تفاوت ذهنیت ثروتمند با ذهنیت فقیر

اگر مانند اکثریت مردم هستید بخشی از علاقه‌ی شما به قانون جذب از احتمال  وقوع فراوانی مالی نشأت می‌گیرد. اگر‌چه مردم اغلب در ابتدای تلاش برای جذب پول، ناامید و در نهایت تسلیم می‌شوند؛ با این حال داستان‌های موفقیت قانون جذب به‌وضوح نشان می‌دهند که می‌توان زندگی شادتر و ثروتمندتری را جذب کرد.

هنگام تلاش برای ایجاد چنین آینده‎‌ای چه اشتباهات رایجی ممکن است مرتکب شوید؟ همان‌طور که پیداست ذهنیت شما نقش مهمی را در رسیدن به هدف ایفا می‌کند. در زیر برخی از مهم‌ترین روش‌های تأثیر ذهنیت بر تجلی پتانسیل را بررسی می‌کنیم. به ویژه تفاوت بین ذهنیت فرد فقیر و فرد ثروتمند را بررسی می‌کنیم. اگر خواهان داشتن یک ذهنیت ثروتمند هستید می‌توانید از شش عادت محرز ارائه شده استفاده کنید. همان‌طور که در ادامه خواهیم دید این نگرش در جذب چیزهایی که می‌خواهیم به ویژه در مقوله‌ی فراوانی مالی بی‌نظیر است.

ذهنیت افراد فقیر

به طور خلاصه اعتقاد به عدم وجود قدرت و کنترل بر شرایط و این‌که وضعیت فعلی هرگز بهتر نخواهد شد ذهنیت فقیر را شکل می‌دهد. این نوع ذهنیت ارتباط تنگاتنگی با شک و تردید، اعتماد به نفس پایین در اخذ تصمیمات و تمرکز بر زندگی کارمندی دارد.

در مقوله‌ی فقر محیط و شانس بدون شک نقش مهمی را ایفا می‌کنند؛ اما تصمیمات شما مبنی بر تغییر ذهنیت و عزم به رشد نشان می‌دهند که آیا شما در این سطح از زندگی باقی می‌مانید یا خیر. همه‌ی ما مسیرهای سختی را پشت سر می‌گذاریم اما افرادی با ذهنیت فقیر این چالش‌ها را تغییر‌ناپذیر تلقی می‌کنند. با سایت وان جذب همراه باشید تا درباره این موضوع عمیق تر صحبت کنیم.

تفاوت بین ذهنیت افراد ثروتمند و فقیر

به راحتی می‌توان تصویری کلیشه‌ای از ظاهر یک فرد میلیونر داشت. شاید شما شخصی در هالیوود با یک عمارت و سبک زندگی پرهزینه و مجلل را تصور کنید. اما تحقیقات نشان می‌دهند که اکثر میلیونرها شبیه شما هستند آن‌ها در محله‌های متوسط ​​زندگی می‌کنند و همیشه لباس‌هایی با برند گران‌قیمت از یک طراح مشهور را نمی‌پوشند و حتی ممکن است از مدل‌ قدیمی آیفون استفاده کنند. این‌ها افرادی هستند که می‌توانید داشتن ذهنیت ثروتمند را از آن‌ها بیاموزید.

«میلیونرهای روزمره[1]» به ما چه می‌آموزند؟ به طور خلاصه آن‌ها نشان می‌دهند که چگونه روند زندگی عادی خود را ادامه دهیم در حالی‌که برای آینده‌ای موفق سرشار از فراوانی پایه‌ریزی می‌کنیم. ما را آگاه می‌کنند که به‌جای خرید لوازم تزئینی مجلل و سفرهای فانتزی با ایجاد دارایی به صورت آهسته و پیوسته می‌توانیم بهترین آینده را برای خود بسازیم. ذهنیت رشد مداوم و آینده نگری از ویژگی‌های بارز افراد ثروتمند است که می‌توانید آن‌ها را فرا بگیرید.

استفاده از ذهنیت غنی در جهت فراوانی

 اکنون که می‌دانید ذهنیت فقیر چیست و چگونه ذهنیت غنی می‌تواند به شما در تجلی فراوانی کمک کند، به این‌‌ موضوع که چگونه می‌توانید تبدیل به فردی ثروتمند شوید نگاهی می‌اندازیم.
در این قسمت شش مورد برای شروع مسیر درست معرفی می‌شوند، که همگی باعث رشد و حفظ تمرکز شما بر نحوۀ کسب ثروت می‌شوند.

برنامه‌ی روزانه داشته باشید

روز در ذهنیت غنی با یک برنامه‌ی روزانه که تعیین‌کنندۀ‌ کیفیت آن می‌باشد آغاز می‌شود. ما همیشه توانمند، متمرکز و مصمم از خواب بیدار نمی‌شویم لذا باید سعی در ایجاد این موارد در خود داشته باشیم. در محیط، زمان و عادات خود باید بر سه نکته توجه کنید. به عنوان مثال در مورد محیط، یک مکان مشخص برای انجام کار تعیین کنید نه این‌که در هر کجا مشغول انجام کار شوید.

استفاده از جملات تاکیدی روزانه می تواند به یکی از مهم ترین برنامه های روزانه شما تبدیل شود پس حتما مطلب جملات تاکیدی قانون جذب را از سایت وان جذب مطالعه کنید.

در مورد زمان سعی کنید زود از خواب بیدار شوید ( البته قبل از بیدار شدن حداقل 7 ساعت بخوابید ). در مورد عادات صبح هنگام از جستجوی بی‌پایان در فضای مجازی خودداری کنید. در عوض چیزهایی به روال عادی زندگی خود بیافزایید که بهترین حس تمرکز را ایجاد کنند؛ ورزش، مدیتیشن، موسیقی‌های الهام بخش و غذاهای سالم روش‌های خوبی برای آغاز روز می‌باشند.

بپذیرید که همیشه حق با شما نیست

با وجود این‌که داشتن اعتماد به نفس یکی از مؤلفه‌های ذهنیت فرد ثروتمند است اما انعطاف‌پذیری خاصی دارد. اگر تا به حال به سخنان کسی که خود دربارۀ موضوع اطلاعات کافی ندارد اما هم‌چنان به سخن ادامه می‌دهد گوش داده باشید، می‌بینیدکه چه آشکارا بر نگرش دیگران نسبت به آن فرد تأثیر می‌گذارد. وقتی چیزی را نمی‌دانید به‌جای تلاش برای بلوف زدن سعی کنید صادق باشید.

سؤالات مناسب بپرسید، سؤالاتی که به اصل موضوع برمی‌گردند و شنوندگان را به شخصی که در آن زمینه سررشته دارد راهنمایی کنید. افراد ثروتمند واقف هستند که همیشه چیز تازه‌ای برای یادگیری وجود دارد و هر یادگیری‌ جدید در جذب پول و موفقیت به آن‌ها کمک خواهد کرد. یافتن یک مربی، یادگیری را بیش از پیش تقویت می‌کند و امکان تقلید از آن‌چه او از طریق آزمون و خطا آموخته را به شما می‌دهد. کسی را بیابید که بتواند این نقش را برای شما ایفا کند.

افراد ثروتمند ارتباطات گسترده‌ای دارند

اگر هدف شما تجلی فراوانی است علاوه بر داشتن مربیان، باید شبکه‌ای از مخاطبین مفید داشته باشید. افراد ثروتمند می‌دانند که شبکه‌ی آن‌ها ارزش خاص آن‌ها است و تا حد امکان شبکه‌ی خود را گسترده و متنوع نگه می‌دارند.

هر بار که با فردی ملاقات می‌کنید از خود بپرسید که با تماشای او چه می‌آموزید و اطلاعات تماس با او را برای زمانی‌که ممکن است در آینده نیاز داشته باشید حفظ کنید. به‌ویژه سعی کنید با افرادی که در زمینه‌ی خود موفق هستند ارتباط داشته باشید حتی اگر آن زمینه‌ی شما نباشد.

این‌ها افرادی هستند که در آینده ممکن است به پیشرفت شما کمک کنند و می‌توانند درس‌ها‌ی بسیاری به شما بیاموزند. برای تقویت ارتباط خود با مردم ابتدا به دنبال راهی باشید که بتوانید به آن‌ها کمک کنید. پس از انجام این کار آن‌ها از شما قدردانی خواهند کرد و برای کمک به شما در مسیر اهداف‌تان تمایل خواهند داشت.

به‌دنبال فرصت‌ها باشید

در ذهنیت فقیر شما سرسختانه بر روی دانسته‌های حاصل از تجربیات گذشته‌ی خود تمرکز می‌کنید. از سوی دیگر ذهنیت غنی با فرصت‌های احتمالی در هر موقعیت هماهنگ شده است.

از خود بپرسید که چگونه قادر به انجام بهتر کارها هستید، حتی کارهایی که به‌خوبی پیش می‌روند زیرا همیشه راهی برای بهبود کیفیت آن‌چه انجام می‌دهید وجود دارد.

این توصیه در همه‌ی زمینه‌های زندگی صادق است. زمانی‌که به نیازهای زمینه‌ی کاری شما مربوط باشد باعث ایده‌پردازی می‌شود. این در مورد اهدافی که در خانه برای خود تعیین کرده‌اید نیز کاربرد دارد. چگونه می‌توانید روند تمرین خود را بهبود بخشید؟ چه چیزی رژیم غذایی شما را بهتر می‌کند؟ چه چیزی باعث افزایش بهره‌وری در فضای کار‌ی شما می‌شود؟ چگونه برای داشتن خواب راحت شبانه‌ ریلکس کنیم؟

هر روز فرصتی برای ساختن فردایی بهتراست و تمام این پیشرفت‌ها به افزایش توانایی شما در کسب درآمد و موفقیت می‌انجامد.

مدیریت پول را بیاموزید

معمولاً افرادی با ذهنیت فقیر از این‌که نمی‌دانند چگونه امور مالی خود را مدیریت کنند احساس شرم می‌کنند. اگر این حس برای شما آشناست بدانید بیشتر افراد نیز با این مشکل مواجه هستند. در حالی‌که اقلیتی از افراد الگوهای مالی خوب را از اعضای خانواده خود هنگام رشد می‌آموزند اکثریت آن‌ها به تنهایی برای یافتن چنین الگوهایی تلاش می‌کنند.

اتخاذ ذهنیت غنی به این معنی است که مدیریت پول خود را دست می‌گیرید. بودجه‌ای تهیه کنید، نحوۀ سرمایه‌گذاری را بیاموزید و سپس برنامه‌ای برای تسویه‌‌ی بدهی‌های خود در اسرع وقت داشته باشید. تمام این اطلاعات به‌راحتی قابل دسترس هستند اما اگر با مشکل مواجه شدید از یک مشاور مالی کمک بگیرید. هزینه‌ای که یک بار برای این کار می‌پردازید مسیر جدیدی برای مدیریت پول و افزایش آن پیش پای‌تان قرار می‌دهد.

انجام کار با هدف یادگیری

همان‌طور که در ابتدا اشاره کردیم ذهنیت ضعیف اغلب شامل تمرکز بر زنده ماندن است نه کیفیت زنده ماندن. برای دستیابی به ذهنیت غنی تغییر نگرش و داشتن چشم‌اندازی بلند‌مدت مهم است. به ویژه سعی کنید ایدۀ کار برای یادگیری نه برای بقا را در خود نهادینه کنید.

این انگیزه برای یادگیری است که باعث رشد، تکامل، کسب درآمد بالا و ارتقاء شغلی شما می‌شود. شاید گفتن این‌که برای جذب فراوانی در زندگی باید بر چیزی غیر از پول تمرکز کنید دور از عقل به نظر برسد. با این‌حال تمرکز بر پول به عنوان هدف به‌جای تمرکز بر چیزی فراتر از پول شما را در ذهنیت وسواس فکری سود ماهانه به دام می‌اندازد.

برای جذب فراوانی بیاموزید که به جای تمرکز بر موجودی بانکی، به فردی طالب رشد و پرتلاش برای فراگیری مهارت‌های مورد نیاز تبدیل شوید.

از امروز شروع به تجلی پول کنید

شما اکنون درک کاملی از تفاوت بین ذهنیت فقیر با ذهنیت غنی و این‌که چگونه ذهنیت فقیر تغییر می‌کند دارید. هنگامی که ذهنیت غنی را اتخاذ می‌کنید ارتعاشات شما به گونه‌ای افزایش می‌یابد که رشد را تسهیل می‌کند و به شما در جذب فراوانی کمک می‌کند.  معلوم می‌شود این نوع طرز فکر است که به شما در کسب درآمد کمک می‌کند نه فقط تمرکز بر روی  پول.

در حالی‌که روی تغییر ذهنیت خود کار می‌کنید فرصتی عالی برای آزمودن سایر تکنیک‌ها که باعث  بهبود تجلی می‌شوند دارید. به عنوان مثال چرا این هفته را به ایجاد اولین تابلویی که زندگی دل‌خواه شما را به تصویر می‌کشد اختصاص ندهید؟ یا چرا عادت تهیه‌ی گزارش روزانه را شروع نکنید لیستی شامل سه حوزه که خواهان رشد در آن هستید یا شامل توصیف احساس رسیدن به اهداف‌تان؟ هرچه این تمرینات را بیشتر انجام دهید خواسته‌های خود را بهتر جذب خواهید کرد.

[1] Everyday millionaires

منبع
thelawofattraction

تیم وان جذب

سایت وان جذب اولین و کامل ترین مرجع آموزش قانون جذب و موفقیت در ایران با آپدیت روزانه، پیشنهاد می کنیم اگر به دنبال این هستید که جزء یک درصد موفق و سطح بالای جامعه باشید، مطالعه روزانه را در برنامه خود جای دهید، خواندن روزانه مقالات سایت وان جذب هم می تواند یک عادت مفید برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا