نیکولا تسلا (حقایق ناگفته)

نیکولا تسلا را می توان یکی از برترین دانشمندان و مخترعین تاریخ نامید که امروزه نیز با گذشت سال ها که از مرگ او می گذرد، همچنان به عنوان برترین مخترع قرن از او یاد می شود. بسیاری از وسایلی که امروزه از آن ها استفاده می کنیم، از جمله اختراعات تسلا بوده و یا او به صورت غیر مستقیم بخش مهمی از این اختراع را به وجود آورده است.

همین موضوع باعث شده تا امروزه نیکولا تسلا تبدیل به یکی از مخترعین و مهندسین پیشرو و پیشگام تاریخ شناخته شود. به همین واسطه در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به شخصیت نیکولا تسلا انداخته و در رابطه با زندگی نامه و اختراعات او و همچنین داستان ها و افسانه هایی که پیرامون وجود دارد توضیحاتی را به شما ارائه دهیم، پس با سایت وان جذب همراه باشید.

نیکولا تسلا کیست؟

اگر بخواهیم در بخش اول در رابطه با نیکولا تسلا صحبت کرده و او را به شما معرفی کنیم باید گفت تسلا یک مخترع، مهندس برق، مهندس مکانیک و ایده پرداز صرب آمریکایی بوده که امروزه از او به عنوان یکی از مخترعین پیشرو و پیشگام تاریخ یاد می شود. تسلا بدون دریافت مدرک تحصیلی در رشته مهندسی تحصیل نمود و پس از مهاجرت کردن به آمریکا اقدام به فعالیت در حوزه مخابرات از راه دور و مهندسی برق کرد.

زندگی نامه پر رمز و راز تسلا و اختراعات متعدد و مختلف او باعث شد تا در مدت زمان کوتاهی نام تسلا بر سر زبان ها بیافتد اما یکی از نکات مهمی که باید بدانید این است که امروزه بسیاری از افراد اعتقاد دارند که تسلا همچنان یکی از مخترعین ناشناخته تاریخ است و آن چنان که شایسته است، به این شخصیت پرداخته نشده و حتی بسیاری از افراد به او لقب نابغه فراموش شده دنیای الکتریسیته را داده اند.

در مورد زندگی نیکولا تسلا داستان ها و افسانه های مختلفی نقل شده است که بسیاری از آن ها به قدری عجیب است که ممکن است بسیاری از افراد آن را باور نکنند.

با این وجود در بخش های بعدی شما را بیشتر با این شخصیت پر رمز و راز تاریخ آشنا کرده و در رابطه با بخش های مختلف زندگینامه، اختراعات و دستاوردهای نیکولا تسلا توضیحاتی را به شما ارائه می دهیم.

زندگی نامه نیکولا تسلا

به منظور بررسی زندگی نامه نیکولا تسلا (nikola tesla) باید گفت که این دانشمند در تاریخ ۱۰ جولای ۱۸۵۶ در امپراتوری اتریش و دهکده ای به نام سمیلجان که امروز در کشور کرواسی قرار دارد، به دنیا آمد. پس از این نیکولا تسلا که در حوزه علوم فیزیک و مهندسی بدون دریافت مدرک تحصیلی تحصیلات عالی خود را پیگیری کرد، در دهه ۱۸۸۰ به آمریکا مهاجرت کرد و با فعالیت و حضور در شرکت ادیسون تجربیات بسیار زیادی در زمینه علوم الکتریسیته به دست آورد.

زندگی نامه نیکولا تسلا

پس از مهاجرت کردن به آمریکا، تسلا تصمیم گرفت تا در سال ۱۸۸۴ شرکت بزرگ ادیسون را برای پیگیری ایده های خلاقانه خود را ترک کرده و تصمیم گرفت تا با کمک شرکای خود تعدادی آزمایشگاه و شرکت در حوزه های مهندسی مکانیک و برق در نیویورک به وجود بیاورد. تسلا با اختراعات جذاب، منحصر به فرد و خاص خود در مدت زمان کوتاهی توانست به درآمد قابل توجهی دست پیدا کند و با استفاده از این درآمد طرح های دیگر خود را پیگیری کند. همین موضوع باعث تا شاهد به وجود آمدن اختراعات مختلف از او باشیم و نیکولا تسلا توانست ایده ها جذاب و منحصر به فرد خود را تا حد قابل قبولی به سرانجام برساند.

پس از موفقیت های نسبی تسلا تلاش کرد تا در برج معروف و ناتمام خود سایر اختراعات و ایده های خود را پیگیری کند اما اکثر این پروژه ها و ایده ها پس از مدتی که در مورد آن ها تحقیقات و آزمایشات گوناگونی صورت گرفت، عموما به دلیل کمبود بودجه ناتمام باقی مانده و این مسئله باعث شد تا به دلیل به دلیل بدهی های زیاد و پروژه های ناموفق در فرهنگ عمومی آن دوره مردم به تسلا لقب دانشمند دیوانه بدهند.

تسلا تلاش های بسیار زیادی برای پیشرفت علم در حوزه الکتریسیته کرد اما متاسفانه تنها بخشی از مردم آن دوران به او اعتقاد داشتند و رفته رفته تسلا به فراموشی سپرده شد. این مسئله تا چند سال اخیر نیز همچنان پابرجا بود اما ناگهان موج جدیدی از مردم اقدام به مطالعه و بررسی زندگی نامه تسلا کرده و متوجه نقش و اهمیت این دانشمند بزرگ شدند. البته افسانه ها و داستان های عجیب و غریبی که در مورد تسلا وجود دارد نیز باعث شده تا این شخصیت محبوبیت بسیار زیادی در بین مردم دنیا پیدا کند.

پس از 86 سال زندگی، در نهایت نیکولا تسلا در ژانویه سال ۱۹۴۳ در شهر نیویورک از دنیا رفت. با وجود آن که این دانشمند اختراعات مختلف و بزرگی را به ثبت رساند اما بسیاری از افراد اعتقاد دارند که اگر به نیکولا تسلا آن طور که باید بها داده می شد و پروژه های او با مشکلات مختلفی همچون کمبود بودجه مواجه نمی شدند، امروزه شاهد اختراعات بسیار زیادی بودیم که از تسلا به ما رسیده است.

چندین سال بعد و دهه ۱۹۶۰ کنفرانس بین المللی اوزان و مقیاس ها به احترام تسلا، واحد بین المللی میدان مغناطیسی را به نام این دانشمند بزرگ نامیدند.

اختراعات نیکولا تسلا

اختراعات تسلا

تسلا پس از جدا شدن از شرکت بزرگ ادیسون و فعالیت عنوان یک دانشمند و مخترع مستقل توانست اختراعات متنوع و گوناگونی را به وجود بیاورد که اگر بخواهیم شما را با هر یک از این اختراعات آشنا کرده و در مورد آن ها توضیحاتی را به شما ارائه دهیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

موتور القایی

یکی از مهم ترین اختراعات ثبت شده توسط تسلا موتور القایی بود که از جریان برق متناوب استفاده می کرد. در آن دوران جریان الکتریسیته متناوب در حال توسعه بود و تسلا برای گردش موتور خود از جریان چند فازی استفاده کرد. در واقع به منظوره گردش موتور این جریان یک میدان مغناطیسی دوار به وجود آمده و همین مسئله باعث عملکرد موتور القایی می شد.

نکته مهمی که باید بدانید این است که پس از اختراع این موتور القایی بود که بسیاری از شرکت های بزرگ به سراغ تسلا آمدند تا محصول جدید خود را بخرند و در نهایت این محصول به شرکت وستینگهاوس فروخته شد. قراردادی که بین تسلا و این شرکت به امضا رسید شامل ۶۰ هزار دلار پول نقد، بخشی از سهام این شرکت و همچنین 2.5 دلار بابت فروش بخار انرژی تولید شده توسط هر موتور به تسلا می شد و همچنین او به مدت یک سال و با حقوق بالای ۲۰۰۰ دلار در ماه استخدام شد تا فعالیت خود را در آزمایشگاه پیترزبورگ پیگیری کرده و اختراعات مختلفی را به ثبت برساند.

سیم پیچ نیکولا تسلا

یکی از اختراعات نیکولا تسلا سیم پیچ خاص و مخصوصی است. نیکولا تسلا در آزمایشات خود تلاش کرد تا بتواند یک سیم پیچ القایی را با استفاده از یک ژنراتور سرعت بالا برق دار کند. نکته مهم این بود که این آزمایش به دلیل فرکانس بالا آن، باعث ذوب شدن ماده عایق سیم پیچ می شد. به همین دلیل تسلا تلاش کرد تا سیم پیچی را به وجود آورد که به جای ماده ای در داخل آن، از هوا استفاده می شود و در نهایت سیم پیچ القایی جدید او به نام سیم پیچ تسلا به وجود آمد که هوا به عنوان عایق این سیم پیچ بود.

سیستم روشنایی بدون سیم

یکی از مهم ترین تلاش های تسلا برای به وجود آوردن یک سیستم روشنایی بدون سیم با استفاده از جریان ولتاژ بالا بود. او تلاش می کرد تا سیستم روشنایی را به صورت بی سیم به وجود بیاورد تا بتواند برق را بدون هیچ گونه سیمی منتقل کند.

البته باید به این نکته توجه داشته باشید که او در ارائه های مردمی خود توانست تا حدودی به این هدف نیز دست پیدا کرده و چندین لامپ را بدون اتصال سیم و به صورت القایی روشن کند اما با وجود این که تلاش های بسیار زیادی از سوی نیکولا تسلا صورت گرفت تا بتواند چنین سیستمی را به وجود بیاورد اما در نهایت او نتوانست به هدف خود دست پیدا کند و محصول تجاری با چنین سیستمی وارد بازار نشد. تسلا و سرمایه گذاران او تمام تلاش خود را کردند تا چنین سیستمی را به وجود بیاورند اما متاسفانه تسلا نتوانست به این هدف والا خود دست پیدا کند.

اسیلاتور یا نوسان ساز تسلا

نیکولا تسلا تلاش های بسیار جدی برای به وجود آوردن دستگاهی به منظور تولید جریان متناوب به شکل بهتر انجام داد و در نهایت در سال ۱۸۹۳ توانست یک سیستم نوسان ساز را به وجود بیاورد که با انرژی بخار به حرکت در آمده و باعث ایجاد نوسان می شود.

حرکت بالا پایین آرماتور مورد استفاده در این دستگاه و لرزش آن با سرعت بسیار بالا باعث به وجود آمدن یک میدان مغناطیسی متناوب باشد و در نهایت شاهد به وجود آمدن جریان برق متناوب در سیم پیچ های موازی دستگاه می شد. این دستگاه پیچیدگی بسیار زیادی در بخش استفاده از بخار داشت و به همین دلیل به هیچ وقت نتوانست تبدیل به یک راه حل مهندسی برای تولید برق شود.

بسیاری از افراد اعتقاد دارند که تسلا اسیلاتور خود را در یک ساختمان مورد استفاده قرار داد و به دلیل فرکانس بالایی که این دستگاه وجود داشت، ساختمان تا حدی سست شد که نزدیک بود که ساختمان بر روی تسلا بریزد.

قایق کنترل از راه دور

یکی دیگر از اختراعات فوق العاده نیکولا تسلا قایق کنترل از راه دور بود. این قایق در سال ۱۸۹۸ توسط تسلا ساخته شد و افرادی که این ارائه را دیدند بسیار متعجب و وحشت زده شدند، چرا که اعتقاد داشتند تسلا با استفاده از نیروی جادویی توانسته چنین کاری بکند.

این قایق با استفاده از رادیو کنترل قابل مدیریت بود و همین مسئله باعث جذابیت و خارق العاده بودن این دستگاه شده بود. با وجود این که تسلا تلاش بسیار زیادی کرد تا طرح قایق کنترل از راه دور را به ارتش ایالات متحده آمریکا بفروشند اما نتوانست به این هدف دست پیدا کند و این طرح با وجود موفقیت نسبی اما تجاری نشد و به نتیجه نهایی نرسید.

توربین بدون پره

یکی دیگر از اختراعات بسیار مهم تسلا توربین بدون پره ای است که ۲۰۰ اسب بخار قدرت داشته و با سرعت گردش ۱۶۰۰۰ دور در دقیقه می توانند فعالیت کنند. با وجود این که این توربین بسیار خاص، منحصر به فرد و شگفت انگیز بود اما تسلا نتوانست این اختراع خود را نیز تجاری کند، بسیاری از افراد اعتقاد دارند که اکثر اختراعات تسلا بالاتر از سطح درک مردم آن زمان بود و همین موضوع باعث شده بود تا بسیاری از این اختراعات نتواند جایگاه ویژه ای بدست بیاورند. با وجود تلاش های بسیار زیاد تسلا برای به نتیجه رساندن توربین بدون پره خود اما در نهایت او مجبور شد تا این اختراع را به شرکت تولید ابزار دقیق بفروشد. نکته مهمی که باید بدانید و به آن توجه داشته باشید این است که امروزه این توربین به شکل غیر مستقیم در سرعت سنج خودروهای لوکس مورد استفاده قرار می گیرد.

نیکولا تسلا و ادیسون

بدون هیچ شک و تردیدی می توان یکی از مهم ترین رقابت های تاریخ در حوزه علمی را جنگ سردی دانست که بین تسلا و ادیسون در آن دوران در جریان بود.

نیکولا تسلا و ادیسون

هر دو این دانشمندان تلاش های بسیار زیادی کردند تا ایده ها و اختراعات خود را به ثبت رسانده و از رقیب خود پیشی بگیرند و همین موضوع باعث شد تا جریانات بسیار زیادی پیرامون این دو دانشمند به وجود بیاید. اگر بخواهیم در مورد داستان این درگیری و اختلافات بپردازیم و شما را با این اتفاقات آشنا کنیم باید گفت که زمانی که نیکولا تسلا به آمریکا آمد، به استخدام شرکت ادیسون درآمد.

او در مدت زمان کوتاهی و به سرعت به عنوان دستیار ادیسون پذیرفته و مشغول به کار شد. نصب تجهیزات آزمایشگاهی، تعمیر کردن ژنراتورها، طراحی ماشین های تازه و… از جمله فعالیت هایی بود که نیکولا تسلا در آن به توماس ادیسون کمک می کرد اما یک سال بعد تسلا به بهانه عدم پایبندی مدیران شرکت ادیسون به وعده های شان از این شرکت مشهور جدا شده و اقدام به جذب سرمایه گذار کرد تا در نهایت کارخانه، آزمایشگاه و شرکت خود را به وجود بیاورد.

رقابت بین نیکولا تسلا و توماس ادیسون

در همین زمان بود که درگیری و رقابت بین ادیسون و نیکولا تسلا به اوج خود رسید، چرا که تسلا اعتقاد داشت که می توان از جریان الکترونیکی متناوب به عنوان استاندارد عمومی استفاده کرد.

از سوی دیگر اما توماس ادیسون اعتقاد داشت که بهترین گزینه جریان الکتریکی مستقیم است. بسیاری از افراد اعتقاد دارند که به دلیل آن که توماس ادیسون در طول این سال ها درآمد بسیار زیادی از فروش پتنت های ثبت شده بر مبنای جریان مستقیم بدست آورده بود و توانسته بود حجم بسیار زیادی از اختراعات خود که بر مبنا این جریان بود را به فروش برساند، تصمیم گرفته بود تا جلوی جایگزین شدن جریان الکتریکی متناوب با جریان الکتریکی مستقیم را بگیرد. در واقع همین مسئله باعث می شد تا او تلاش بسیار زیادی می کند که ایده تسلا مبنی بر جریان الکتریکی متناوب را رد کرده و کاری کند تا این ایده به هیچ عنوان به نتیجه نرسد.

تسلا اعتقاد داشت که استفاده از جریان مستقیم باعث می شود تا نتوان برق را به نقاط دور دست ارسال کرد و افراد برای استفاده از برق مجبور هستند تا در فواصل کوتاه نیروگاه های برق به وجود بیاورند. همین مسئله و دیدگاه بسیار مهم بود که باعث شد تا شرکت وستینگهاوس که با تسلا همکاری داشت، در سراسر آمریکا تبلیغاتی علیه سیستم به وجود آمده توسط ادیسون ترتیب دهد.

بد نام شدن جریان الکتریکی متناوب توسط ادیسون

توماس ادیسون نیز به عنوان یک مخترع و هم به عنوان یک تاجر موفق تلاش کرد تا این کمپین های به وجود آمده را خنثی کند. در نتیجه او تمام تلاش خود را کرد تا جریان الکتریکی متناوب را بد نام کرده و در نتیجه با انجام دادن این کار باعث شکست تسلا شود.

یکی از مهم ترین اقدامات ادیسون این بود که افراد با نفوذ را قانع کند تا فرآیند اعدام را با استفاده از جریان برق متناوب را انجام دهند. همچنین او در سال ۱۹۰۳ کاری کرد تا کارکنان وی یک فیل را با استفاده از جریان برق متناوب از پای دربیاورند.

تمامی این موارد با این هدف بود که مردم از جریان الکتریکی متناوب تسلا ترسیده و به سراغ او نروند. با وجود تلاش های بسیار زیادی که ادیسون برای بدنام کردن جریان متناوب و نیکولا تسلا انجام داد اما در نهایت به شرکت وستینگهاوس توانست یک مناقصه بزرگ پروژه برق کشی را در آمریکا برنده شده و از جریان برق متناوب استفاده کند. همین مسئله باعث شد تا رفته رفته شاهد افزایش محبوبیت این جریان باشیم.

سه سال بعد نیز کمپانی بزرگ جنرال الکترونیک با کنار گذاشتن جریان مستقیم به سراغ جریان برق متناوب رفت و از آن استفاده کند و سرانجام این جریان الکترونیکی تبدیل به جریان غالب در آمریکا شد.

برخی از افرادی که به بررسی زندگی نامه و درگیری های تسلا و ادیسون پرداخته و آن را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهند، همواره به این نکته اشاره کردند که امروزه طرفداران این دو دانشمند بزرگنمایی های بسیار زیادی از این درگیری داشتند و کشمکش بین ادیسون و تسلا به هیچ عنوان به قدر نبوده که امروزه به آن پرداخت می شود.

دزدی ایده های تسلا توسط افراد دیگر!

البته باید به این نکته توجه داشته باشید که علاوه بر توماس دانشمندان دیگری نظیره گولیلمو مارکونی نیز تلاش کردند تا تسلا را با مشکل مواجه کنند. به عنوان مثال مارکونی برای آن که تسلا را زمین زده و باعث رشد محبوبیت خود شود، ایده تسلا برای تولید رادیو را به نام خود ثبت کرد و در واقع شاهد یک دزدی از سوی او بودیم. البته در این بین حمایت های ادیسون از مارکونی برای این کار نیز بی تاثیر نبود و همین حمایت ها بود که باعث شد تا او بتواند ایده تسلا را به نام خود ثبت کند.

عقاید سیاسی نیکولا تسلا و ادیسون

یکی دیگر از نکات مهمی که در رابطه با تسلا و ادیسون باید بدانید این است که آن ها از نظر سیاسی نیز با یکدیگر تفاوت های عمیقی داشتند. به عنوان مثال ادیسون همواره به روش های صلح آمیز اعتقاد داشت و در طول جنگ جهانی اول نیز تنها اقدام به تولید سلاح های دفاعی کرد اما تسلا از طرفداران پر و پا قرص ایده اصلاح نژادی بود و همچنین طرفدار ایده بود که عقیم سازی مجرمان و بیماران ذهنی تاکید داشت. این مسئله باعث شده بود تا این دو دانشمند از نظر سیاسی نیز با یکدیگر مشکلات مختلفی داشته باشند.

امروزه شاهد تعبیرات مختلفی برای تسلا و ادیسون هستیم. از یک سو طرفداران نیکولا تسلا اعتقاد دارند که او برترین دانشمند دهه های گذشته بوده و توماس ادیسون تنها یک تاجر بوده که تنها با سرقت و ثبت اختراعات افراد دیگر به نام خود توانسته بود به اسم و رسمی دست پیدا کند. از سوی دیگر طرفین ادیسون اعتقاد دارند که نیکولا تسلا به قدری در علم غرق شده بود که به مرز جنون رسیده بود و همین مسئله باعث سبب گشته بود تا رفته رفته سرمایه گذاران و سایر مردم از او فاصله گرفته و او در اواخر عمر خود تنها باقی بماند.

فارغ از تمامی این موضوعات باید بدانید که هم ادیسون و هم تسلا هر دو دانشمندان بزرگی بودند و همچنین تاجران برتری نیز به حساب می آمدند، چرا که در آن دوران هر دو سعی کردند تا از علم هم برای به وجود آوردن اختراعات جدید استفاده کرده و هم کسب درآمد کنند.

در نتیجه نمی توان گفت که ادیسون یک تاجر بوده و تسلا یک نابغه تمام عیار، چرا که هر دو آن ها رفتارهای مشابه ای از خود نشان دادند و این مسئله ثابت می کند که این دو در واقع درگیر یک جنگ تجاری و علمی بودند و نمی توان یکی از این دو نفر را خیر مطلق و دیگری را شر مطلق نامید. اما هرکسی نظر شخصی خود را دارد، برای مثال نظر شخصی بنده این است نیکولا تسلا کسی بود که به دنبال پول بیشتر برای توسعه آزمایشگاه خود و فهمیدن مسائل علمی بیشتر بود و هدف اول آن تجارت و شهرت نبود.

سخنان نیکولا تسلا

متاسفانه در سال های اخیر شاهد تحریفات بسیار زیادی از سوی کاربران اینترنت در مورد دانشمندان بزرگ هستیم و جملات و سخنان بسیار زیادی را به این افراد نسبت می دهند.

سخنان نیکولا تسلا

این در حالی است که هیچ یک از این سخنان مربوط به آن ها نیست. به همین دلیل در این بخش قصد داریم تا سخنانی از نیکولا تسلا را به شما ارائه دهیم که تمامی تاریخ نگاران و افرادی که به زندگی او پرداخت و آن را بررسی کرده اند، متفق القول هستند که توسط تسلا گفته شده است. بررسی این سخنان به شما کمک کند تا دید بسیار خوبی در رابطه با ایده ها و نظرات نیکولا تسلا داشته باشید. اگر بخواهیم نگاهی به مهم ترین سخنان نیکولا تسلا بیاندازیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اگر می خواهید رازهای جهان را پیدا کنید، به انرژی ، فرکانس و ارتعاش فکر کنید.
 • از همه چیز بیشتر، من کتاب را دوست دارم.
 • برای من اهمیتی ندارد که آن ها ایده های من را دزدیدند، مهم این است که آن ها هیچ ایده ای از خود ندارند.
 • زمان حال متعلق به آن ها است، آینده ای که من واقعا برای آن تلاش می کردم اما متعلق به من است.
 • اگر نفرت مردم جهان به نیروی برق تبدیل شود، می تواند تمام دنیا را روشن کند.
 • رهبران موفق همیشه افرادی بوده و هستند که مطالعه دارند.
 • در حال حاضر وارد عصری شده ایم که در آن، ربات ها مسئولیت شغل هایی را به عهده گرفته اند که قبلا متعلق به انسان ها بوده
 • من خودم از تمامی محرکات مثل مشروب الکی اجتناب کرده و همچنین از گوشت نیز استفاده نمی کنم.

مطالعه و بررسی سخنان تسلا به شما کمک می کند تا شناخت بهتری از این شخصیت داشته باشید، چرا که همواره بررسی سخنان افراد باعث می شود تا شما بتوانید شخصیت آن ها را درک کرده و متوجه ایده ها، نظرات و افکار آن ها شوید.

کتاب ها و نوشته های نیکولا تسلا

نیکولا تسلا از جمله دانشمندانی بوده که همواره توجه بسیار زیادی به زندگی روزمره خود داشته و تلاش داشت تا با برنامه ریزی کارهای خود را جلو ببرد.

در حالی که بسیاری از افراد فکر می کنند که تسلا تمام وقت خود را صرف تحقیق و بررسی اختراعات می کرده، اما باید به این نکته توجه داشته باشید که افرادی که زندگی این شخصیت و مخترع بزرگ را مورد بررسی و ارزیابی قرار داده اند، اعتقاد دارند که تسلا در آن دوران از جمله دانشمندانی بوده که همواره وقت بسیار زیادی برای خود اختصاص می داده و همین موضوع باعث شده بود تا از او به عنوان یکی از با وقار ترین دانشمندان تاریخ یاد شود.

 یکی از فعالیت هایی که تسلا همواره به آن مشغول بوده، نگارش مطالب و نوشته های مختلف است در واقع می توان گفت تسلا علاقه بسیار زیادی به نوشتن داشته و همین موضوع باعث شده بود تا او برای مجله ها و ژورنال های مختلف مقالات گوناگونی را بنویسد. همچنین او به دلیل علاقه بسیار زیادی که به خواندن کتاب داشت، در این زمینه نیز فعالیت کرد. به عنوان مثال او کتابی به نام My Inventions: The Autobiography of Nikola Tesla را نوشت که در واقع اتو بیوگرافی از خود بود.

شما پس از مطالعه این کتاب متوجه می شوید که تسلا چه مسیری برای رسیدن به جایگاه فعلی خود را طی کرده بود و در این کتاب سعی کرده بود تا مهم ترین اتفاقات زندگی خود را ذکر کند. همین مسئله باعث شده تا امروزه این کتاب تبدیل به یکی از کتاب های محبوب در حوزه زندگینامه تسلا شود، چرا که خود نیکولا تسلا اقدام به نگارش این زندگی نامه کرده بود. این کتاب توسط بن جانسون ترجمه و ویرایش شده است.

کتاب دیگری نیز که تسلا خودش شخصا نگارش آن را برعهده داشته، کتاب The Fantastic Inventions of Nikola Tesla است که دیوید هاچر آن را ویرایش و ترجمه کرده است. در این کتاب نیز نیکولا تسلا تلاش کرده تا در رابطه با اختراعات مختلف خود صحبت کرده و توضیحاتی را ارائه دهد. به افرادی که علاقه مند به بررسی اختراعات نیکولا تسلا هستند پیشنهاد می دهیم تا The Fantastic Inventions of Nikola Tesla را مطالعه کنند. آن ها می توانند این کتاب جذاب را مطالعه کرده و دید بسیار خوبی در مورد اختراعات نیکولا تسلا بدست بیاورند.

همچنین کتابی با نام نامه های تسلا وجود دارد که شما می توانید در آن نامه هایی که تسلا در زندگی خود نوشته و آن ها را ارسال کرده را مشاهده کنید. نامه ها نیز از جمله مواردی هستند که بررسی آن ها می تواند به شما کمک کند تا متوجه شخصیت، ویژگی ها و افکار یک فرد شوید.

ضریب هوشی نیکولا تسلا

ضریب هوشی بالا نیکولا تسلا بر هیچکس پوشیده نیست و بسیاری از افراد اعتقاد دارند که تسلا جز چهل انسان برتر تاریخ از نظر ضریب هوشی است. با وجود این که به صورت رسمی آزمون و تست هوشی از تسلا برای سنجش آی کیو صورت نگرفته است اما امروزه روانشناسان و افرادی که به بررسی این موضوع می پردازند، اعتقاد دارند که آی کیو تسلا بین ۱۶۰ تا ۳۱۰ بوده و همین مسئله باعث شده تا امروزه بتوان از تسلا به عنوان یکی از باهوش ترین انسان های تاریخ یاد کرد.

برای آشنایی بیشتر شما با ضریب هوشی و آی کیو لازم است تا به این نکته نیز توجه داشته باشید که گویا تسلا از حافظه تصویری ویژه ای برخوردار بود. به نحوی که او می توانست تمام کتاب هایی را که مطالعه کرده به صورت کامل به خاطر بسپارد. یکی از نکات مهمی که در رابطه با تسلا باید بدانید این است که او فردی چند زبانه بوده و به همین دلیل می توانسته به ۸ زبان زنده دنیا صحبت کند. این زبان ها شامل صربی کرواتی، چکی، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، مجاری، ایتالیایی و لاتین می شده.

در واقع همین چند زبان بودن نشان از هوش بالای نیکولا تسلا است، چرا که مسلط شدن به ۸ زبان زنده دنیا در زمانی که متدهای پیشرفته یادگیری زبان به شکل امروزی نبود، کار بسیار سخت و طاقت فرسا به حساب می آمده و تسلا توانسته بود تا در مدت زمان کوتاهی به این ۸ زبان زنده دنیا مسلط شود.
یکی دیگر از نکاتی که در رابطه با هوش بالای تسلا باید بدانید این است که از نظر تفکر دیداری نیز تسلا جایگاه ویژه ای دارد و بسیاری از افراد با بررسی زندگینامه تسلا و همچنین مطالعه اتو بیوگرافی های نوشته شده توسط او به این نتیجه رسیده اند که تسلا پیش از ساختن و اختراع یک وسیله آن را با دقت بالا و جزئیات فوق العاده ای در ذهنش تصور می کرد. در واقع او در ذهن خود تمامی ابعاد اختراع جدید خود را در نظر می گرفت و این مسئله باعث شده بود تا معمولاً او اختراعات و ایده های خود را بر روی کاغذ طراحی نکرده و تماماً از روی حافظه خود کار کند. تمامی این مسائل در کنار هم نشان می دهد که حافظه او، به خصوص در بخش تصویری چقدر قدرتمند بوده و ضریب هوشی این فرد چقدر بالا است.

شرکت نیکولا تسلا

پس از خروج تسلا از شرکت ادیسون، او تصمیم گرفت تا آزمایشگاه و شرکت خودش را به وجود بیاورد. در همین راستا در سال ۱۸۹۵ ادوارد دین آدامز در هنگام بازدید از آزمایشگاه نیکولا تسلا بسیار تحت تاثیر دانش او قرار گرفت و متقاعد شد تا به تسلا برای تامین اعتبار توسعه و بازاریابی اختراع اتش کمک کند.

شرکت نیکولا تسلا

همین مسئله باشد تا آلفرد براون نیز وارد قرار داده بین این دو نفر شده و در نهایت با اضافه شدن چند سرمایه گذار دیگر، تسلا توانست به اعتبارات قابل قبولی دست پیدا کند. پروژه ها و اختراعات تسلا پس از تشکیل شرکت تسلا به طرز قابل توجهی موفق بود و او توانسته بود تا در مسیر موفقیت حرکت کند اما در اواسط دهه ۱۹۹۰ از نظر مالی تسلا و شرکت او با مشکلات مختلفی مواجه شدند.

با وجود تلاش های بسیار زیادی که نیکولا تسلا در شرکت برای به وجود آوردن روشنایی بی سیم انجام داده بود اما این تحقیقات به نتیجه نرسید و این محصول به بازار عرضه نشد. همچنین در ۱۳ مارس ۱۸۹۵ نیز آتش سوزی در آزمایشگاه تسلا صورت گرفت که باعث شد تا بسیاری از پروژه های تسلا عقب بیافتد. تمامی این موارد در کنار هم باعث شد تا تسلا و شرکت او با مشکلات مختلفی مواجه شده و رفته رفته شاهد مشکلات مالی این دانشمند باشیم.

آتش سوزی آزمایشگاه نیکولا تسلا

اگر بخواهیم در رابطه با آتش سوزی آزمایشگاه نیکولا تسلا صحبت کنیم باید گفت که در ساعات اولیه صبح ۱۳ مارس ۱۸۹۵، آزمایشگاه تسلا که در ساختمانی واقع در خیابان پنجم جنوبی واقع داشت، دچار حریق می شود. آتش از زیر زمین ساختمان آغاز شده و با سرعت و شدت بسیار زیادی آزمایشگاه تسلا را که در طبقه چهارم قرار دارد را در بر می گیرد.

شدت آتش سوزی به قدری بالا است که آزمایشگاه تسلا به طبقه دوم فرو می ریزد. بروز این مشکل باعث می شود تا پروژه های در حال انجام تسلا را با مشکل مواجه شده و به عقب بیافتد. همچنین یادداشت های اولیه، قطعات، مدل ها تحقیقاتی و… که توسط تسلا برای پروژه های تازه خود ثبت و به وجود آمده بودند به راحتی از بین بروند.

در همان زمان نیکولا تسلا در مصاحبه ای که با نیویورک تایمز داشت، بیان می کند: من بیش از حد ناراحت هستم که بتوانم صحبت کنم. چه می توانم بگویم؟ پس از این اتفاق بود که تسلا تصمیم گرفت تا به خیابان ۴۶ و ۴۸ شرقی هوستون رفته و آزمایشگاه خود را در طبقه ۶ و ۷ این خیابان بازسازی کند.

نیکولا تسلا و موجودات فضایی

یکی از نکات بسیار مهمی که در رابطه با زندگی نیکولا تسلا باید بدانید این است که افرادی که در مورد این دانشمند تحقیق کردند، اعتقاد دارند که نیکولا تسلا توانسته بود با موجودات فضایی ارتباط برقرار کند. در واقع برخی از افراد باور دارند که نیکولا تسلا توانسته بود صداهای مکالمه موجودات فضایی را بشنود. در واقع بر اساس برخی از گفته های تسلا می توان نتیجه گرفت که او صدا موجوداتی که در اطراف اش حضور ندارند را شنیده است.

نیکولا تسلا و موجودات فضایی

تسلا این صداها را شبیه مکالمه گروهی از مردم توصیف می کند اما نکته مهم این است که او به هیچ عنوان زبان مکالمه آن ها را متوجه نمی شد اما همواره این احساس در او وجود داشته که می تواند صدای بیگانگان و موجودات فضایی را بشنود. تسلا از این مکالمات یادداشت برداری کرده و اعتقاد داشت که موجودات هوشمند سایر سیارات در حال صحبت کردن با یکدیگر هستند و او می تواند این صداها را بشنود.

برخی از افراد اعتقاد دارند که تسلا در آن زمان توانسته بود اختراعاتی داشته باشد که بیش از فهم مردم آن دوران بوده و احتمالاً به دلیل ارتباط با موجودات فضایی بود که تسلا توانسته بود به چنین نبوغی دست پیدا کند. گفته می شود که حجم بسیار زیادی از یادداشت ها و اسناد نیکولا تسلا توسط دولت آمریکا مصادره شده است و دولت آمریکا در حال تحقیق و بررسی این یادداشت ها است تا بتواند به نتیجه ای در این زمینه دست پیدا کند.

کشف سیگنال رادیویی بیگانه

یکی از عجیب ترین و خاص ترین لحظات زندگی نیکولا تسلا زمانی بود که او اولین سیگنال رادیویی بیگانه را کشف کرد. براساس کتاب زندگی نامه نیکولا تسلا که توسط تیم استوارتز نوشته شده است، در زمانی که او در حال آزمایش یکی از اختراعات جدید خود بود ناگهان متوجه انتقال یک سیگنال رادیویی عجیب می شود و تسلا متوجه می شود که این سیگنال منبع فرا زمینی دارد. پس از این رویداد بود که تسلا تصمیم گرفت تا با حساسیت بیشتری گیرنده های رادیویی بسیار قدرتمندی را به وجود بیاورد تا بتواند این سیگنال های رادیویی را دریافت کرده و آن ها را رمزگشایی کند. بسیاری از افراد اعتقاد دارند که این رویداد آغازی بود بر ارتباط نیکولا تسلا با موجودات فضایی و همین مسئله باعث شد تا تسلا نظرات عجیب و غریبی در رابطه با موجودات فضایی پیدا کند.

تیم استوارتز اعتقاد دارد که تسلا با اختراع جدید خود به این نتیجه رسیده بود که موجوداتی در سایر کرات و سیاره ها در حال ارتباط برقرار کردن با زمینی ها هستند و پس از این اتفاق بود که تصمیم گرفت تا با به وجود آوردن گیرنده های رادیویی بسیار قدرتمند، این سیگنال ها را رمزگشایی کند. نکته مهمی که باید بدانید و به آن توجه داشته باشید این است که در ابتدا تنها هدف تسلا از به وجود آوردن این گیرنده های رادیویی قدرتمند آن بود که بتواند امواج و سیگنال های رادیویی را با کیفیت بهتری بشنود اما نتیجه نهایی به شنیدن صدای موجودات فضایی ختم شد که باعث متحیر شدن نیکولا تسلا گشت.

خود تسلا به این نکته اشاره کرده است که او با وجود این که متوجه صحبت های موجودات فضایی نمی شود اما می تواند به راحتی آن ها را درک کند. او در یادداشت های خود ذکر می کند که موجودات دیگر سیارات به طور مداوم در حال صحبت با سیاره های همسایه هستند و این صداها از طریق امواج رادیویی قابل شنیدن هستند. پس از مرگ تسلا بسیاری از اسناد او توسط دولت گرفته شد تا بر روی آن تحقیقات مختلفی صورت بگیرد و به استناد به نشنال جئوگرافی بسیاری از فعالیت های تسلا توسط دولت زیر نظر قرار داشت و پس از مرگ او نیز بسیاری از اسناد او توسط ارتش ایالات متحده مصادره گشت. با وجود این که بعدها اموال و دارایی ها نیکولا تسلا به خانواده اش برگشت اما همچنان برخی از نوشته های او به صورت مخفیانه نگهداری می شود.

نیکولا تسلا و قانون جذب

قانون جذب بدون هیچ شک و تردیدی یکی از قوانین بسیار مهم است که فعالین حوزه موفقیت به آن اعتقاد داشته و امروزه این قانون توسط بسیاری از افراد موفق مورد استفاده قرار می گیرد. در حال حاضر شاهد نگارش کتاب های بسیار زیادی با محوریت قانون جذب هستیم و افراد بسیار زیادی با استفاده از این قانون توانستند به موفقیت های بزرگی دست پیدا کنند.

تسلا

در ابتدای این بخش اگر بخواهیم در رابطه با این قانون صحبت کنیم باید گفت که اساس این قانون آن است که اگر شما یک هدف خاصی داشته باشید و آن خواسته را بارها و بارها در ذهن خود تکرار کرده و در مسیر آن قدم بردارید، کائنات به افکار و پالس های ذهنی شما پاسخ داده و شما را به این هدف می رساند. در واقع شما می توانید با باور داشتن به این قانون و سپردن اهداف تان به کائنات، با انرژی مثبت نتایج مورد نظر خود را دریافت کنید.

با وجود این که برخی از افراد قانون جذب را رد کرده و تلاش می کنند تا آن را نادیده بگیرند اما نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که هر شخص حتی اگر این قانون را باور نکند، اگر به زندگی خود نگاهی بیندازد به این نتیجه خواهد رسید که هر گاه و هر وقت چیزی را از ته دل خواسته و در مسیر آن هدف قدم برداشته، با سرعت بسیار زیادی به هدف خود رسیده است. در نتیجه می توان گفت که قانون جذب در سراسر زندگی ما وجود دارد، چه آن را باور داشته باشیم و چه آن رد کنیم. البته اعتقاد داشتن به این قانون باعث می شود تا موفقیت با سرعت بسیار زیادی وارد زندگی شما شده و سراسر زندگی تان را در بر بگیرد.

افرادی که در مورد زندگی نیکولا تسلا تحقیق می کنند، اعتقاد دارند که تسلا نیز به این قانون رسیده بوده و با استفاده از قانون جذب توانسته بود مسیر موفقیت را طی کند. البته تسلا در این مسیر از متد خاصی استفاده می کرده که برگرفته از سه عدد 3، 6 و 9 بوده اند که در بخش مخصوص به این اعداد پرداخته و در رابطه با این اعداد و ارتباط تسلا با آن ها توضیحاتی را ارائه می دهیم. نکته ای که باید بدانید این است که تسلا سعی داشت تا با استفاده از این اعداد و قانون جذب به اهداف والای خود در زندگی برسد. حتی بسیاری از افراد اعتقاد دارند که تسلا با استفاده از این اعداد و قانون جذب سعی داشت تا سرنوشت خود را کنترل کرده و همچنین به راز کائنات دست پیدا کنید.

فارغ از آن که شما نیز به این قانون اعتقاد دارید یا نه، باید بدانید که در حال حاضر قانون جذب تبدیل به یکی از موضوعات مهم شده است. در همین راستا به شما پیشنهاد می دهیم تا پیش از آن که در رابطه با این قانون مهم و حیاتی پیش داوری داشته باشید، حتماً در رابطه با اصول و مبانی آن تحقیق کرده و سپس بررسی کنید که آیا قانون جذب در زندگی شما به صورت مستقیم اثر گذاری دارد یا خیر؟ مطمئن باشید که جواب شما به این سوال مثبت است، چرا که شما می توانید در هر لحظه تاثیرات قانون جذب را در سراسر زندگی خود مشاهده کنید.

اعداد 3 و 6 و 9

یکی از جملات معروفی که به نیکولا تسلا نسبت می دهند جمله ای است که او می گوید: اگر به شکوه و اهمیت ارقام 3، 6 و 9 پی ببرید، کلیدی به دست می آورید که درب های کائنات را برای شما باز خواهد کرد. بسیاری از افراد در طول تاریخ تلاش کردند تا متوجه معنا و مفهوم این جمله نیکولا تسلا شوند و امروزه نیز فرضیه های مختلفی در مورد این جمله وجود دارد، اما آن چه که مهم است این است که تسلا ارتباط تنگاتنگ و نزدیکی با این ارقام پیدا کرده بود و تلاش می کرد تا بسیاری از کارها و فعالیت های خود را بر مبنای این ارقام انجام دهد.

به عنوان مثال او زمانی که قصد ورود به یک جلسه را داشت، سه بار به دور ساختمان می چرخید و یا زمانی که با یک مانع مواجه می شد، سه دور به دور آن چرخ می زد و سپس از مانع عبور می کرد. حتی گفته شده است که زمانی که تسلا قصد داشت تا بشقاب ها را تمیز و خشک کند، از هجده دستمال استفاده می کرد که در واقع ضرب 3 * 6 است. همچنین زمانی که به مسافرت می رفت و قصد داشت تا در هتل اقامت کند، اتاقی را رزرو می کرد که در رقم های شماره اتاق اش اعداد 3، 6 و یا 9 وجود داشته باشد.

کائنات و راز های هستی

امروزه نیز راز و اهمیت این ارقام که توسط تسلا به عنوان درب های کائنات و راز هستی شناخته می شود همچنان ناشناخته باقی مانده است. با این وجود بسیاری از افراد این مفهوم را به انرژی نسبت داده اند و برخی دیگر آن را فرکانس می دانند. از سوی دیگر برخی از افراد نیز اعتقاد دارند که این ارقام برگرفته از همان باور نیکولا تسلا در مورد قانون جذب بوده و او احساس می کرده که با این ارقام می تواند انرژی بیشتری در کائنات جذب کرده و به اهداف خود و خواسته هایش دست پیدا کند. مطمئنا هیچ کس نمی تواند به طور قطع در رابطه با علت اهمیت این ارقام برای نیکولا تسلا توضیحاتی را ارائه بدهد اما همچنان بسیاری از افراد تلاش می کنند تا با بررسی زندگی تسلا متوجه منظور او از اهمیت این ارقام شوند.

مطلب مرتبط: چگونه از کائنات درخواست کنیم؟

یکی از نکات مهمی که در رابطه با این ارقام و ارتباط آن با قانون جذب باید بدانید این است که فعالین حوزه قانون جذب اعتقاد دارند که اگر شما این ارقام را در زندگی خود آورده و آن را در کنار قانون جذب استفاده کنید، اثرات فوق العاده ای را مشاهده می کنید. یکی از مهم ترین پیشنهاداتی که این دسته از افراد می دهند آن است که اهداف خود را که سعی دارید تا با استفاده از قانون جذب به آن ها برسید را برای تکرار و توجه به آن ها، در کنار ارقام تسلا قرار دهید. بر اساس پیشنهاد آن ها شما باید بررسی این اهداف را 3 بار در صبح، ۶ بار در ظهر و 9 بار در شب تکرار کنید. انجام این کار باعث می شود تا کائنات با شما هم راستا شده و به شما کمک کند تا در نهایت بتوانید به اهداف خود دست پیدا کنید.

مرگ نیکولا تسلا

نیکولا تسلا در سن ۸۱ سالگی و در یکی از نیمه شب های پاییز در سال ۱۹۳۷، محل اقامت خود در هتل نیویورکر را ترک کرد تا به کلیسای جامع و کتابخانه رفته و پیاده روی روزانه خود را انجام دهد. در هنگام عبور از خیابان، نیکولا تسلا متوجه عبور یک تاکسی از کنار خود نشده و به زمین می افتد. در این اتفاق کمر او به شدت آسیب می بیند و در طی این حادثه است که سه دنده او می شکند. میزان کامل جراحات برداشته شده توسط نیکولا تسلا پس از این اتفاق هرگز مشخص نمی شود، چرا که تسلا از مشورت با پزشک یا پذیرفتن پزشک خودداری می کند. به همین دلیل او هرگز به صورت کامل بهبود نیافت و همین مسئله باعث شد تا در اواخر عمر او با مشکلات جدی مواجه شود.

در نهایت در تاریخ ۷ ژانویه ۱۹۴۳ و در سن ۸۶ سالگی، نیکولا تسلا تنها در اتاق شماره ۳۳۲۷ هتل نیویورکر فوت کرد. جسد بی جان نیکولا تسلا پس از مدتی توسط خدمتکار هتل که برای نظافت اتاق وارد اتاق تسلا می شود، پیدا شد. نکته ای که باید بدانید این است که تسلا با وجود حال بد خود، علامت «مزاحم نشوید» را دو روز قبل از مرگ بر روی دستگیره درب گذاشته بود. دستیار پزشکی جسد نیکولا تسلا را معاینه می کند و علت مرگ او را انسداد شریان اکلیلی قلب تشخیص می دهد.

دو روز بعد از این اتفاق است که اداره تحقیقات فدرال دستور به ضبط وسایل تسلا می دهد. جان جی ترامپ، استاد دانشگاه ام آی تی و مهندس مشهور برق برای تجزیه و تحلیل لوازم تسلا فرا خوانده می شود. پس از تحقیقاتی ترامپ گزارش خود را در خصوص مرگ نیکولا تسلا به ثبت می رساند.
در ۱۲ ژانویه 1943، دو هزار نفر در مراسم خاکسپاری رسمی نیکولا تسلا در کلیسای جامع سنت جان مقدس حضور پیدا می کنند بعد از خاکسپاری، جسد تسلا به قبرستان فرنکلیف در نیویورک برده شده و بعد از آن تشییع شد.

سال ها پس از مرگ نیکولا تسلا در سال ۱۹۵۲، به دلیل فشارهای برادر زاده اش، ساوا کوزانوویچ، کل اموال تسلا داخل ۸۰ صندوق به بلگراد منتقل گشت. در سال ۱۹۵۷ نیز شارلوت موزا، دستیار برادر زاده نیکولا تسلا، خاکستر نیکولا تسلا را از ایالات متحده به شهر بلگراد انتقال داد. از آن تاریخ تا به امروز خاکستر نیکولا تسلا در داخل یک کره با روکش طلا روی پایه سنگ مرمری در موزه نیکولا تسلا در شهر بلگراد نگهداری می شود و افرادی که از این موزه بازدید می کنند، می توانند خاکستر نیکولا تسلا را که در داخل یک کره قرار گرفته مشاهده کنند.

جمع بندی

در این مطلب نگاهی به زندگی نامه نیکولا تسلا انداخته و تلاش کردیم تا به صورت کامل زندگی او را مورد بررسی و ارزیابی قرار داده و اطلاعات کاملی در رابطه با شخصیت تسلا را به شما ارائه دهیم. تمام سعی ما در این مطلب آن بود که شما را به صورت کامل با ابعاد مختلف شخصیت تسلا آشنا کرده و در مورد شخصیت نیکولا تسلا توضیحاتی را به شما ارائه دهیم.

تیم وان جذب

سایت وان جذب اولین و کامل ترین مرجع آموزش قانون جذب و موفقیت در ایران با آپدیت روزانه، پیشنهاد می کنیم اگر به دنبال این هستید که جزء یک درصد موفق و سطح بالای جامعه باشید، مطالعه روزانه را در برنامه خود جای دهید، خواندن روزانه مقالات سایت وان جذب هم می تواند یک عادت مفید برای شما باشد.

‫11 دیدگاه ها

 1. سلام دستتون درد نکنه علت آتشسوزی ننوشتین برای اینکه علم نیکولا بیماریهاراهم درمان میکرد نیازی به فرش دارو نبود

 2. درود بر شما و سپاس از اطلاعات بسیار عالیتون .

  به قول شاعر عزیز جناب مولوی :
  رسد آدمی به جایی که بجز خدا نبیند

  قطعا افراد گمنام همچون جناب تسلا وجود داشته و دارند که ما از وجود خیلی از این افراد بی خبریم ، این اطلاعات باعث جان گرفتن افکار ما در خصوص بررسی و تحقیقات بیشتر در مورد راز زندگی ، دلایل به وجود آمدن انسانها ، حیوانات و … در دوران مختلف زمان میشه . اگر کمی از هیاهو های اطرافمان کناره گیری کنیم و بجای هدر دادن عمر به تجربیات گذشتگان و کتابها مراجعه کنیم ، میتونیم با توکل و ارتباط به یگانه هستی بخش به چیزهایی دست پیدا کنیم که انسان پس از شنیدن انگشت تعجب به دهان بگیره . ما با تحقیق و تفحص ، ادامه تحقیقات ، توکل و ایمان میتونیم به تمام کهکشانها دست پیدا کنیم ، ولی یک نکته اینجا برام خیلی قابل تامله اون نکته اینه که آیا در زمینه تحقیقات میبایست افراد هم فکر و هم جهت خودمون رو که به دور از سیاست و … هستند رو پیدا کنیم و این راه رو با کمک و همفکری دوستانمون پیش ببریم ، یا اینکه پروردگار یکتا دوست داره تا ما هم مثل تسلا و امثال ایشون این راه رو به تنهایی ادامه بدیم ؟؟؟!!!!

 3. یه بنده خدا گفت:

  نیکولا تسلا واقعا فرد خارق العاده ای بود اما متاسفانه خیلی ها اون رو نمیشناسن ولی ادیسون رو میشناسن :|

 4. ممنونم از این مطالب ولی وقتی این مطالب رو خوندم بعضی از مطالب کم شده بود ودرباره اعداد ۳۶۹ هم میتونم بگم اعداد ۳۶۹ سه چیز را نشان میدهد که مطما نیستم یکی این است که نیکلا تسلا از بچگی تا مرگش با فرازمینی ها ارتباط داشته دوم اینکه فرازمینی ها وجود دارن ودیگری این است نیکولا میگوید ماباید بیشتر تلاش بکنم تابا فرازمینی هاارتباط برقرار کنیم .

 5. امیر زمانی گفت:

  سپاس از شما برای شناخت بیشتر ابر مخترع جهان
  اما بهتر بود بیشتر در حوزه اختراعات و کارکرد آنها اطلاعات دهید و خواننده را از ابعاد اختراع و ساخت علم و دستگاههای جدید آقای تسلا آگاه میکردید.

 6. من با چیز عجیبی روبه رو شدم درمورد اعداد ۳،۶،۹
  من تاریخ تولدم و ماه وروز تولدخودم وتک تک اعضاء خانوادمو به صورت مثلا:۳+۶+۳+۱=جمع زدم حاصلش شد۱۳.دوباره ۳+۱=۴.بعد اومدم ۴اول ×۳ کردم حاصل شد۱۲ که باز ۲+۱=۳ شد.3رو ۶ضرب کردم شد۱۸.اینبار۸+۱=۹شد و ۹رو در ۹ ضرب کردم شد ۸۱.و۱+۸=۹ .وعجیبتر در مورد ماه و روز تولد خودم همگی به ۹ ختم شد حتی تک تک اعضای خانواد .در مورد تاریخ تولد و تاریخ فوت تسلا هم همینکارو کردم وبا تعجب دیدم جواب ۹ دراومدحتی وقتی شاخام دراومد که سن نیکولا تسلا در زمان فوت۸۶سال بوده ببینید:
  ۶+۸=۱۴حالا ۴+۱=۵ حالااعداد اعجاب انگیز تسلا روببینید:
  حاصل جواب بالا ۵ بود درسته یکبار:
  ۵×۳=۱۵…۵+۱=۶….۶×۶=۳۶…۶+۳=۹…..۹×۹=۸۱
  ۸+۱=۹
  حتی سن فوتش هم شد ۹ یکی پاسخگو نیست

  1. انسان قادر هست بدون وجود داشتن چیزی از نوع ماده به ارضائ جنسی که بالاترین فرکانس رو در بدن تولید میکنه برسه.
   بنابر این این انسان حتما قادر خواهد بود از هیچ چیز به نفع خود چیزی درست کند که مورد توجه عموم مردم قرار بگیرد.

 7. یه باهوش گفت:

  سلام یکی از بهترین مقالاتی بود که راجع به نیکولا تسلا خوندم خیلی ممنونم بابت این مطلب

 8. سلام ممنون دستتون درد نکنه ولی یک سوال نیکولا تسلا درباره انرژي صحبت نکرده

 9. خیلی مفید بود واقعا خدا قوت ممنون بابت مطالب مفیدتون عالی بود خیلی جامع و کامل بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا