5 راه ساده برای نشان دادن عشق به دیگران

آیا نگران این هستید که آیا افرادی که دوستشان دارید بدانند که چقدر آنها را دوست دارید؟ شاید شما در مورد نشان دادن عشق مضطرب هستید و انجامش برای شما دشوار است. شاید به شما احساس آسیب پذیری می دهد یا عشق خود را کم اهمیت جلوه می دهید زیرا نگرانید که شما را نپذیرند.

اگر قلبی عاشق دارید اما نمی دانید چگونه آن را نشان دهید، ممکن است احساس کنید که به اندازه کافی خوب نیستید. این اتفاق می تواند در هر رابطه مهمی در زندگی شما اتفاق بیفتد، اما این مشکل به ویژه در روابط عاشقانه رایج است. پس با وان جذب همراه باشید.

حالا، چه کاری می توانید در مورد آن انجام دهید؟

در این مقاله راهنمای نشان دادن عشق، ما بررسی خواهیم کرد که چرا و چگونه باید به دیگران عشق بورزید، و بر اهمیت وفادار بودن به خود واقعی تأکید می کند.

ما از طریق پنج روش معنا داری که می توانید عشق و مراقبت از شریک ندگی خود را نشازن دهید کار خواهیم کرد، همچنین به این موضوع می پردازیم که چگونه می توانید رابطه خود را با زنده نگه داشتن عشق برای همیشه حفظ کنید.

اهمیت عشق چیست؟

بیایید با در نظر گرفتن دلیل اهمیت عشق شروع کنیم. اولا، به عنوان حیوانات اجتماعی، همه ما نیاز اساسی به ارتباط و محبت نزدیک داریم.

وقتی کسی اشتیاق و عشق خود را به وضوح به ما ابراز می کند، باعث ترشح مواد شیمیایی مانند دوپامین و اکسی توسین می شود. بنابراین، تجربه عشق از سلامت ما حمایت می کند.

علاوه بر این، عشق از رشد شخصی ما حمایت می کند و خویشتن پذیری را ارتقا می دهد. اگر کسی حتی در زمان سختی به ما مهربانی و همدلی نشان می دهد، این پیام را دریافت می کنیم که بی قید و شرط ارزشمند هستیم.

در حالی که اعتماد به نفس و احساس ارزشمند بودنمان، در نهایت باید از درونمان ناشی شود، این شاخص های بیرونی ارزش ما می توانند در کمک به ما در برداشتن اولین گام ها به سمت عزت نفس بسیار مهم باشند.

علاوه بر نیاز به تجربه عشق، تحقیقات روانشناسی به ما نشان می دهد که همچنین نیاز عمیقی به دوست داشتن دیگران داریم. در واقع، معلوم می شود که ما به همان اندازه که به دریافت عشق نیاز داریم، به عشق ورزی به دیگران هم نیاز داریم.

مطالعاتی که میزان رفاه و رضایت را اندازه گیری می کند نشان می دهد که وقتی کارهایی مانند مراقبت از دیگران انجام می دهیم، به طور حتم شادتر هستیم. این حتی در مورد رفتار مهربانی که ممکن است با غریبه ها داشته باشیم، صدق می کند.

به عنوان مثال، برای یک آزمایش معروف به شرکت کنندگان پول دادند تا آن را برای خود یا دیگران خرج کنند. کسانی که تصمیم گرفتند این پول را برای دیگران خرج کنند، شادتر بودند!

بنابراین، عشق برایمان همان اندازه که دریافت می کنیم مهم است، همان اندازه نیز ورزیدنش مهم است. با در نظر گرفتن این موضوع، بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه می توان عشق را به دیگران ابراز کرد.

چگونه عشق را به دیگران نشان دهیم؟

البته، کارهای زیادی وجود دارد که می توانیم برای دیگران انجام دهیم. اگر اکنون روی آن تأمل کنید، احتمالاً به راحتی می توانید به پنج کاری که می توانید برای شریک زندگی خود انجام دهید فکر کنید.

اما اگر می خواهید طرز فکرتان نسبت به عشق را به گونه ای اتخاذ کنید که هم شما و هم معشوق تان را خوشحال کند، باید به خودتان وفادار بمانید. این توصیه دو جزء اصلی دارد.

اولی به بیان واقعی احساسات شما مربوط می شود و دومی به دلسوزی تان.

در ابتدا، باید بفهمید که چگونه می توانید محبت خود را به گونه ای نشان دهید که احساسات شما را به طور واقعی بیان کند. به عبارت دیگر، فقط یک تعریف و تمجید نکنید یا هیچ هدیه ای نخرید – کاری انجام دهید که آنچه را که دوست دارید توصیف کند و از آن شخص قدردانی کند.

خود واقعی تان بودن، معشوقتان را بیشتر از حرکت و رفتارهایتان که با شخصیت و احساساتتان مطابقت ندارد، تحت تاثیر قرار می دهد.

ثانیاً، وقتی مهربانی نشان می دهید، مهم است که واقعاً آن را احساس کنید. همه ما مواقعی را تجربه می کنیم که برای همدلی با یکی از عزیزانمان تلاش می کنیم، اما زمانی که وقت می گذاریم و خود را به جای آن شخص می گذاریم، در واقع خود را به چالش می کشیم.

تصور می کنید چه حسی دارد؟ اگر شما جای این شخص بودید به چه چیزی نیاز خواهید داشت؟ از همدلی و ابتکار خود برای کمک به درک نحوه ابراز همدردی استفاده کنید.

5  راه برای نشان دادن عشق

اکنون که درک عمیق تری از چرایی و چگونگی عشق ورزیدن در عین صادق بودن نسبت به خود داریم، می توانیم برخی از رویکردهای موثر (همراه با مثال های واضح) را در نظر بگیریم.

در اینجا پنج روشی وجود دارد که می توانید برای نشان دادن عشق و علاقه به شریک زندگی خود انجام دهید:

1. دستگاه های خود را زمین بگذارید

اگر می خواهید قدردانی خود را به شریکتان نشان دهید، به ترک فضای مجازی فکر کنید. اکثر ما عادت داریم نیمی از توجه خود را همیشه روی تلفن های هوشمند یا لپ تاپ خود بگذاریم، اما این توانایی ما را برای تعامل کامل با لحظه حال کاهش می دهد.

مهمتر از همه، این بدان معناست که ما واقعاً در زندگی خود با مردم درگیر نیستیم. به عنوان مثال، به آخرین باری که با شریک زندگی خود بدون تماس چشمی صحبت کرده اید، و مدام در حال تایپ کردن بودید، فکر کنید.

وقتی پیشنهاد ترک فضای مجازی برای بیرون رفتن (چه برای شام و چه آخر هفته) را ارائه می دهید، به وضوح بیان می کنید که واقعاً می خواهید شریک زندگی شما مرکز توجه شما باشد.

و خواهید دید که اثرات آن تقریباً فوری است. هنگامی که مشغول بررسی لایک در صفحات رسانه های اجتماعی خود نیستید، می توانید به درستی به آنچه شریک زندگی شما می گوید و آنچه که با هم می بینید تمرکز کنید.

هنگامی که یک بار این کار را انجام دادید، ترک فضای مجازی ممکن است به یک اتفاق معمولی تبدیل شوند.

2. به آنها گوش دهید

توصیه “به دیگران گوش دهید” ممکن است واضح به نظر برسد، اما ما اغلب بیشتر از اینکه گوش دهیم، آنچه را که دوست داریم باور می کنیم.

حتی اگر بر مکالمه مسلط نباشیم، گاهی اوقات فقط منتظر می مانیم تا سخنی به حرف هایتان اضافه کنید، یا همزمان کارهای دیگری انجام می دهیم و فقط تکه هایی از آنچه گفته می شود را در نظر می گیریم.

برای اینکه به درستی به دیگران گوش دهید، باید تمام توجه خود را به آنها معطوف کنید. وقتی این کار را می کنید، آنها احساس می کنند شنیده شده اند، ارزش قائل هستند و مثل اینکه شما آنها را درک کرده اید.

اگر می خواهید توانایی گوش دادن خود را افزایش دهید، تکنیک های گوش دادن فعال بسیار برای این کار مفید هستند. به عنوان مثال ، سوالاتتان واضح بپرسید – سوالاتی که نمی توان آنها را فقط با “بله” یا “نه” پاسخ داد.

علاوه بر این، به طور منظم آنچه را که فکر می کنید شنیده اید، نقل و تفسیر کنید و خلاصه کنید تا بتوانید درک خود را بررسی کرده و توجه خود را نشان دهید. و اگر احساس همدلی می کنید، آن را بیان کنید – به آنها اطلاع دهید که سعی می کنید احساسات آنها را تصور کنید.

مطلب مرتبط: همدلی چیست و همدل بودن به چه معناست؟

3. به چیزهای کوچک توجه کنید

اگر به چیزهای کوچک توجه کنید، می توانید چیزهای بیشتری در مورد شریک زندگی خود بیاموزید. همچنین به آنها این حس را می دهید که دوستشان دارید و از آنها قدردانی می کنید.

توجه به موارد کوچک به این معنا نیست که شما باید یک ذهن خوان باشید، اما این بدان معناست که شما باید نشانه هایی از خلق و خوی همسرتان را مشاهده کنید.

به عنوان مثال، سعی کنید به زبان بدن توجه کنید. آیا شریک زندگی شما آشکارا نشسته است یا بازوهای او در حالت دفاعی باز شده است؟

آیا آنها تمام روز را اخم کرده اند یا به گونه ای آواز خوانده اند که نشان دهنده هیجانشان باشد؟

به آنها اطلاع دهید که به چه چیزی توجه کرده اید و علاقه مند به شنیدن بیشتر آنها هستید. در همین حال، هنگامی که مشاهدات مشابهی را با شما به اشتراک گذاشتند، پذیرا و تامل پذیر باشید.

توجه به موارد کوچک نیز به شما سرنخ های مفیدی در مورد زمانی که شریک زندگی شما نیاز به کمی دلسوزی اضافی دارد، می دهد.

نشانه هایی را که نشان می دهد آنها خسته هستند و می توانند از کمک های بیشتری در کارهای خانه استفاده کنند، بیاموزید و بدانید که گاهی اوقات فقط در آغوش گرفتن می تواند به معنای همه چیز باشد.

4. هدایای معنی دار بدهید

برخی از افراد بیش از دیگران به هدایا اهمیت می دهند، اما بیشتر آنها از هدیه ای واقعاً متفکرانه استفاده می کنند که اغلب می تواند توسط کسی که واقعاً آنها را کامل می شناسد انتخاب شده باشد.

در اینجا، توجه مجدد به موارد کوچکی که شریک زندگی شما را منحصر به فرد می کند، باز هم مهم است.

اغلب، انتخاب هدیه کوچکی که بیانگر عشق و علاقه آنهاست، بسیار بیشتر از چیزی گرانقیمت یا مجلل اهمیت دارد. مواردی را انتخاب کنید که می گویند “من شما را می بینم، و من واقعاً از شما به خاطر آنچه که هستید قدردانی می کنم.”

در همین حال، به شریک خود اطلاع دهید که شما از این نوع هدایا نیز قدردانی می کنید.

بخشی از هدایای معنادار همچنین شامل محدود نکردن هدایا به سالگردها و تعطیلات نیست. سعی کنید برخی از هدایا را فقط به خاطر قدردانی از کاری که همسرتان انجام داده است.

همچنین به مناسبت سالگردهای غیر سنتی، مانند سالگرد روزی که ملاقات کرده اید یا روزی که اولین بوسه خود را زده اید، در نظر بگیرید.

5. مطمئن شوید آنها می دانند که چقدر آنها را دوست دارید

وقتی مدتی با هم هستید، طبیعی است که به سادگی فرض کنید که شریک زندگی شما می داند چه احساسی دارید. با این حال، در حالی که شما این را فرض می کنید، آنها ممکن است احساس قدرشناسی نکنند، یا ممکن است از خود بپرسند که آیا هنوز هم آنها را مانند گذشته دوست دارید یا خیر.

به زمانی فکر کنید که چنین احساسی داشتید، و خواهید دید که چگونه می توانید به سادگی سکوت دیگران را به عنوان یک علامت منفی در مورد رابطه خود تفسیر کنید.

راه های زیادی برای بیان اهمیت شخص برای شما وجود دارد. به عنوان مثال، می توانید رویدادهای روزانه، مانند قدردانی از کاری که برای شما انجام داده اند (مانند آشپزی) را نشان دهید.

همچنین می توانید اظهارات بزرگی انجام دهید، مانند یادآوری اینکه چرا آنها را بیش از همه دوست دارید. اینها راه هایی خلاقانه برای ابراز عشق نیز هستند. گذاشتن یک یادداشت عاشقانه در جیب کسی تقریباً همیشه لبخندش را بر می انگیزد.

نگذار عشق از بین برود

بنابراین، اکنون شما به مسائل مهمی مانند دریافت و ابراز عشق اهمیت می دهید. یک درس مفید دیگر برای آموختن، این است که حفظ عشق به تعادل ظریف بین آسودگی و هیجان نیاز دارد.

البته، شما نمی خواهید رابطه تان آنقدر غیرقابل پیش بینی باشد که احساس امنیت کنید و نمی خواهید شریک زندگی شما آنقدر مرموز باشد که شما را گیج کند.

و راحت است که با شریک زندگی خود راحت باشید – به او اجازه دهید همه طرف شما را ببیند و بتوانید با او آرامش داشته باشید. با این حال، مهم است که از تبدیل شدن به بهترین دوست آنها دوری کنید، که ممکن است در صورت آشنایی بیش از حد با آنها اتفاق بیفتد.

کمی جدی فکر کنید که چگونه می توانید آسودگی را با لحظات عاشقانه واقعی و شگفت انگیز ترکیب کنید. با استفاده از پنج تکنیک توضیح داده شده در بالا، به دوام عشق و اشتیاق کمک می کنید.

شما از قرار گرفتن در یک روال آسوده اما خسته کننده اجتناب می کنید و مدام به یکدیگر یادآوری می کنید که چرا چیز خاصی دارید.

علاوه بر این، سعی کنید مکالمات منظمی را آغاز کنید که در آن خاطرات قدیمی دوران کودکی، رویاها، تخیلات و ترس های خود را بررسی می کنید. این به شما یادآوری می کند که شما همه چیز را درباره شریک زندگی خود نمی دانید – هنوز چیزهای زیادی برای کشف و یافتن هیجان وجود دارد.

چگونه می توان عشق را با قانون جذب آشکار کرد

همانطور که در ابتدا ذکر شد، عشق ما را تغذیه و حفظ می کند. وقتی عشق را ابراز می کنیم، احساس خوبی داریم و وقتی آن را از دیگران دریافت می کنیم نیز احساس خوبی داریم.

این به ما کمک می کند تا پرورش یابیم، عزت نفسمان بهبود یابد و به ما کمک می کند تا از درد گذشته رها شویم. در واقع محال است که محبت زیادی در اطراف و درون خود داشته باشید.

اگر می خواهید عشق را بیشتر و بیشتر به زندگی خود جذب کنید، استفاده از تکنیک های قانون جذب یک راه فوق العاده برای شروع است.

تمرکز بر مثبت بودن، قدردانی و هماهنگی نه تنها به شما در پرورش عشق به خود و پذیرش کمک نمی کند – بلکه به شما کمک می کند تا به فردی تبدیل شوید که سایر افراد عاشق را به سمت خود می کشاند.

و اگر برای دوست داشتن خود یا یافتن یک عاشقانه پایدار تلاش می کنید، استفاده از قانون جذب می تواند به شما در ایجاد رابطه پایداری که شما را راضی می کند و به رشد شما، کمک کند.

  • ترجمه شده توسط تیم وان جذب
  • مترجم: پرنیا اسد
منبع
thelawofattraction

تیم وان جذب

سایت وان جذب اولین و کامل ترین مرجع آموزش قانون جذب و موفقیت در ایران با آپدیت روزانه، پیشنهاد می کنیم اگر به دنبال این هستید که جزء یک درصد موفق و سطح بالای جامعه باشید، مطالعه روزانه را در برنامه خود جای دهید، خواندن روزانه مقالات سایت وان جذب هم می تواند یک عادت مفید برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا