اعمال خوب: چگونه با کمک به دیگران زندگی بهتری داشته باشیم؟

اعمال خوب: چگونه به دیگران کمک کنیم و احساس بهتری نسبت به زندگی داشته باشیم. ما اغلب به انجام کارهای خوب تشویق می­شویم تا به هر کجا که می­رویم، مهربانی را گسترش دهیم. اگرچه ممکن است شما میزان قدرت این­گونه اقدامات را درنیابید. پس با سایت وان جذب همراه باشید.

در این میان، حتی اگر شما تاثیرات فوق­العاده اعمال خوب را به درستی درک کنید، احتمالا در مورد اینکه چطور آن­ها  را انجام دهید، دچار سردرگمی خواهید شد.

به هر حال بسیاری از ما تمایل به انجام کارهای خوب داریم، اما نمی­دانیم مسیر این تمایلات را چگونه هدایت کنیم یا اینکه چگونه از منابع خود بهترین استفاده را داشته باشیم.

ما در وهله اول با مروری بر اینکه چرا باید اعمال خوب را تمرین کنیم، این راهنما را جهت ارتقای رفاه و بهزیستی از طریق اعمال خوب، آغاز می­کنیم. پس از آن، ما به ده ایده مختلف جهت تمرین اعمال خوب می­پردازیم، که هر کدام از آن­ها  را همین امروز می­ توانید امتحان کنید. در پایان، نگاه مختصری بر این می­اندازیم که چگونه اعمال خوب به ما کمک می­ کند تا شادترین و موفقیت­ آمیزترین مدل زندگی خود را نشان دهید.

چرا باید اعمال خوب را تمرین کنیم؟

به طور کلی، کمک کردن به دیگران از طریق انجام اعمال خوب، دنیا را مکان بهتری برای زیستن می­کند. با این حال، علاوه بر ترویج یک زندگی شاد برای فردی که به او کمک کرده­اید، این امر بر زندگی شما نیز تأثیرگذار خواهد بود.

این خود دلیلی است برای علامت­دهی به جهان از طریق اعمال خوب و آمادگی برای اینکه اتفاقات خوب بیشتری را دریافت کنیم. قانون جذب به ما می­ آموزد که آنچه را که می­فرستیم، دریافت می­کنیم؛ بنابراین اگر اعمال خوبی را انجام دهیم، به سرعت شاهد ثروت، شادی و موفقیت در زندگی خویش خواهیم بود.

به عنوان یک امتیاز، انجام اعمال خوب به شما کمک می­کند تا احساس کنید هدف دارید. در برخی موارد حتی ممکن است به شما در یافتن شغل مناسب یا شفاف­­ تر کردن عمیق ­ترین ارزش­ هایتان کمک کند.

منفی­گرایی را متوقف کنید

معنا و اهمیت زیادی در آن­چه شما هنگام صرف اعمال خوب انجام نمی­ دهید، نهفته است. به طور خاص، همدلی و شفقت شما پادزهری برای منفی­ گرایی در جهان است.

منفی­ گرایی در دنیای مدرن شایع است؛ جایی که ما دائما به رقابت تشویق می­شویم، خود و دیگران را به سختی مورد قضاوت قرار می­دهیم و بر سود مادی تمرکز می­کنیم. در مقابل، هنگامی که انتخاب فعالانه­ای در خصوص جلوگیری از انتشار منفی­ گرایی انجام می­ دهید؛ چراغ جان خود را برای عشق و ارتباط روشن می­کنید.

شما قلب دیگران را برای همان نگرش ­ها منقلب می­کنید؛ عشق نیز مانند تمام احساسات مسری است. چه کسی می­داند که شما تنها با یک عمل خوب چه واکنش زنجیره­ای انبوهی را آغاز کرده­اید؟

پدیده «اثر پروانه­ای» به ما نشان می­دهد که چگونه ساده­ترین و کوچک­ترین اقدامات می­توانند تغییرات عظیمی  چه خوب و چه بد  را ایجاد کنند. با انتخاب اعمال خوب و مثبت­گرایی، شانس خود را برای گذاشتن تاثیرات مثبت در جهان به حداکثر می­رسانید.

حال که از فواید کمک به دیگران و برابری این مزایا برای خودتان و آن­ها آگاه شده­اید، وقت آن است که از طریق بارش مغزی به مؤثرترین راه­های انجام اعمال خوب دست یابیم.

10 عمل خوب متفاوت که می­توانید تمرین کنید

انجام اعمال خوب لزوما نباید دارای برنامه­ ریزی زیاد و پیچیده باشد. این 10 روش ساده برای بهبود وضع جهان، شما را به سمت گسترش دلسوزی مثبت­ گرایی سوق می­دهد. چرا متعهد به انجام یک کار خوب در طول روز نیستید؟ و آیا می­بینید که چگونه این امر به شما کمک می­کند تا زندگی مثبت­ تری را فراهم آورید.

تجلیل از همکاران خود

کسی را پیدا کنید که با او کار کرده و در انجام اعمال خوب مشارکت می­کند، به سختی مشغول به کار است و استعداد منحصر به­ فردی دارد. این فرد برگزیده را مورد تجلیل قرار دهید.

اگر با خود فکر می­کنید که چگونه شخصی را به شکلی حرفه­ای مورد تجلیل قرار دهید؛ آن را صادقانه و مستقیم بیان کنید اینکه چه کاری را انجام داده است و شما چرا از او قدردانی کرده ­اید را توصیف کنید. به احتمال زیاد از بعد این خواهید دید که آن­ها بیشتر کار می­کنند!

برای والدین خود آشپزی کنید

اگر دیگر با والدین خود زندگی نمی­کنید، شاید از یاد برده باشید که در جوانی هر روز چقدر برای شما وقت گذاشتند و کار کردند. به این فکر کنید که چگونه می­توانید این عشق و مراقبت را باز گردانید؛ شاید با پختن یا خرید وعده غذایی مورد علاقه­ شان. همین ایده برای هر فرد مهمی که در خانواده شما در بزرگ کردن شما نقش داشته است، کار می­کند.

کمک به افراد برای حمل وسایل سنگین

اگر یک فرد مسن را که با حمل وسایل سنگین دست و پنجه نرم می­کند را دیدید؛ در این هنگام مداخله کرده و پیشنهاد کمک دهید. شاید کلیش ه­ای به نظر برسد، اما همیشه راهی برای زندگی کردن به شکل آسان­ تر است.

در صورتی که آن­ها از کمک شما امتناع کردند، تلاش کنید و برای بار دوم درخواست دهید. اما اگر آن­ها را در جواب خود قاطع یافتید، به نظر آن­ها احترام بگذارید. به طور کلی احساس استقلال در سنین بالاتر می­تواند حیاتی باشد.

آن گوشی­ات را خاموش کن!

تکنولوژی می­تواند به ما در برقراری ارتباط با یکدیگر کمک کند؛ اما باعث ایجاد انزوا و اهمال­ کاری نیز می­شود. برای انجام یک کار خوب و سود رساندن به افرادی که با آن­ها زندگی می­کنید، موبایل را کنار گذاشته و توجه کامل خود را به کسی هدیه دهید.

این امر به ویژه می­تواند در وعده شام مؤثر باشد، خصوصا اگر شما سوالات هوشمندانه­ ای بپرسید و در کل علاقه نشان دهید.

اسباب­ بازی­ های بلا استفاده را اهدا کنید

هنگامی که لباس­ها اسباب­ بازی­ های قدیمی را دور می­اندازیم، به اکوسیستم آسیب می­رسانیم؛ بنابراین به این بی­اندیشید که این اقلام را به نسل جدیدی از کودکان یا به یک فروشگاه اقلام دست دوم اهدا کنید.

اهدای اسباب­ بازی می­تواند راهی فوق­ العاده برای ایجاد تغییر در کودکانی باشد که توانایی خرید اقلام نو را ندارند و در عین حال به کره زمین نیز کمک می­ کنید.

مهارت­های جدیدی را برای کمک به دیگران امتحان کنید

کمک به دیگران گاهی مستلزم یادگیری انجام کارهای جدید است. در اینجا برای شما گزینه­ های زیادی وجود دارد، از یادگیری انجام احیای قلب (CPR) گرفته تا فهمیدن اینکه چطور چرخ ماشین را عوض کنیم و همچنین خواندن نحوه کمک به گروه­ های اقلیت در جامعه. و هرگز نمی­دانید که در این میان ممکن است علایق جدیدتان را کشف کنید.

رفیق خوب جدیدی را برای خود انتخاب کنید

می­ گویند که سگ بهترین رفیق بشر است و اگر شما یک سگ را از پناهگاه به فرزندی قبول کنید، می­توانید دو زندگی را تغییر دهید. در واقع شما جان این سگ را نجات می­دهید و فضای بیشتری در پناهگاه حیوانات نیازمند جدید ایجاد می­کنید.

به یک خیریه کمک کنید

ما قبلا به اهدای اسباب­ بازی و لباس اشاره کردیم، اما موارد دیگری وجود دارد که می­توانید هنگام اهدا به خیریه­ ها روی آن­ها متمرکز شوید. برای مثال: جواهرات، کتاب­ ها، وسایل تزیینی و ظروف. به موسسات خیریه محلی توجه ویژه کنید که ممکن است تنها برای بازماندن و ادامه دادن به کار خود به درستی وابسته به شما باشند.

زباله­های اطراف شهر خود را جمع­آوری کنید

شهر شما رونق خواهد گرفت اگر شما آن را تمیز نگه دارید؛ بنابراین زباله ­های ریخت ه­شده توسط دیگران را نیز مانند زباله­ های خود جمع کنید. این امر ایمنی را نیز ارتقا می­بخشد و چیزهایی را که افراد ممکن است آن­ها را با خود انتقال دهند و یا ممکن است باعث جذب آفات شود را حذف می­کند.

بیشترلبخند بزنید

در نهایت شما می­توانید روز کسی را با یک لبخند واقعی به او تغییر دهید. مهربانی مسری است؛ بنابراین با لبخند زدن به افرادی که برایتان مهم هستند نشان دهید که به آن­ها اهمیت می­دهید. به قول معروف، زندگی یک آینه است اگر به آن لبخند بزنید، متوجه خواهید شد که او نیز به شما لبخند می­زند.

شروع به انجام اعمال خوب به منظور آغاز فرآیند قانون جذب در زندگی خود کنید

شما هم ­اکنون مسلح به طیف گسترده­ای از ایده ­های الهام ­بخش هستید که به شما در انجام کارهای خوب کمک می­کند. همان­طور که در ابتدا گفتیم چنین اعمال خوبی زندگی شما را نیز بهبود می­ بخشد. اگر می­خواهید از قانون جذب جهت آشکار ساختن رویاهایتان استفاده کنید، انجام اعمال سخاتمندانه به این تجلی مثبت کمک می­کند.

با تابیدن شفقت خود به دیگران و در عوض دریافت آن، شما به میزان بیشتری شفقت به خرج خواهید داد. علاوه بر آن، ذهن شما بر روی کارهای خوبی که در جهان می­توانید انجام دهید، متمرکز می­ماند. همین امر به شما اطمینان خاطر خواهد داد که جهان نیز خوبی ­هایی را به سمت شما روانه می­کند.

این یک ترفند عالی است که وقتی هیچ احساسی ندارید و یا احساساتتان در پایین­ترین سطح خود قرار دارد، تنها یک کار خوب انجام دهید و خواهید دید که چگونه خلق شما فورا بالا می­رود. شما انگیزه، اعتماد به نفس و آمادگی بیشتری را برای ایجاد بهترین زندگی احساس خواهید کرد.

2 مطلب ویژه پیشنهادی:

پیشنهاد می کنم بعد از خواندن این مطلب حتما دو مطلب زیر را هم دنبال کنید زیرا مکمل این مطلب هستند:

منبع
thelawofattraction

تیم وان جذب

سایت وان جذب اولین و کامل ترین مرجع آموزش قانون جذب و موفقیت در ایران با آپدیت روزانه، پیشنهاد می کنیم اگر به دنبال این هستید که جزء یک درصد موفق و سطح بالای جامعه باشید، مطالعه روزانه را در برنامه خود جای دهید، خواندن روزانه مقالات سایت وان جذب هم می تواند یک عادت مفید برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا