چرا کمک به دیگران بدون توقع داشتن از آنان مهم است؟

آیا تا به حال بدون هیچ چشم داشتی به دیگران کمک کرده اید؟ اگر جوابتان بله است، باید این موضوع را در نظر بگیرید  که کمک کردن به دیگران می تواند بسیار مفید باشد. نه به این دلیل که شما را به فرد بهتری تبدیل می کند، بلکه به ایت دلیل است که توانسته اید با اعمال و کردار خود زندگی دیگران را کمی بهتر کنید. با سایت وان جذب همراه باشید.

ما در دنیایی زندگی می کنیم که حواس پرتی و سرگرمی های زیادی در آن وجود دارد. فراموش کردن اهمیت کمک به دیگران آسان است.

ما زمان زیادی را صرف تمرکز بر زندگی خود، اولویت ها و اهداف خود می کنیم.

بیایید به این موضوع بپردازیم که چرا کمک کردن به دیگران، بدون هیچ چشم داشتی، نه تنها مهم است، بلکه حیاتی هم است، و چگونه می توانید امروز این کار را انجام دهید.

همچنین، حتماً نقل قول های ما را در مورد کمک به دیگران در آخر صفحه بخوانید.

چرا کمک کردن به دیگران مهم است؟

همه ما فرزندان این کره خاکی هستیم. بنابراین، چرا کمک کردن به دیگران مهم است؟ اگرچه ممکن است پراکنده و جدا شده باشیم، اما همه ما به هم متصل هستیم.

ما از نظر روح، ارتعاش و تجارب انسانی به هم متصل هستیم. همه ما حق داریم که زنده باشیم، مورد توجه قرار بگیریم و شاد باشیم. آنچه ما را به عنوان انسان برتر می کند، انسانیت ماست. عشق و شفقت ما. امید و سخاوت ما.

این یک درک معنوی و اخلاقی است که منحصر به نوع ماست. مردم به طور کلی خوب هستند و مهم است که این را به خاطر بسپارید. پس چرا باید به دیگران کمک کنیم؟ کمک به دیگران بسیار مهم است زیرا وقتی به افراد نیازمند کمک می کنیم زندگی خود را غنی می کنیم.

ما روحیه اطرافیان و افرادی که به آنها کمک می کنیم را بالا می بریم. عشق را گسترش می دهیم و این مسری است. این بزرگترین کمک است، به خصوص زمانی که بدون هیچ دستاورد یا انتظاری باشد. کمک به دیگران به نسل‌های آینده کمک می‌کند و کل دنیا را به مکان بهتری تبدیل می‌کند.

مزایای کمک به دیگران چیست؟

کمک به افراد نیازمند شما را خوشحال می کند. وقتی این کار را انجام می دهیم، قدردانی و رضایت را در خود پرورش می دهیم. فشار خون ما کاهش می یابد و معنا و هدف بیشتری پیدا می کنیم.

مزایای کمک به دیگران

کمک به دیگران باعث خوشحالی آنها می شود. آنها احساس آرامش و رضایت می کنند و این به نفع جامعه است.

کمک به افراد نیازمند در واقع الگوهای رفتاری بهتری را در نوجوانان و بزرگسالان جوان ترویج می‌کند و به آنها می‌آموزد که حامی سخاوت در جامعه باشند.

کمک به دیگران می تواند طول عمرمان را زیاد کند – کمک به دیگران در واقع باعث کاهش استرس می شود که به طور مستقیم با خطر کمتر ابتلا به بیماری و افسردگی رو به رواست.

همچنین این کار شما را به دیگران متصل می کند. شما شخصاً با افرادی که برایتان سود دارند ارتباط برقرار می کنید، اما همچنین در اکوسیستمی قرار خواهید گرفت که در آن افراد خوب اطراف خود را نیز جذب خواهید کرد.

دوستان جدیدی پیدا کنید و حلقه اجتماعی خود را با حسن نیت و خیرخواهی گسترش دهید. همانطور که به وضوح مشاهده می کنید، کمک به دیگران مزایای زیادی دارد. شروع به انجام اعمال خوب روزانه کنید.

کمک به دیگران به ما کمک می کند تا شاد باشیم

حقایق در مورد کمک به دیگران واقعی است. قانون جذب همان چیزی است که به آن فکر می کنید، آن را احساس می کنید و سپس آن را جذب می کنید. حیران ماندن از چگونه شاد بودن یک چیز رایج است و می تواند با ایجاد شادی برای دیگران شروع شود.

اگر علم روانشناسی درباره کمک به دیگران را مطالعه کنید، شادی که به ارمغان می آورد تأثیرات مرکب و متنوعی را بر زندگی شما خواهد داشت. وقتی ما مثبت اندیشی بیشتری را در دنیا ایجاد می کنیم، این کار فقط افراد، رویدادها و شرایط مثبت بیشتری را به همراه خواهد داشت. تجربه شخصی که ما از این کار به دست می آوریم، داشتن ذهن بهتر و در کل احساس بهتری است.

احساس هویت ما نیز بهتر می شود. ما فراتر از حرفه و کار، دارایی و پول خود هستیم. ما بخشنده و نیکوکار هستیم.

کمک به دیگران به ما حس هدف می بخشد

نداشتن احساس هدف و تعلق به جهان چیزی است که برای بسیاری از مردم بسیار رایج است. بدون احساسِ هدف، روح و نشاط ضعیف تری خواهیم داشت.

روح ما آنقدر که دوست دارد شاد باشد، نیست. کمبود و فقدان بیشتری را تجربه می کنیم. ما چیزی نداریم که ما را به سوی احساسات و انگیزه عمیق سوق دهد.

 • کمک کردن به ما احساس ارتباط می دهد.
 • کمک به دیگران نیز باعث ایجاد حس تعلق و کاهش انزوا می شود.

ما احساس می کنیم با انسانیت و دیدگاه وسیع تری هماهنگی بیشتری داریم. ما می‌دانیم که در واقع می‌توانیم تأثیر زیادی بر جهان بگذاریم و این به ما همدلی و شفقت بیشتری می‌دهد. تاثیر بزرگتر و بیشتر به ما احساس هدف بیشتری می بخشد.

کمک به دیگران همه چیز را درمعرض توجه قرار می دهد

ما بیشتر عمر خود را صرف تمرکز روی خود، خانواده و دوستانمان می کنیم. ما در حبابی می مانیم که فقط به ما اجازه می دهد دایره خود را تا این حد گسترش دهیم.

اگر به آن فکر کنید درواقع بسیار کوچک به نظر می رسد. وقتی یاد می گیریم شبکه ای را برای افراد بیشتر، مؤسسات بیشتری ایجاد کنیم، دایره بزرگ تری را برای خود ایجاد می کنیم.

ما بیشتر احساس می کنیم، بیشتر یاد می گیریم و کارهای بیشتری انجام می دهیم. و این کار دید وسیع تری به ما می دهد. وقتی به دیگران کمک می کنیم باعث ترویج قدردانی و شکرگذاری می شود. ما بیشتر سپاسگزاریم. وقتی می بینید که چقدر از سوی افرادی که از نظر مالی و غیره دارای کمالات نیستند، کمک دریافت می کنید، کل واقعیتتان دچار دگرگونی می شود.

چگونه امروز به دیگران کمک کنیم

حالا بیایید بفهمیم که چگونه می‌توان گام‌های کاربردی برای کمک به دیگران برداشت، چه با پول باشد یا بدون پول. شما همیشه می توانید برای جامعه خود کارهای خیر انجام دهید یا بدون پرداخت هیچ پولی به افراد نیازمند کمک کنید.

کمک به دیگران بدون توقع داشتن

ما می توانیم با انجام کارهای بسیار ساده مانند لبخند زدن و رفتار دوستانه شروع کنیم. ما می توانیم مهربان باشیم و درهای مهربانیمان را به روی غریبه ها باز گشاییم. شما می توانید برای کمک به غریبه ها در ملاء عام توقف کنید. توجه کردن و گوش دادن به صحبت های یک دوست در شرایط سخت، بسیار مفید است.

چگونه به افراد نیازمند کمک کنیم

راه های زیادی برای کمک به دیگران وجود دارد. برخی از آنها نیاز به کمک های حیاتی تری نسبت به دیگران دارند، مانند کسانی که فاقد مواد غذا و سرپناه هستند.

اگر دوست دارید بدانید چگونه در جامعه خود به دیگران کمک کنید، می توانید به بی خانمان ها کمک کنید. می توانید با تهیه بسته های مایحتاج اولیه آنها و تحویل آنها به افراد نیازمند، شروع کنید. شما همچنین می توانید در یک پناهگاه بی خانمان ها برای کمک به آنها داوطلب شوید.

برای سازماندهی برنامه های غذا، تحویل غذا، تهیه لوازم و دریافت کمک های مالی به داوطلبانی برای کمک نیاز است. متأسفانه در حال حاضر در ایالات متحده بیش از نیم میلیون نفر در خیابان ها زندگی می کنند.

بی خانمان های زیادی در خیابان ها وجود دارد که دولت منابع لازم برای کمک به همه آنها را ندارد. پناهگاه ها ممکن است از افراد بی خانمان پر شوند و بنابراین آنها به کمک های بیشتری از سوی جامعه نیاز دارند.

تمام اینها افرادی هستند درست مثل من و شما. آنها خانواده دارند. آنها هم مثل من و شما به مدرسه رفتند. به هر دلیلی در نهایت تبدیل بی خانمان شدند.

چگونه بدون پرداخت پول به دیگران کمک کنیم

راه های زیادی وجود دارد که می توانید بدون پرداخت پول به دیگران کمک کنید. وقتی به کمک کردن به افراد نیازمند فکر می کنیم، مردم فکر کنند که فقط بی خانمان ها به کمک نیاز دارند، اما این درست نیست. مسئله بزرگ دیگر برای خانواده هایی است که شرایط کمک به نیازمندان را ندارند.

اینها کسانی هستند که درآمد کمی دارند یا شاید در خرج کردن نیازهای خانواده دست تنها هستند. پناهگاه ها و مهدکودک ها بسیار گران هستند و بسیاری از اوقات این والدین مجبورند پول کمی را که که در می آورند از را دست بدهند.

بنابراین، می توانید داوطلبانه برای نگهداری از کودکان اقدام کنید. داشتن مقداری زمان خالی می تواند زندگی فرد دیگری را کاملاً تغییر دهد. همچنین می توانید به دوستان نیازمندتان کمک کنید.

سلامت روان ما خیلی مهم است. بسیاری از افراد بسیار افسرده هستند و از آنجایی که فکر می کنند درخواست کمک می تواند باعث احساس گناه یا شرم شود، بسیاری از افراد افسرده درخواست کمک نمی کنند.

 • به طور متوسط سالانه بیش از 100000 نفر در ایالات متحده بر اثر خودکشی جان خود را از دست می دهند.
 • به طور متوسط روزانه 20 جانباز بر اثر خودکشی نیز جان خود را از دست می دهند.

اینها افراد معمولی در منطقه شما هستند که برای محافظت از شیوه زندگی ما خود را در معرض خطر قرار داده اند. آنها به کمک و حمایت فراوانی نیاز دارند.

فقط با لبخند زدن و توجه کردن و گوش دادن به درد و دل هایشان، می توانید زندگی آنها را متحول کنید. بدون هزینه کردن پول، راه های معناداری برای کمک به دیگران وجود دارد.

چگونه در جامعه خود به دیگران کمک کنیم

جامعه ما در زمینه های مختلفی به کمک های زیادی نیاز دارد. راه های خلاقانه زیادی برای کمک به دیگران، شکل دادن جامعه به شیوه ای مثبت و مقداری عشق ورزیدن، وجود دارد.

کمک به جامعه

خانه های سالمندان به کمک نیاز دارند.

اینها افرادی هستند که در تمام زندگی خود سخت کار کرده اند، تشکیل خانواده داده اند و اکنون می توانند از کمک های اضافی استفاده کنند. آنها برای معاشرت های عمومی، کلاس‌ها، فعالیت‌ها و همچنین برای استفاده از کاربردهای موبایل، به کمک نیاز دارند.

مدارس همیشه به کمک داوطلبان نیاز دارند.

همیشه برای دریافت وسایل مدرسه، معلمان و رویدادهای بیشتر، کمک های اهدایی وجود دارد. در یک مدرسه محلی در نزدیکی تان داوطلب شوید.

یوگا و مدیتیشن رایگان در پارک یک راه عالی برای ایجاد ذهن آگاهی و قدردانی به جامعه است.

اگر فکر می کنید ممکن است برای افراد دیگر مفید باشد، خدمات حرفه ای خود را به صورت رایگان ارائه دهید. کمک و بخشش به جامعه بدون اینکه در ازای آن چیزی بخواهید راهی زیبا برای ایجاد معنای بیشتر در زندگی شماست.

همچنین، این کار عشق و مراقبت بیشتری که ما به آن ها بیشتر نیاز داریم را به دنیا منتقل می کند.

مطلب مرتبط: 5 راه ساده برای نشان دادن عشق به دیگران

مهربانی مسری است. همانطور که مادر ترسا گفت: “من به تنهایی نمی‌توانم دنیا را تغییر دهم، اما می‌توانم سنگی را روی آب بیندازم تا موج‌های زیادی ایجاد کنم.”

کمک به دیگران با انجام یک کار خوب در روز

شما می توانید روزانه کارهای خوب زیادی انجام دهید. سریعتر از حد معمول می توان راه‌های معنادارتری برای کمک به دیگران را دنبال کرد.

 • در اینجا فهرستی وجود دارد که چگونه می توانید یک کار خوب در روز انجام دهید.
 • یک هدیه یهویی برای یکی از اعضای نزدیک خانواده یا دوستان بخرید.
 • برای کسی یادداشت تشکر بنویسید.
 • هنگام آشپزی یا پخت غذا، دوبرابر غذا درست کنید و به همسایه یا همکارتان بدهید
 • وسایل استفاده نشده را در خانه خود پیدا کنید و آنها را به یک فروشگاه خیریه اهدا کنید.
 • یک وعده غذایی خانوادگی را ترتیب دهید و بپزید.
 • زباله ها را در پیاده رو ها جمع کنید.
 • به شخصی در حمل کیسه های مواد غذایی سنگین کمک کنید.
 • در را برای یک شخص غریبه باز نگه دارید.
 • یک همکار یا دوست را به خاطر انجام یک کار خوب تحسین کنید.
 • به یک غریبه کمک کنید وسایل سنگین خود را از پله ها بالا بیاورد.
 • به کسی که پشت سرتان است، تنها با با فاصله یک یا دو نفر میانتان، اجازه دهید هنگام در صف ، جلوتر از شما بایستد.
 • صندلی اتوبوس یا مترو خود را به یک فرد مسن یا زن باردار بدهید.
 • هنگام خرید مواد غذایی خود، یک کالای اضافی بخرید و آن را در فروشگاه در سبد کمک به نیازمندان قرار دهید.
 • در پیشخوان هزینه خرید فرد پشت سرتان را بپردازید.
 • انجام کارهای خوب در روز شما را در مسیری عالی قرار می دهد و به زودی قدرت بخشش را کشف خواهید کرد.

نقل قول ها در مورد کمک به دیگران

بیایید به برخی از این نقل قول ها درباره که اهمیت کمک به دیگران را بیان می کند نگاهی بیاندازیم.

“هدف زندگی شاد بودن نیست بلکه مفید بودن، بزرگوار بودن، مهربان بودن، تا حدودی ایجاد تفاوت میان زندگی کردن و خوب زندگی کردن، است.”
_ رالف والدو امرسون

“هیچ کس با بخشش فقیر نشده است”
_ آن فرانک

بهترین راه برای اینکه احساس ناامیدی نکنید این است که برخیزید و کار مفید انجام دهید. منتظر اتفاقات خوب نباش.

“اگر بیرون بروید و اتفاقات خوبی را رقم بزنید، دنیا را پر از امید خواهید کرد، خود را پر از امید خواهید کرد.”
_ باراک اوباما

“هیچکس در این دنیا آنقدر بیهوده نیست که نتواند بار دیگری را سبک کند.”
_ چارلز دیکنز

زندگی کردن کافی نیست. ما باید مصمم باشیم که برای هدفی زندگی کنیم. ممکن است پیشنهاد کنم که برای دیگران شادی ایجاد کنید، آنچه را که داریم برای بهبود وضعیت مردم در اختیار داریم را به اشتراک بگذاریم،

به افراد سردرگم امید و به افراد تنها عشق هدیه دهیم.”
_ لئو بوسکالیا

کمک به دیگران بدون هیچ انتظاری در عوض آن

کمک به دیگران بدون هیچ چشم داشتی، زندگی شما را در مسیر زیبایی تغییر می دهد. جنبش شما را بالا می برد، از شما فردی خوش بین می سازد و به شما کمک می کند تا زندگی شادی داشته باشید. آتش بخشش را روشن نگه دارید. از مثال‌های ما استفاده کنید و نقل قول‌های کمک به دیگران را بیشتر بخوانید.

شما شروع به درک معنای واقعی قدردانی خواهید کرد و شادتر و رضایتمندتر خواهید شد. کمک به خود به همان اندازه مهم است که کمک به افراد نیازمند، نیز مهم است. شما واقعاً می توانید در بهترین نسخه از خود باشید و زندگی با معناتر و هدف بیشتری داشته باشید. امروز با کمک به دیگران به توانایی های بالقوه خود دست پیدا کنید.

 • ترجمه شده توسط تیم وان جذب
 • مترجم: پرنیا اسد
منبع
thelawofattraction

تیم وان جذب

سایت وان جذب اولین و کامل ترین مرجع آموزش قانون جذب و موفقیت در ایران با آپدیت روزانه، پیشنهاد می کنیم اگر به دنبال این هستید که جزء یک درصد موفق و سطح بالای جامعه باشید، مطالعه روزانه را در برنامه خود جای دهید، خواندن روزانه مقالات سایت وان جذب هم می تواند یک عادت مفید برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا