ترفند تمرکز روی اهداف همراه با مثبت اندیشی

چگونه درحالی که روی مثبت اندیشی تمرکز می‌کنید، روی اهدافتان متمرکز بمانید

زمانی که شما در تلاش هستید تا بزرگترین اهدافتان را نشان دهید، نگرش یکی از موانع اصلی رسیدن به موفقیت است.همانطورکه می‌دانید، اگر می‌خواهید که در فرکانس فروانی ارتعاش بفرستید، ضروری است که مثبت‌اندیش باشید.

طبق قرار، اگر روی مشکلات و ترس‌ها تمرکز کنید، فرکانس ترس راارسال می‌کنید، وازاین طریق مشکلات و ترس‌ها را به زندگیتان وارد می‌کنید. اما چگونه درحالی که روی اهدافتان متمرکز هستید، باید مثبت‌اندیشی خود را حفظ کنید؟ برای یافتن پاسخ این سوال با سایت وان جذب همراه باشید.

اکنون خواهیم دید که چگونه میتوانید درحالی که مثبت‌اندیش هستید، روی اهدافتان مترکز بمانید.چه بخواهید عشق، ثروت، یک شغل رضایت بخش یا هر چیزعالی دیگری را در زندگی‌تان ببینید، ما شما را راهنمایی میکنیم که برای رسیدن به موفقیت باید چه کارهایی را انجام دهید.

ابتداعوامل اصلی موثر برتمرکز را بررسی می‌کنیم، سپس مثال ها و دستورالعمل‌های عملی را به صورت هفت روش که باعث بالا بردن مثبت‌ اندیشی می‌ شود، را ارائه خواهیم داد.

چگونه می‌توانم در زندگی تمرکز خود را حفظ کنم

هر روزه با موانع بسیاری برای تمرکز کردن مواجه می‌شوید، که بعضی از این موانع مربوط به تکنولوژی، برخی مربوط به روابط، وبعضی دیگر بیشتر درمورد طرز فکر شما هستند.

برای مثال، تا به حال چند بار به خودتان قول داده‌اید که بسیار کار کنید تا لیست کارهایتان را انجام دهید، امادر نهایت می‌بینید، که تنها تعداد کمی ازآنها را به سرانجام رسانده‌اید؟

زمانی که ما چنین روز بیهوده‌ای را بگذرانیم، به آسانی چرخه افکارمنفی آغازمی‌شود، شروع به خودخوری می‌کنیم، واین افکارمنفی به شدت احتمال اینکه ما آن زندگی که دلمان می‌خواهد داشته باشیم را زندگی کنیم، کمترمی‌کند. قدرت این چرخه‌ی افکار منفی نشان می‌دهد که داشتن راهبردهایی که بتواند، هر دو احساس فعال بودن و مثبت‌اندیشی را در شما حفظ کند، چقدرمهم است.

دوعامل کلیدی برای تمرکز مداوم هست، یکی‌بودن با خودت و زندگی کردن در لحظه‌ی حال، فهمیدن این دوعامل، برای دانستن این‌ که هفت روش پیشنهادیمان چگونه کار می‌کند، بسیار مهم است.

با خود یکی باش

یکی بودن با خود، اساسا راجع به خوداگاهی و پذیرش خود است. زمانی که ما ذهنیت منفی داریم، یا احساس می‌کنیم تمرکزنداریم، این اتفاق اغلب ناشی ازنیازهای براورده نشده یا احساسات نهفته‌ای است، که به آن نپرداخته‌ایم

اگر تمرین کنید که با خودتان و احساساتتان هماهنگ شوید، می توانید احساسات منفی‌تان را بشناسید و پردازش کنید، در نتیجه این احساسات منفی نمی‌تواند شما را ضعیف کند یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای تمرین اینکه با خود یکی شوی یادداشت برداری روزانه است، حتی اگر خیلی سرتان شلوغ است تلاش کنید چند خط راجع به اینکه آن روز چه احساسی دارید بنویسید.

اگر هنگام بیدار‌ شدن از خواب این کار را انجام بدهید بسیار از آن سود می‌برید.این کار،  “نوشتن صفحات صبحگاهی” نامیده می‌شود این نوشتن کمک می‌کند تا برنامه‌ریزی برای روزتان مشخص باشد.

به علاوه با خود یکی شدن‌، یعنی دانستن این که گاهی نمی توانید به آن اندازه که دلتان می‌خواهد کار کنید، واحتیاج دارید که فقط به خودتان بپردازید.‌‌ اطلاعات بیشتر در ادامه.

در لحظه زندگی کردن

در لحظه بودن با مثبت‌اندیشی و تمرکز، همراه است این همراهی به شما کمک می کند تا از چرخه افکار منفی بپرهیزید، زیرا به گذشته فکر نمی کنید و یا بابت آینده نگران نیستید.

زندگی کردن در لحظه حال، زندگی را ساده کرده و به شما کمک می کند تا بر اهداف روز خود، فکر کنید با این حال، اگر به زندگی در لحظه عادت ندارید ممکن است برایتان عجیب باشد که چگونه می‌توانید در لحظه‌ی حال زندگی کردن را در خود‌، تقویت کنید.

اگاهی بسیار حائز اهمیت است که ما در این مقاله به  این موضوع خواهیم پرداخت،  شما حتی حتی قبل از اینکه بیشتر در مورد روش های پیچیده ی اگاهی بدانید،  می توانید با استفاده از فوت و فن های کوچک اما مؤثر خودتان را به زندگی در لحظه ی حال عادت دهید.

به عنوان مثال،  شمعی را روشن کرده و به مدت پنج دقیقه روی شعله ی آن تمرکز کنید, یا اینکه پیاده روی کنید و خودتان را به چالش بکشید تا پنج چیز زیبا در طبیعت پیدا کنید،  هر فعالیتی مانند این ها، به شما کمک می کند،  تا به زندگی در لحظه ی حال عادت کنید.

چگونه بر دستیابی به اهداف تمرکز کنیم و متمرکز بمانیم

اکنون که به بخش یکی شدن با خود و ماندن در لحظه ی حال پرداختیم،  به روش های بیشتری را که تمرکز و مثبت اندیشی را آسان می کند بررسی کنیم. همه ی این هفت پیشنهاد را می توانید برای هر هدفی که دارید اعم از اهداف حرفه ای، یا شخصی، استفاده کنید. علاوه بر این،  در ادامه به نمونه هایی میپردازیم،  و راه هایی را برای برخورد با رایج ترین موانع موجود در هنگام تمرین هر روش،  پیش بینی می کنیم.

یاد بگیرید که چگونه کارهای خود را اولویت بندی کنید

همه ی ما وظایف زیادی داریم که بعضی از انها ضروری تر هستند و بعضی از وظایف هم  هستند که به اهداف اصلی کمک می کنند.

برای مثبت ماندن و تمرکز بر اهدافتان، یک لیست از تمام وظایفی باید انجام بدهید را تهیه کنید،  و تا زمان به پایان رساندن لیست نگران اهمیت یا ضرورت آنها نباشید. وقتی همه ی وظایف خود را یادداشت کردید، حالا آنها را طبق اهمیتی که برایتان دارد اولویت بندی کنید، سپس لیست را در جایی قرار دهید که به راحتی بتوانید آن را ببینید و هر وظیفه را طبق روش انجام دهید.

اگر بعضی از این وظایف بیش از حد برای تان دلهره‌آور است و شما تمایل به تعویق انداختن آن دارید سعی کنید این اهداف دلهره‌آور را به اهداف فرعی کوچکتر تبدیل کنید به عنوان مثال (کار ایجاد یک وب سایت برای تجارت من) می‌تواند به (نوشتن بیوگرافی برای سایت من ) یا (افزودن صفحات در مورد خدمات من) و یا مانند این‌ها تبدیل شود.

حذف شبکه‌های اجتماعی با استفاده از سم زدایی دیجیتالی

قطعاً شبکه‌های اجتماعی فایده‌هایی دارد،  این فضا می تواند به شما برای ارتباط برقرار کردن کمک کند و زمانی که نمی‌توانید همدیگر را ببینید می‌توانید با استفاده از آن،  با عزیزان خود در تماس باشید.

با این حال فضای مجازی به عنوان دشمنی برای مثبت اندیشی و فعال بودن شناخته شده است. مغز ما عادت به مشاهده شبکه‌های اجتماعی می‌کند و می‌ بینیم که هر10 دقیقه یکبار فیسبوک و اینستاگرام را به بهانه استراحت بررسی می‌کنیم. اگر این اتفاق برای شما آشنا به نظر می‌رسد به این فکر کنید که، اگر شبکه‌های مجازی را حذف کنید، چقدر میتوانید به کارهایتان برسید.

یکی از راه‌های کاهش استفاده شما از این شبکه ها این است که یک زمان سنج را بر روی دستگاه خود تنظیم کنید و فقط در مدت زمان مشخصی،  که بتوانی به آن ها دسترسی داشته باشید. علاوه بر این ساعات مشخصی را برای دسترسی در نظر بگیرید که با زمانی که می خواهید برای اهداف تان کار کنید تداخل نداشته باشد. به عنوان یک امتیاز استفاده کمتر از شبکه‌های مجازی به معنی کاهش مقایسه خودتان با دیگران است.

بدن سالم، ذهن سالم

اگر بدن خود را در سلامت کامل نگه ندارید نمی ‌توانید انتظار داشته باشید که در فعالیتهایی که برای رسیدن به اهدافتان انجام می دهید،  با انرژی و مثبت باشد.باید غذاهای مغذی مصرف کنید و به طور منظم ورزش کنید.

برای مثال برخی از بهترین غذاهای مغذی شامل ماهی‌های چرب، سبزیجات سبز، انواع توت‌ها،  آجیل و آووکادو،  همه ی این غذاها منابع غنی از ویتامین‌ها و مواد معدنی هستند که انرژی را افزایش می‌دهند و به شما در مبارزه با بیماری‌ها کمک می‌کند و به سلامت روانی نیز بهبود می بخشد.

در رابطه با ورزش کردن سعی کنید حداقل ۳ روز هفته را ورزش کنید،  اگر می خواهید که به این موضوع پایبند باشید به یاد داشته باشید ورزشی انتخاب کنید که خسته کننده نباشد!

هر چیزی که ضربان قلب شما را افزایش می دهد و ماهیچه های شما را تقویت کند انتخاب خوبی است شما چه دویدن،  یا دوچرخه سواری،  شنا، تمرینات رقص یا هر چیز دیگری را انتخاب کنید،  بدانید که به بدن خود و اهداف آینده خود کمک می کنید.

کار خود را با اندروفین های خوب (مسکن طبیعی بدن که در زمان هایی مانند فعالیت‌های بدنی تولید ‌میشود) پایان می دهید و آماده انجام کارهای دیگر روزتان می شوید.

دست از بیش از حد فکر کردن به هر چیزی بردارید

زندگی امروزی ما رابه انجام کارهای متعددی وا می‌دارد،  در نظر بگیرید که چند برنامه را در یک زمان می خواهیم انجام بدهیم،  در این حالت میزان دقت ما کم می‌شود و نمی‌توانیم هیچ کار خاصی را به بهترین نحو اجرا کنیم.

علاوه بر این همزمانی چند کار باعث تفکر بیش از حد می‌شود به عنوان مثال می‌بینیم که ساعت‌ها در مورد مشکلی که آن قدر ها هم پیچیده نیست،  در حال فکر کردن هستیم.

پیشنهاد می کنم حتما مطلب آرامش ذهن از سایت وان جذب را بخوانید.

برخی از توصیه‌های فوق در مورد بودن در لحظه حال به شما کمک می‌کند تا در یک زمان فقط در یک سیستم تمرکز کنید.روش فهرست اولویت بندی کارها نیزمی‌تواند شما را از بیش از حد فکر کردن باز دارد.

با این حال اگر این روش کافی نیست سعی کنید برای خودتان محدودیت زمانی تعیین کنید.

به عنوان مثال اگر نگران ارائه تان هستید بگویید «خوب من ۱۰ دقیقه به خودم فرصت می دهم تا آنجا که دوست دارم در این مورد فکر کنم،  سپس به کارم ادامه می‌دهم »شاید تعجب کنید که چقدر سریع نگرانی تان در آن در ده دقیقه تمام می‌شود.

خواب منظم داشته باشید

یک فرد موفق که در تمام ساعات روز کار می کند را تصور کنید این سبک زندگی انرژی و مثبت اندیشی که باعث رسیدن به اهداف می‌شود را کاهش می‌دهد.

ترفند تمرکز روی اهداف همراه با مثبت اندیشی

قسمتی از احساس خوب داشتن و شاداب بودن به داشتن یک برنامه سالم و منظم خواب بستگی دارد این برنامه تقریباً برای هرکس متفاوت است اما به طور متوسط یک فرد بالغ به ۷ الی ۹ ساعت خواب نیاز دارد تا احساس خوبی داشته باشد. بفهمید که چقدرخواب باعث استراحت شما می شود وسعی کنید به آن اندازه بخوابید، این کار سلول‌های مغزی شما را بازسازی می‌کند و به شما کمک می‌کند تا بهترین عملکرد را داشته باشید.

اگر قبل از خواب پریشان می شوید سعی کنید برنامه خاصی برای خود داشته باشید به عنوان مثال ممکن است شما حداقل یک ساعت از شب را برای استراحت قبل از خواب اختصاص دهید. این برنامه خاص می‌تواند شامل هر چیزی از خواندن کتاب گرفته تا حمام گرم،  مدیتیشن، یا صحبت کردن با یک دوست باشد اما سعی کنید از وسایلی که نور آبی ساطع می کنند دوری کنید زیرا ثابت شده که هورمونهای خواب را مختل می کنند.

کنترل زندگیتان را در دست بگیرید

به دست گرفتن کنترل زندگی یعنی دور شدن از این ایده که زندگی برای شما«اتفاق» می افتد به یاد داشته باشید که شما سازنده زندگی خودتان هستید، این شما هستید که باید تصمیم بگیرید که چه اتفاقی برای شما می‌افتد. اگر خودرا یک قربانی منفعل تصور کنید، در این موقعیت قرار خواهید گرفت، در مقابل اگرخود را فردی فعال ومثبت اندیش می‌بینید که محدودیتی ندارد، می‌توانید هرکاری را انجام دهید.

یکی دیگر از جنبه های کنترل گری نگاه صادقانه به عادت های غیر فعالانه و تغییر این عادت‌ها است.

برای  مثال این که آیا بیش از حد مشروب می‌خورید،  زیاد غذا می خورید، سیگار می کشید و یا از روابط معنادار دوری می کنید،  پذیرفتن الگوهای منفی اولین قدم برای کنترل آنهاست و فراموش نکنید که کمک های زیادی برای تقویت خود کنترل گری شما هستند، همه چیز از هیپنوتیزم درمانی گرفته تا درمان منظم،  و مربیگری،  دوستی ، همه می‌توانند به شما کمک کند تا به تعهدات خود پایبند باشید و بهترین خودتان باشید.

آگاهی را تمرین کنید

قبلاً به چند تمرین کوتاه اشاره کردیم که شما را در لحظه حال نگه می دارد مانند پیاده‌روی آگاهانه یا تماشای شعله شمع. با این حال هر چه تمرینات ذهنی تان پیچیده تر باشد بیشترمی توانید ذهنتان را تنظیم کنید، این به این معناست که در صورت نیاز می‌توانید به طور مداوم ذهنتان را مجدداً فعال و مثبت اندیش کنید. به صورت ایده‌آل شما باید عادت کنید که هر روز تمرینات ذهنی تان را تکرار کنید اما نیازی نیست که بیشتر از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه طول می کشد.

مطلب مرتبط: خودآگاهی شما چیست و چرا ما خودپذیری را نادیده می گیریم؟

تمرینات تجسم خلاق یکی از بهترین روش‌های آگاهی ذهن برای کار قانون جذب است، این کار شبیه کار تجسمی است که ورزشکاران اغلب برای افزایش عملکرد انجام می دهند. چشمانتان را ببندید و نفس عمیق بکشید و تصویر واضحی از هدفی که می خواهید را بسازید،  خودتان را تصور  کنید که واقعاً در آن زندگی می کنید. احساس کنید وقتی کارهایی را که برای انجام آن تلاش کردید انجام رسید چه احساسی خواهید داشت و واکنش دیگران را نیز تصور کنید.

بر قانون جذب تمرکز کنید

در این مرحله شما باید متوجه شده باشید که هنگام دنبال کردن اهداف قانون جذب، تمرکز کردن و مثبت ماندن چه معنایی دارد. اهمیت یکی بودن با خود و زندگی کردن در لحظه را بررسی کردیم و مهمترازهمه، هفت روش خاصی را کار کردیم که به شما کمک می کند که در چهارچوب درست ذهنی،  برای رسیدن به اهدافتان بمانید.

زمانی که کنترل تمرکز و نگرش خود را در دست می گیرید، در واقع کنترل زندگیتان را در دست می گیرید و این دقیقاً همان چیزی است که ما از شما میخواهیم.

با قانون جذب که دراختیار شماست،  هیچ چیزنباید غیر قابل دسترسی باشد، و وقتی که به فردی متمرکز و توانمند تبدیل شوید،  خود را در بهترین موقعیت قرار می دهید تا هر چیزی که  برای جذب آن تلاش می کنید را به دست آورید با داشتن انرژی مثبت و فعال بودن،  در فرکانس فراوانی ارتعاش می‌فرستید، شما عشق،  ثروت،  موفقیت و شادی را جذب می کنید.

منبع
thelawofattraction

تیم وان جذب

سایت وان جذب اولین و کامل ترین مرجع آموزش قانون جذب و موفقیت در ایران با آپدیت روزانه، پیشنهاد می کنیم اگر به دنبال این هستید که جزء یک درصد موفق و سطح بالای جامعه باشید، مطالعه روزانه را در برنامه خود جای دهید، خواندن روزانه مقالات سایت وان جذب هم می تواند یک عادت مفید برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا