5 درس الهام بخش از ذهن یک نوزاد تازه متولد شده

شما ممکن است یک پدر و مادر، یک والدین منتظر، یک خواهر یا برادر، یک عمه یا عمو باشید یا اینکه دوستانی داشته باشید که فرزند دارند. چه تجربه زیادی در مورد نوزادان داشته باشید چه نداشته باشید، بدون شک از نیروی دگرگون کننده ای که نوزادان با آن واردِ جهان می شوند آگاه خواهید بود. آنها دنیا را زیر و رو می کنند و آنها هم زندگی را غنی می کنند و هم زندگی را پیچیده می کنند. آنها می توانند هرج و مرج و همچنین آرامش ایجاد کنند و می توانند منبع اضطراب و ترس غیرقابل کنترل، اما درعین حال منبعِ شادی و رضایت غیرقابل توصیف باشند.

اساسا نوزادان یک مسئله ی پیچیده هستند، اما چرا این همه درباره ی بچه ها صحبت می کنیم؟ چیزی که بسیاری از مردم در مورد نوزادان متوجه نمی شوند این است که آنها نه تنها بر زندگی ای که وارد می شوند تأثیر می گذارند، بلکه می توانند معلمانی الهام بخش برای همه ما باشند. در اینجا چند درس جالب وجود دارد که همه ما می توانیم از ورود یک نوزاد تازه متولد شده بیاموزیم…

  1. بی گناهی

جدای از تغذیه، تعویض پوشک نوزاد و گرم نگه داشتن او، شادی یک نوزاد به هیچ چیز یا کسی بستگی ندارد. برخلاف بزرگسالان که غرق در انتخاب‌ها، اطلاعات و فرصت‌هایی هستند که در آن به دنبال دلایلی برای شاد بودن می‌گردند، معصومیت یک نوزاد برای شاد بودن کافی است.

معصومیت یک نوزاد تازه متولد شده و شادی ای که آنها در ساده‌ترین چیزها می یابند باید یادآوری ای برای همه ما باشد که شاید هر از گاهی علاقه ی خود را به آن معطوف کنیم. برای مدتی از وابستگی خود به چیز های مادی خودداری کنید و به خود اجازه دهید شادی را تجربه کنید‌‌.

  1. 100% اعتماد

برای یک نوزاد همه چیز صفر یا صد است. یک نوزاد به طور غریزی 100% به شما اعتماد می کند، آنها در اتکای خود به شما بی باک هستند و به شما برای محافظت و مراقبت اتکا می کنند و هرگز در توانایی شما برای ارائه آن شک نمی کنند.

از زیبایی اعتماد آنها درس بگیر و با تمام وجودت واردِ یک رابطه شو؛ این همان چیزی است که می تواند پایه های روابط طولانی مدت و عاشقانه تر را ایجاد کند.

  1. وقتی کسی آرامش شما را تهدید می کند، برای بازگرداندن آرامش او حرکت کنید

هر کسی که یک نوزاد تازه متولد شده دارد یا پدر و مادری که به تازگی دارای نوزاد شده اند را می شناسد، می تواند ببیند که استقبال از یک نوزاد در دنیا سخت است. تربیت نوزاد بدون شک لحظات پر استرس خود را دارد؛ شب های بی خوابی، گریه و تعویض مداوم پوشک. شما با نوزادان به بهترین شکلی که می دانید برخورد می کنید و آنها را در گهواره می گذارید، به آنها غذا می دهید، هر کاری که می توانید انجام می دهید تا به آنها کمک کنید که یک بار دیگر احساس عشق ورزیدن کنند و همانطور که به آنها رسیدگی می کنید، احساس آرامش و رفاه شما نیز افزایش می یابد.

در اینجا درسی وجود دارد که همه ی ما باید آنرا بیاموزیم، وقتی کسی آرامش شما را تهدید می کند (در هر دوره ای)، هر کاری که می توانید برای بازگرداندن آرامش او انجام دهید.

این کار همیشه مانند یک درمان عمل می کند!

  1. در لحظه زندگی کنید

زندگی زودگذر است اما تا زمانی که اوقات خود را با یک نوزاد تازه متولد شده سپری نکنید، درک واقعی این مفهوم می تواند دشوار باشد. آمدن نوزاد می تواند معنایی کاملاً جدید  به مفهوم زمان ببخشد. نوزادان از شما می خواهند که سرعت خود را کاهش دهید، تا با ریتم زندگی آنها سازگار شوید و آن ریتمی بسیار کندتر و ابتدایی‌تر از ریتم ما است.

وقتی مجبور می شوید در این راه سرعت خود را کم کنید، متوجه می شوید که واقعاً زمان و لحظاتی که در زندگی به ما داده شده چقدر ارزشمند هستند. به عنوان بزرگسالان، ما می توانیم سال ها بدون تغییر باقی بمانیم اما یک نوزاد هر روز تغییر می کند و در عرض شش ماه تقریباً آنها غیرقابل تشخیص می شوند؛ بگذارید این مسئله به ما یادآوری کند که هر لحظه ای را که داریم قدر بدانیم.

  1. عشق بی قید و شرط

عشق نوزاد بی قید و شرط است؛ خالص ترین و گرانبهاترین شکلِ عشقی که هر موجودی می تواند بشناسد، بنابراین از خود بپرسید آیا در زندگی خود به اندازه کافی برای عشق ورزیدن، بی قید و شرط بوده اید؟

متأسفانه، همانطور که نوزادان بزرگ می شوند والدین آنها باور ها و شرایط محدود کننده زیادی را به آنها منتقل می کنند. در اینجا شش پیام رایج دوران کودکی که شادی را مسدود می کنند آورده شده است. آیا شما برخی از آنها را دارید؟

تیم وان جذب

سایت وان جذب اولین و کامل ترین مرجع آموزش قانون جذب و موفقیت در ایران با آپدیت روزانه، پیشنهاد می کنیم اگر به دنبال این هستید که جزء یک درصد موفق و سطح بالای جامعه باشید، مطالعه روزانه را در برنامه خود جای دهید، خواندن روزانه مقالات سایت وان جذب هم می تواند یک عادت مفید برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا