعاش بالاتری را حفظ نماییم. چرا که وقتی ارتعاش ما بالاست، زندگی رویاهایمان را آشکار کرده و به آن ها دست پیدا می کنیم.

تیم وان جذب

سایت وان جذب اولین و کامل ترین مرجع آموزش قانون جذب و موفقیت در ایران با آپدیت روزانه، پیشنهاد می کنیم اگر به دنبال این هستید که جزء یک درصد موفق و سطح بالای جامعه باشید، مطالعه روزانه را در برنامه خود جای دهید، خواندن روزانه مقالات سایت وان جذب هم می تواند یک عادت مفید برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا