آموزش ساخت تابلو تجسم دیجیتالی آنلاین

شاید قبلا در مورد تابلوی تجسم شنیده باشید، یک تکنیک اصلی که توسط کارشناسان قانون جذب تمرین می‌شود. تابلوی تجسم، تابلوی ارزشمندی است که خواسته‌هایتان را نشان می‌دهد.

این تابلو کمک می‌کند تا اهدفتان را روشن کنید و روی چیزهایی که باید تغییر دهید، تمرکز کنید و مثبت‌اندیش باشید.اما برای بدست آوردن این نتایج باید تابلوی تجسم فیزیکی داشته باشید؟ آیا می‌توان تابلوی دیجیتالی داشت؟ اگرمی‌شود، چطور می‌توان این کار را کرد؟ با این مقاله از سایت وان جذب همراه باشید.

ابتدا با نشان دادن چیزهای ساده شروع می‌کنیم تا نحوه‌ی استفاده از آن را بدانید. با ایجاد یک نسخه‌ی دیجیتال، روش تابلوی تجسم را امروزه می‌کنید. سه روش برای این کارهست که آن‌ها را بررسی می‌کنیم و توضیح می‌دهیم چرا تابلوی تجسم دیجیتالی حتی از نسخه‌ی سنتی آن مؤثرتراست.

تابلوی تجسم (تابلو کائنات) چیست؟

اگر می‌پرسید «تابلوی تجسم یا تابلو کائنات چیست؟» نگران نباشید، پاسخ ساده است. این تابلو مجموعه‌ای از تصاویر و کلماتی است که خواسته‌های شما را به تصویر می کشد.

برای تصمیم‌گیری این که چه چیزی روی تابلو قرار دهید، تنها چیزی که شما را محدود می‌کند تخیلتان است. می‌توانید از تصاویر، تکه‌های بریده شده‌ی مجلات، نقاشی و حتی تصاویر انتزاعی که رویاهایتان را نشان می‌دهد، استفاده کنید.

 نکته اینجاست که باید تصور خود را یکپارچه کنید و یک هدف اصلی داشته باشید.

چطور از تابلوی تجسم یا تابلوی رویاها استفاده کنیم

نظرات مختلفی از نحوه‌ی استفاده از تابلوی تجسم است و با گذشت زمان و آزمایش می‌توانید بفهمید که کدام برای شما بهتر است. با این حال اینکه تابلو را در جایی که قرار دهید که هر روز آن را ببینید، کار هوشمندانه‌ای است.

دیدن مکرر تابلو به معنای فکر کردن به زندگی است که می‌خواهید داشته باشید و همچنین از روش‌های قانون جذب برای رسیدن به خواسته‌هایتان است. تابلوی تجسم منبعی برای انگیزه دادن به شما زمانی که احساس ضعف و شک و تردید می‌کنید، نیزاست.

همچنین این تابلو روش‌های قانون جذب برای نزدیک شدن به اهدفتان را آسان‌تر می‌کند.

 اکنون دو مورد از قدرتمندترین‌ها را می بینیم: تجسم خلاق و هدف گذاری

تجسم خلاق یک فعالیت مراقبه یا ذهن آگاهی است که در آن یک تصویر ذهنی از اهداف خود می‌سازید. بنابراین منطقی است که تابلوی تجسم می‌تواند به شما کمک کند.نگاه کردن به تابلو باعث می‌شود با تصاویر ارتباط برقرار کنید و آن‌ها را حس کنید که باعث می‌شود تصور رسیدن به خواسته‌هایتان برایتان آسان‌تر شود.

تابلوی تجسم برعکس نیز می تواند عمل کند، می‌توانید زندگی رویایی خود را تجسم کنید، سپس تابلویی از بازتاب آنچه تصور کردید را ایجاد کنید.هر دوی این کارها یک هدف کلیدی مشترک دارند، به ویژه سعی کنید رویاها و ایده‌های خود را ملموس و دست یافتنی کنید و ذهن خود را با جزئیات پر کنید.

قانون جذب به ما می‌آموزد با اطمینان از اینکه در فرکانس مثبت مشابه با اهدافمان ارتعاش می فرستیم، جذب این چیزها به زندگیمان آسان‌تر می‌شود. بنابراین چه ابتدا تجسم کنید یا تابلو بسازید، با استفاده ی مکرر از آنها نهایت استفاده را ببرید.

هدف گذاری

اگر می‌خواهید آینده‌ای بسازید که آرزویش را دارید هدف گذاری بسیارمهم است.تابلوی تجسمتان می‌تواند به شما کمک کند، فقط با نگاه کردن به تصاویر و کلمات می‌توانید بفهمید باید چه کار کنید و چه اولویت‌هایی داشته باشید.

به یاد داشته باشید، هدف گذاری زمانی بهترین نتیجه را دارد که به جای چند هدف بزرگ، چندین هدف کوچک تعیین کنید.بخشی از این با نگرش ما ارتباط دارد، به احتمال زیاد  ما نسبت به دستاوردهای کوچک و ثابت احساس اعتماد به نفس و اشتیاق داریم.

برای این کار باید اهداف بزرگ را به هدف های کوچک‌تر تقسیم کنید.

برای مثال، هدف «من می خواهم شغل رویاهایم را بدست آورم» را به اهداف کوچک‌تری مانند «به روز رسانی رزومه ام»، «حضور در یک رویداد شبکه ای» و «تمام کردن دوره ی آنلاین برای بروز رسانی مهارت هایم» تقسیم کرد.

امروزه کردن تابلوهای تجسم دیجیتالی

اکنون که در مورد تابلوهای تجسم دانستید، نحوه‌ی تغییر تابلوهای سنتی به دیجیتالی را بررسی می‌کنیم.

قانون جذب بر اساس آموزه‌های باستانی است که همیشه با گذشت زمان تحول می‌یابد. اکنون سال 2021 است بنابراین با گذشت زمان باید از دستگاه های الکترونیکی به جای فضای فیزیکی و کاغذ استفاده کرد.

یکی از راه‌ها برای برای ساخت تابلوی دیجیتالی این است که همان کاری که روی تابلوی اطلاعات انجام می‌دهید، انجام دهید، به عبارتی یک سند یا یک تصویر بسازید و به صورت تکه تکه کنار هم بچسپانید.

هرچند این تنها را برای رسیدن خواسته هایتان نیست و جایگزین‌های مفیدتر و مؤثرتر از این هم هست. با در نظر گرفتن این موضوع، سه روش برای ساخت و استفاده از تابلوی تجسم دیجیتالی به صورت آنلاین هست. هر هدف به شما کمک می کند تا از نهایت خلاقیت و اشتیاق خود برای تصور و رسیدن به خواسته‌هایتان استفاده کنید.

استفاده از برنامه ی تابلوی تجسم در تلفن همراه

با افزایش محبوبیت قانون جذب، عجیب نیست که برنامه‌های تابلوی مجسم زیادی برای استفاده هست، این برنامه ها کار شما را راحت تر می‌کند و نیازی به تخصص طراحی گرافیک ندارد.

مرحله‌ی اول تابلوی تجسم رویاها است، برنامه ای که دارای الگوها و ایده های تاکیدی است و دارای گزینه ای برای تغییرهمه چیز از تصاویر گرفته تا اندازه‌ی سایزحروف است.

به همین صورت، تابلوی تجسم جک کنفلید (Jack Confield) با همکاری موگول ورکس( Mogulworx) ایجاد شده است، که تاکید زیادی نیز برارتباط بین تابلوی تجسم و جملات تاکیدی دارد.

سوم آنکه برنامه‌ی دریم کلود( Dream Cloud)ویژگی های مشابه زیادی دارد اما تمرکز بیشتر آن بر ایده های تجاری است، اگر شغل جدید یا کسب و کار تازه ای میخواهید، این برنامه عالی است.

از طرفی زمانی که صحبت از برنامه هایی مانند  ساختن یک تابلوی تجسم می‌شود، برنامه‌ی کورکلوز(Corkulous) عالی است، تمرکز این برنامه بر پین‌های مجازی و برش مجلات است.

با این برنامه علاوه بر کمک به ساخت تابلوی تجسم، می‌توانید از آن برای ایجاد لیست کارها و نوشتن فکرهای بکرتان برای پروژه‌های خلاقانه استفاده کنید.

و در اخر برنامه‌ی هی هوس ویژن برد(Hay House Vision Board)  که چند رسانه‌ای است. با این برنامه می‌توانید فیلم ضبط کنید، موسیقی اضافه کنید و صدا ضبط کنید. و در نهایت جامع‌ترین برنامه‌ی تابلوی تجسم که تا به امروز دیده‌اید را داشته باشید.

استفاده از صفحه‌ی قفل گوشی هوشمند و پس زمینه‌ی آن به عنوان تابلوی تجسم

وقتی که تابلوی تجسم دیجیتالی درست کردید‌، می‌توانید از آن به سبک اختراعی خودتان استفاده کنید. تلفن‌های هوشمند کارهای سفارشی زیادی ارائه می‌دهند. چرا از تابلوی تجسم خود به عنوان پس زمینه یا صفحه‌ی قفل تلفن استفاده نکنید؟

در این صورت شما به صورت مکرر تابلوی تجسم را می‌بینید، به اهداف خود فکر می‌کنید و در یک چهارچوب ذهنی مثبت می‌مانید. اگر تابلوی تجسم شما چند صفحه است (یا می‌خواهید هر روز روی یک قسمت خاص تمرکز کنید) می‌توانید تلفن همراه خود را به صورتی تنظیم کنید که بین طیف وسیعی از پس زمینه‌های تابلوی تجسم بچرخد.

و اگر از تابلوی تجسم خود به عنوان صفحه‌ی قفل استفاده می‌کنید، یک رمز عبور که مرتبط با خواسته هایتان باشد انتخاب کنید. یا راه دیگری برای تمرکز ذهن خود بر آنچه می‌خواهید در جهان ایجاد کنید.

اگر نمی‌خواهید از تابلوی تجسم به عنوان پس زمینه‌ی تلفن همراهتان استفاده کنید پس می‌توانید با استفاده از تلفن همراه یادآورهایی را تنظیم کنید تا تابلوی تجسم خود را مشاهده کنید. به عنوان مثال، این یادآوری می‌تواند همراه با یک نقل قول انگیزشی و با آهنگی که به موفقیت مربوط است، باشد.

واقعا هیچ محدودیتی برای استفاده از تابلوی تجسم دیجیتالی روی تلفن همراه شما وجود ندارد. برنامه‌های زیادی برای این کار وجود دارد دائما آن‌ها را بررسی کنید و از آنها نهایت استفاده را ببرید.

استفاده از صفحه‌ی رایانه به عنوان تابلوی تجسم

در عین حال، ببینید چگونه می‌توانید از لپ تاپ یا رایانه ی کاری خود برای انجام کارهایی که در بالا برای تلفن همراه هوشمند پیشنهاد شده است، استفاده کنید.

برای مثال، از تابلوی تجسم خود به عنوان پس زمینه‌ی رایانه‌ی‌تان استفاده کنید تا الهام بخش شما باشد، به محض روشن شدن رایانه با دیدن پس زمینه‌ی تابلوی تجسم، ذهن شما در چهارچوب ذهنی مناسب قرار می‌گیرد.

علاوه بر این، به کارهایی فکر کنید که می‌توانید در رایانه‌ی خود برای تکمیل تابلوی تجسمتان انجام دهید. می‌توانید یک لیست از آهنگ‌هایی که احساسات شما را به تصویر می‌کشد یا به شما انگیزه می‌دهد، تهیه کنید تا از تمام استعداد خود استفاده کنید.

علاوه بر این‌ها، به یاد داشته باشید که می‌توانید تابلوهای تجسم خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، می‌توانید تابلوهای خود را با یکدیگر مبادله کنید و توافق کنید که هنگام تلاش برای رسیدن به اهداف خود یکدیگر را مسئول بدانید.

با این حال، فردی را انتخاب کنید که انرژی مثبتی در زندگی شما باشد، تشویقتان کند و به شما ایمان داشته باشد.

با تابلوهای تجسم دیجیتالی زندگی خود را الهام بخش تر کنید

اکنون دیگر می‌دانید که تابلوهای تجسم و تابلوهای رویا مهم هستند، و به درک کاملی از اینکه چگونه یک تابلوی تجسم کمک می‌کند تا به اهدافتان نزدیک‌تر شوید، رسیده اید.

در دنیایی که بیشتر کارها و هماهنگی‌های اجتماعی خود را روی دستگاه‌ها انجام می‌دهیم، خیلی مهم است که هر روز تصویری از رویاهای خود را روی تلفن همراه و رایانه‌ی خود ببینیم. شما می‌توانید تابلوهای تجسم خود را به آسانی ویرایش کنید، به هرجا که می‌خواهید ببرید و در هر زمان به آن دسترسی داشته باشید، همچنین می توانید به راحتی چندین عدد از آن داشته باشید، می توانید چندین نسخه از آن را چاپ کنید یا روی چند دستگاه این تابلو را داشته باشید.

و اگر نمی‌خواهید از یک برنامه استفاده کنید، سایت‌های رایگانی مانند کانوا (Canva) به شما کمک می‌کند تا یک تابلوی تجسم زیبای آنلاین ایجاد کنید، تابلویی که به راحتی می‌توانید به عنوان یک تصویر ذخیره کنید.

تابلوی تجسم کانوای شما می‌تواند برای تمام اهدافی که در قسمت بالا گفتیم، استفاده شود. می‌توانید از آن روی صفحه‌ی رایانه، صفحه‌های قفل، منابع الهام بخش قابل اشتراک‌گذاری و منبعی انرژی بخش برای مدیتیشن‌های تجسم خلاق خود، استفاده کنید.

در انتها، مهم نیست که تابلوی تجسم خود را چگونه می‌سازید، تنها چیزی که مهم است این است که این تابلو شما را شاد و مثبت اندیش کند و تصویر روشنی از آینده‌ی‌تان به شما بدهد.

منبع
thelawofattraction

تیم وان جذب

سایت وان جذب اولین و کامل ترین مرجع آموزش قانون جذب و موفقیت در ایران با آپدیت روزانه، پیشنهاد می کنیم اگر به دنبال این هستید که جزء یک درصد موفق و سطح بالای جامعه باشید، مطالعه روزانه را در برنامه خود جای دهید، خواندن روزانه مقالات سایت وان جذب هم می تواند یک عادت مفید برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا