چگونه به وجود پیوند روحی پی ببریم؟

همه­ی ما شنیدیم که گاهی مردم در مورد همزادان، ارتباط روحی و پیوندهای روحی صحبت می­کنند. شاید هم خود شما چیزهایی شبیه به اینها را در زندگی شخصی خود تجربه کرده باشید (یک رابطه یا دوستی نزدیک که فراتر از روابط دیگر شما با مردم عادی است). اما طبیعت این نوع رابطه­ها دقیقاً چگونه است؟ و چطور می­دانید که با کسی پیوند روحی دارید و یا صرفاً یک رابطه­ی عشقی ساده؟ در این بخش که درمورد تشخیص پیوند روحی بحث خواهیم کرد، ابتدا با توضیحی درمورد ارتباطات روحی و بررسی امکان قطع این نوع روابط، آغاز می­کنیم. سپس در مورد هشت نشانه­ی عمده­ی یک ارتباط روحی بحث خواهیم کرد، و در حین بحث هر موردی را از چگونگی احساس با کسی بودن گرفته تا عمق درک دوجانبه­ی شما مدنظر قرار خواهیم داد. در نهایت، این بحث را با ارائه­ی چند توصیه درمورد نحوه­ی یافتن یک روح همسرشت خاتمه خواهیم داد.

درک ماهیت ارتباط  روحی

روح ما هسته­ی مرکزی خود ماست (روح یا عنصر بنیادین ما که در یک جسم زندگی می­کند، اما ممکن است در ماورای جسم نیز زندگی کند). یک ارتباط روحی یا پیوند عشقی، نوعی خاص از رابطه با کسی است که به معنای واقعی بخشی ضروری و اساسی از زندگی شما است. به احتمال زیاد شما نسبت به این شخص احساس نزدیکی بیشتری نسبت به هر کس دیگری دارید، و احساس می­کنید که او شما را با احساس و درکی عمیقتر «مشاهده» می­کند. یک ارتباط روحی می­تواند اساس و بنیان یک رابطه­ی رمانتیک باشد، اما همیشه اینطور نیست (همچنین ارتباط روحی می­تواند زمینه­ای برای یک رابطه­ی دوستی عمیق فراهم کند). در اکثر موارد، یک ارتباط روحی بین دو نفر که اهداف و باورهای مشترک دارند، به وجود می­آید. این حالت نیز رایج است که هرچند شما هرگز قبلاً همدیگر را ملاقات نکرده­اید، اما انواع تجارب مشترک و یک همدلی ذاتی با هم دارید. تمام این عوامل در کنار هم منجر به رابطه­ای بین شما می­شوند که به شما روحی  جوانی و طراوت مجدد خواهد داد، از شما حمایت کرده و در درک و شناخت بهتر خود بیش از پیش کمک می­کند.

آیا امکان قطع یک رابطه­ی روحی وجود دارد؟

اکثر مردم معتقدند که نمی­توان ارتباطات روحی را از بین برد، حتی وقتی که رابطه بین دو طرف به پایان برسد. گاهی اوقات به این نوع پیوندها ارتباط روحی دو آتشه یا روابط روحی می­گویند، و این نوع روابط فراتر از روابط فیزیکی است. و بله، شما هرگز یک ارتباط روحی را فراموش نخواهید کرد. با اینحال، این بدان معنا نیست که شما نمی­توانید روابط جدید و معناداری برقرار کنند- شما فقط به زمان و مکان برای التیام درد جدایی و سوگواری برای از دست دادن ارتباط روحی قبلی در زندگی روزمره­تان دارید. اول از همه نیاز به درک این موضوع دارید که شما هنوز مرتبط با این فرد هستید و می­خواهید برای حفظ سلامتی و بهداشت روانی خود تغییری ایجاد کنید. به طور ایده­آل، شما این موضوع را برای یک دوست یا درمانگر اعتراف خواهید کرد، طوری که به مرحله­ی بخشش در مرحله­ی التیام وارد می­شوید. در این مرحله، شما باید سعی کنید طرف مقابل را به هر شکلی که به شما آسیب رسانده، و خودتان را بابت مشارکت منفی در یک رابطه­ی ناقص، ببخشید. و در نهایت، به مرحله­ای خواهید رسید که آمادگی ضعیفی برای قطع ارتباط روحی پیدا می­کنید. به عنوان مثال، شما می­توانید اشیاء و هر چیزی که در خانه شما را به یاد ارتباط روحی قبلی می­اندازد، کنار گذاشته و به طور جدی به برقراری روابط جدید برای اولین بار بعد از مدتها فکر کنید. با سایت وان جذب همراه باشید تا 8 نشانه ارتباط روحی عمیق را برای شما بازگو کنیم.

8 نشانه­ی ارتباط روحی عمیق

چگونه به وجود پیوند روحی پی ببریم؟

حال که می­دانید ارتباطات روحی عمیق چگونه هستند، بیایید نشانه­های خاص بیشتری را در نظر بگیریم که نشان می­دهند چنین پیوندهایی در زندگی شخصی شما وجود داشته است. پس هشت دلیل وجود دارد که باور کنیم شما با کسی آشنا شده­اید که با او یک ارتباط روحی عمیق دارید. همچنین پیشنهاد می کنیم مطلب انرژی کیهانی چیست را حتما در این رابطه مطالعه کنید.

1. شما برای همدیگر هر کاری می­کنید

وقتی با کسی یک رابطه­ی روحی پیدا می­کنید، بیخود شدن تبدیل به یک روش زندگی می­شود. شما دائماً در مورد نیازهای یکدیگر فکر می­کنید، و حتی­المقدور اولویت را به این نیازها می­دهید. از آنجایی که می­دانیم این به معنای کنار گذاشتن خودمراقبتی نیست، اما به معنی مصالحه و سازش است. با این وجود شما ممکن است موضوع تنازع قدرت را با دوستان قبلی خود تجربه کرده باشید. وقتی که یک ارتباط روحی برقرار می­کنید، طبیعت دوم آن تمایل به خشنود کردن و مراقبت از یکدیگر است. این حس که شما هر کاری را برای همدیگر انجام خواهید داد نیز به خارج از محدوده­ی رابطه تعمیم داده می­شود، به طوری که هر وقت بتوانید از این شخص دفاع و حمایت خواهید کرد. شما از آنها پشتیبانی خواهید کرد، از موفقیت­هایشان حمایت و در مورد ارزش­هایشان به صراحت صحبت خواهید کرد. به این دلایل، ارتباطات روحی در محیط­های کاری نیز می­توانند به خوبی عمل کنند.

2. یک احترام دوجانبه

صحبت در مورد اهمیت احترام هرگز گزافه­گویی نیست. چه در مورد پیوند با یک همسر، و چه دوست یا یکی از اعضای خانواده، وقتی احترام متقابل وجود نداشته باشد، هرگونه ارتباط و صمیمیت محکوم به شکست است. و دوباره، وقتی یک ارتباط روحی برقرار می­شود، این احترام از روز اول وجود دارد. و به یکباره متوجه می­شوید که از این شخص تمجید می­کنید، و او نیز برای شما احترام قائل است. در واقع وقتی اختلافی بین شما پیش می­آید، آن احترام هرگز از بین نخواهد رفت- با همدیگر دشمن نخواهید شد، و به همدیگر ناسزا نخواهید گفت. در عوض، شما نیز آسیب­پذیری و انسانیت همدیگر را به یاد خواهید داشت. علاوه بر این، حتی اگر شخصی که با او در ارتباط هستید، مسیر جداگانه­ای نسبت به شما داشته باشد، باز هم احترام بین شما به قوت خود باقی خواهد ماند. شما خواهید فهمید که همانقدر که به شباهت­هایتان احترام می­گذارید، برای تفاوت­هایتان نیز احترام قائل هستید و اینکه فقط به خاطر وجود او، شما بیشتر از او یاد می گیرید و رشد می­کنید.

3. شما همیشه از همدیگر حمایت می­کنید

حتی اگر شما جزو آن افرادی هستید که همیشه می­خواهد به دیگران کمک کند، وقتی با کسی ارتباط روحی برقرار می­کنید بهترین­ها را برای او می­خواهید و این تمایلات ده برابر قوی­تر می­شوند. شما متوجه خواهید شد که از هرگونه حمایتی برای موفقیت عزیزانتان دریغ نخواهید کرد، حتی وقتی که شانس از آنها روبرگردانده باشد، شما به حس غریزی آنها اطمینان خواهید کرد. این نوع رابطه را مقایسه کنید با رابطه­ای که در آن طرفین با هم رقابت می­کنند، یا به جای تقویت همدیگر، یکدیگر را تضعیف می­کنند. طبیعت حمایتگر روابط روحی در کنار احترام متقابل و تعهد جهت برقراری روابط کاملاً سالم قرار گرفته و همدیگر را تقویت می­کنند. به عبارت دیگر، وقتی یک ارتباط روحی را تجربه می­کنید، در شرایط مناسبی جهت ابراز بهترین وضعیت خود قرار خواهید گرفت.

4. شما خیلی راحت می­توانید مشکلتان را بیان کنید

تفاوت مهم دیگر بین یک رابطه­ی روحی و دیگر انواع روابط که شدت کمتری دارند این است که یک رابطه­ی روحی با نوعی کشف و شهود تؤام است. بعد از مدتی متوجه خواهید شد که به سرعت احساسات فرد مقابل را در خود جذب کرده­اید، حتی وقتی که آنها شگفت­زده می­شوند شما نیز شگفت­زده می­شوید. به عبارت دیگر، به نظر می­رسد که حالت همدلی شما به خاطر وجود این فرد به شدت تقویت می­شود، و دستیابی به دیدگاه آنها نسبت به زندگی به آسانی دستیابی به دیدگاه خودتان خواهد بود. و متقابلاً شما نیز همین تجربه را خواهید داشت، و این خود کاملاً رضایتبخش و تأیید کننده­ی وجود رابطه­ی روحی بین شما است. گاهی اوقات نیز افرادی که درگیر چنین روابطی هستند، در مورد شرایطی صحبت می­کنند که بدون اینکه به آنها چیزی گفته شود، احساس می­کنند مشکلی وجود دارد. به عنوان مثال، شما ممکن است احساس کنید که باید با کسی تماس بگیرید و یا به ملاقاتش بروید، اگرچه نمی­توانید توضیح دهید که چرا این شخص نیاز به کمک شما دارد. این حس غریزی نیز در موارد مثبت آشکار می­شود، به عنوان مثال ممکن است احساس کنید که از قبل «می­دانستید» که به دوست شما شغل رؤیایی­اش پیشنهاد شده است.

5. شما با تمام وجود به آنها اعتماد می­کنید

در حالی که می­دانیم در تمام روابط سالم و مثبت، اعتماد متقابل ایجاد می­شود، اما وقتی که ارتباط از نوع روحی باشد، این اعتماد نقش منحصر به فردی بازی می­کند. به طور مشخص، شما متوجه می­شوید که بدون داشتن هیچ شاهد ودلیل واقعی سریعاً به این شخص اعتماد کرده­اید. اغلب اوقات، یک احساس درونی ساده به شما می­گوید که او فردی است که می­توانید به او اعتماد کرده و روی او حساب کنید، و ممکن است ریسک­های غیرمعمولی را به خاطر این اعتماد متحمل شوید. در نتیجه، روابط مبتنی بر ارتباطات روحی می­توانند سریعتر از انواع دیگر روابط رشد و توسعه یابند. به عنوان مثال، ممکن است پس از یک ملاقات ساده سریعاً با وی در مورد انجام یک کسب و کار مشترک موافقت کنید، و یا کمتر از یک سال از زمان اولین ملاقاتتان با هم ازدواج کنید. ممکن است دیگران این شرایط را غیر قابل قبول بدانند، اما حس عمیقی به شما می­گوید که فرد مورد نظر کاملاً قابل اعتماد است. بر اساس آنچه گفته شد، ارتباطات روحی می­توانند خوشحال کننده باشند، و این باعث می­شود که نسبت به طرف مقابل آسیب­پذیرتر از قبل شوید. با اینحال، موضوع اصلی این است که اگر رابطه­ی به این نزدیکی برقرار شود، کاملاً امن و بی­خطر است.

6. احساس می­کنید طرف مقابل را از خیلی قبلتر از آشنایی می­شناختید   

در حالی که مشغول خواندن نشانه­های ارتباط روحی هستید، نکته­ای که نظر شما را جلب خواهد کرد این است که همه چیز خیلی سریع اتفاق می­افتد، خیلی شدیدتر و سریعتر از انواع دیگر روابط. دلیل اصلی این موضوع معمولاً آن است که این شخص برای شما یک فرد جدید و غریبه به نظر نمی­رسد. بلکه احساس می­کنید که در تمام طول زندگی خود با او آشنا بوده­اید، یا شاید کسی باشد که در زندگی قبلی خود با او آشنا بوده­اید. این بدان معناست که آن مقدار تلاشی را که لازم بود برای صمیمی شدن با یک شخص داشته باشید، در این نوع رابطه بدون هیچ تلاشی اتفاق افتاده است. دوباره می­گویم، فواید این جنبه از ارتباطات روحی دوجانبه است. شما از درک و تفاهم ساده و عمیق با این شخص لذت خواهید برد، و از طرفی طرف مقابل شما را درک می­کند. تعجبی ندارد که افرادی که درگیر روابط روحی می­شوند غالباً از دریافت حس عزت نفس بسیار بالا و با ارزش بودن نسبت به قبل خبر می­دهند.

7. زندگی شما درکنار آنها بهتر است

وقتی با کسی ارتباط روحی دارید، ایشان به نوعی متفاوت از اغلب روابط دیگر به زندگی شما رونق می­دهند. همه­ی کارهای روزمره­تان لذتبخش­تر می­شود، تا حدودی به این دلیل که نقش «قهرمان» را برای همدیگر بازی می­کنید، چراکه هر دو سعی می­کنید که آرزوهای خود را دنبال کنید. علاوه بر این، اگر کسی به خاطر خود شما عاشقتان باشد و با شما آشنا شود، همین زندگی­تان را شیرین­تر می­کند. به عبارت دیگر، شما از نوعی عشق بدون قید و شرط لذت می­برید که لازم نیست برای مورد پذیرش دیگری بودن خود را تغییر دهید. و از آنجایی که زندگی با این ارتباط روحی خیلی بهتر به نظر می­رسد، چنانچه از همدیگر جدا شوید دچار رنج و عذاب خواهید شد. یک دفعه متوجه می­شوید که اغلب اوقات دارید به طرف مقابل فکر می­کنید، و می­بینید که زندگی بدون او یکنواخت و کسل­کننده می­شود. این یکی از دلایل دردناک بودن جدایی و قطع رابطه با یک زوج روحی است. هرچند اکثر مردم می­گویند که لذت تجربه ارزش ریسک رنج را دارد.

8. ادامه رابطه به مثابه رشد شخصیتی است 

درنهایت، ممکن است متوجه شده باشید که یک وجه مشترک و ارتباط دهنده­ای بین تمام نشانه­های فوق الذکر از نظر رشد شخصیتی وجود دارد. وقتی شما با کسی رابطه­ی روحی دارید، می­توانید مطمئن باشید که آن فرد تغییراتی اساسی در زندگی شما ایجاد خواهد کرد. شاید از همه مهمتر این باشد که شخص مورد نظر، یک آیینه­ی تمام نما از خودتان را در مقابل چشمانتان قرار می­دهد، و به شما در تشخیص آنچه در زندگی می­خواهید و به آن نیاز دارید، کمک می­کند. مثلاً ممکن است ناگهان متوجه شوید که یک شغل خاص یا مسیر کاری جلوی پیشرفت شما را گرفته، و استعداد شما برای شغل دیگری مناسب است. انرژی­ای که یک ارتباط روحی به زندگی شما منتقل می­کند نیز به شما بیش از پیش انگیزه می­دهد. سپس این انگیزه  و انرژی را به تمام جنبه­های زندگی خود سرایت می­دهید، از سلامت جسمی گرفته تا دستاوردهای خلاقانه، کار و شغل و دیگر روابطتان. شما پس از تجربه­ی ارتباط روحی، دیگر به شرایط سابق برنمی­گردید، اما تمام تغییرات در جهت مثبت است.

چگونه یک روح همسرشت بیابیم؟

حال شما مطالبی را راجع به ارتباطات روحی می­دانید، و اینکه وقتی در زندگی شما ظاهر می­شوند، چگونه آنها را شناسایی کنید؟ این دانش به شما در تشخیص تفاوت بین یک ارتباط روحی واقعی و چیزی که بیشتر شبیه یک عشق گذرا و شهوانی است، کمک می­کند. با اینحال، اگر شما فاقد یک چنین ارتباط عمیقی در زندگی هستید و مایل به جذب  آن هستید، چه کار باید بکنید؟ آشنایی با روح­های همسرشت و دو آتشه هدفی است همانند سایر اهداف، و لذا می­توانید با استفاده از تکنیک­ های قانون جذب، آن را بیان نمایید. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه تنها با استفاه از پنج تمرین ساده قادر خواهید بود با فرد رؤیاهای خود آشنا شوید.

آیا می دانید باید چگونه خواسته های خود را از کائنات بخواهید؟ سایت وان جذب به شما پیشنهاد می کند حتما مطلب چگونه از کائنات درخواست کنیم را مطالعه کنید.

تیم وان جذب

سایت وان جذب اولین و کامل ترین مرجع آموزش قانون جذب و موفقیت در ایران با آپدیت روزانه، پیشنهاد می کنیم اگر به دنبال این هستید که جزء یک درصد موفق و سطح بالای جامعه باشید، مطالعه روزانه را در برنامه خود جای دهید، خواندن روزانه مقالات سایت وان جذب هم می تواند یک عادت مفید برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا